Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhessegem utolso heteiben...

A terhessegem utolso heteiben jarok, es a gyerekszobat berendeztük?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a hirtelen csecsemohalal megelozese erdekeben azt ajanljak hogy az ujszulott a sajat agyaban, viszont a szulok haloszobajaban aludjon. Mi megis ugy dontottunk hogy a kisbabank sajat szobajaban aludjon. Legzesfigyelot nem vettem. Cumit sem fog kapni, ami allitolag megelozhetne a hirtelen elhalalozast, mivel a baba Nem alszik olyan melyen. Nem szeretnem hogy valami baja legyen. Ti mit gondoltok ?! Altassuk inkabb a mi szobankban ?
2020. jan. 7. 14:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
91%

Én szerettem, hogy van. Nyugodtabban tettem-vettem napközben is.

Úgy volt az ágya, hogy a készülék "villogója" kintről is látszott. Így csak néha rápillantottam.

Cumit az enyém sem kapott. Vagyis egyszer, kétszer kiköpte, többször nem próbáltam.

Ennyire ne legyél hippy. Se nem jobb, se nem rosszabb anya nem leszel, ha nincs.

Régen légzsák sem volt az autóban, gondolom nem vennél nélküle autót.

2020. jan. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 A kérdező kommentje:
Azt hiszem meggyoztetek ! :-)
2020. jan. 7. 17:31
 43/72 anonim ***** válasza:
87%

29-es vagyok.

A kisbabát,akiről írtam,felboncolták. Teljesen egészséges,nem korababa volt,aki megfelelően fejlődött. Semmilyen szervi károsodást nem állapítottak meg a boncolás során.

Igen,elfelejtett levegőt venni.

Halál oka: ismeretlen eredetű és okú légzésleállás. Magyarul bölcsőhalál. Ott volt a mozaikszó is a boncolási jegyzőkönyvön (bocs,de nem jut most eszembe).

A lényeg,hogy egészséges baba volt.

2020. jan. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
84%
Most nehogy már a 150 ezres kiságyat a csilli villi matracával nem tartod lehúzós marketingdumának, de a 30 ezres légzésfigyelőt ami életet tud menteni azt meg igen. Vehetsz te több százezerért is matracot, attól a baj még megtörténhet. Nem tudom hogy lehet valaki ilyen szinten fordítva bekötve de komolyan.
2020. jan. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:
100%

Most látom,hogy meggyőztünk:)

Kívánom,hogy soha ne jelezzen be a légzésfigyelő!

Könnyű szülést,egészséges kisbabát és boldog babázást kívánok!

(29)

2020. jan. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen ! :-)
2020. jan. 7. 18:42
 47/72 anonim ***** válasza:
91%
Sokkal valóságosabb lesz mikor már a kezedben tartod a babád és lehet másként vélekedsz majd erről. Az egészséges, időre született kisbabánktól mi is kb 5 méterre aludtunk külön szobában nyitott ajtónál, de légzésfigyelővel és babaőrrel. Lehet valakinek ez túlzás, de voltam olyan fáradt, hogy így sem hallottam meg, ha sírt és nincs hallásproblémám. Akkor nem tudom milyen hamis biztonságot várunk az együttalvástól. Nem a gép menti meg, ha esetlegesen probléma van, hanem a szülő. Tehát érdemes elvégezni egy tanfolyamot is különben semmit nem ér! A csecsemő nem fog szólni, hogy baj van. Nálunk 2-szer riasztott be úgy, hogy a fiam rajta volt a figyelőn ( néhány hetesen és 9 hónaposan - amikor úgy tudom a leggyakrabban fordulhat elő ) - mindkétszer elég volt csak a figyelő csipogása és szerencsére nem történt tragédia. De nem akarom megtudni mi lett volna, ha nincs légzésfigyelőnk. Dönts belátásod szerint. Nekem meg a 60.000-es matrac meg 150.000-es ágy tűnik lehúzásnak és feleslegesnek. Egy jó légzésfigyelő újonnan is sokkal olcsóbb.
2020. jan. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:
84%
Na az a matrac pont tok felesleges volt....
2020. jan. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem alap már ma a légzésfigyelő. 10ezerért vettem használtan. (Korábban írta valaki, hogy idegesítő, hogy mindig elfelejti kikapcsolni, engem is kikészít, de az mindegy, ettől vagyok nyugodt.)


Bébiőrt újat vettem, szintén egy 10esért Külön szobában vannak, így hallom is őket, nekem ez így kényelmes.


A kombi kiságyunk szintén használtan 30 volt.


A gyártók lobbija ide vagy oda, még annyit se költöttem ezekre, mint te kiságyra.


Vannak dolgok, amikre igaz, amit mondasz. Szerintem a babafészek pl ilyen (masok meg imádják), meg a szoptatós fotel (baromi kényelmes, de túlarazott), kombiagy újonnan (megveszed, monván, hogy 10 éves koráig jó, de mindenki eladja a gyerek 5 éves kora előtt) de még a 3in1 babakocsi is (amit megveszel egy vagyonért, mondván hogy végig jó, és praktikus, hogy lehet cserélgetni a vázon a dolgokat, aztán rá kell jönni, hogy a mózest a gyerekek kétharmada rühelli, az autósülést leginkább az autóban érdemes használni, mert ha túl sokat van benne, árt a gerincének, ráadásul a nap lemegy, mire az ember ki-be csatolgatja, meg 8 hónaposan ki is növi, aztán mire elkezdené az ember használni a sport részt, addigra világossá válik, hogy batár nehéz az egész és mégiscsak kellene egy pici, könnyű).

2020. jan. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy végül veszel. Remélem, hogy sosem fog riasztani. Tőlem is kb 5 méterre van a kiságy, de attól még nem hallom, hogy vesz-e levegőt. Ha meg is ébredek éjjel, az első dolgom keresni a villogó kis pöttyöt, úgy nyugszom meg. Pedig már lassan 8 hónapos. Én sem akartam neki cumit vagy rongyit adni, de ő felülírta ezeket az elképzeléseimet. Hason/oldalt alszik, az arcába húzza azt a szrt, van, hogy belegurul a rácsvédőbe, és neki úgy jó. Engem meg cseszne szét az ideg egész éjjel, ha nem figyelné a légzésfigyelő.
2020. jan. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!