Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhessegem utolso heteiben...

A terhessegem utolso heteiben jarok, es a gyerekszobat berendeztük?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a hirtelen csecsemohalal megelozese erdekeben azt ajanljak hogy az ujszulott a sajat agyaban, viszont a szulok haloszobajaban aludjon. Mi megis ugy dontottunk hogy a kisbabank sajat szobajaban aludjon. Legzesfigyelot nem vettem. Cumit sem fog kapni, ami allitolag megelozhetne a hirtelen elhalalozast, mivel a baba Nem alszik olyan melyen. Nem szeretnem hogy valami baja legyen. Ti mit gondoltok ?! Altassuk inkabb a mi szobankban ?
2020. jan. 7. 14:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyara le leszek pontozva, de nem ertelek kerdezo. Megerositest vartal, hogy jo otlet kulon altatni az ujszulottet legzesfigyelo nelkul? Nagyjabol minden valaszolo leirta, hogy szerinte miert nem. Te magad is elolvastad a kutatast, hogy tudod csokkenteni a SIDS eselyet, ha a ti szobatokban alszik, megis kotod az ebet a karohoz es leszolod azokat akik mas velemenyt irnak le.

Kerdesedre valaszolva en azt gondolom, hogy ha nem akarsz adni a "nagy kapitalista legzesfigyelo osszeskuvesnek" akkor legalabb aludjon a ti szobatokban. (bar hozzateszem, hogy nekem megeri azt az x osszeget, hogy legyen 4 percem ujraeleszteni a babamat ha baj van-igen csinalok tanfolyamot is-es a mi szobankban fog aludni az elso x honapban, mert szerintem kell, hogy hallja a mi szuszogasunkat is, erezze a kozelsegunket, hiszen addig a pocakomban volt, nem tok egyedul)

Persze a Ti dontesetek az enyem is csak egy velemeny

2020. jan. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 A kérdező kommentje:
Igen , van szep ruhaja , Nem sok max 25 db. De jo minosegu es uj. A boltban egy normalis kisagy , 60 ezer ft volt , majdnem ugyanannyi a Träumeland nevezetu matrac , plusz a tartozekok. Mindent ami szukseges a jo altatashoz megkap, es ezekbol is a legjobb minoseget. Mindenki dontse el maga. Nem tudom miert kell nehany anyukanak egybol itelkeznie, tamadnia ! En senkit Nem mernek ismeretlenul elitelni, megbantani . jo lenne elovenni a szotarat es megkeresni a " Tisztelet " szo fogalmat ! Itt gyakorin minden kerdesnel vannak nehanyan ( legtobbszor nök ) akik egybol tamado uzemmodba valtanak at. Szerintem felnott emberek vagyunk es a velemenyunket normalisan is meglehet fogalmazni !!!
2020. jan. 7. 15:51
 23/72 anonim ***** válasza:
81%
Azt árulja már el nekem valaki, hogy mitől védi meg a babát, ha egy szobában, pláne egy ágyban alszanak vele a szülei? Én ha alszok, akkor nem figyelem senkinek a légzését. Úgyhogy szerintem gyakorlatilag mindegy, hogy egy szobában vagytok-e a babával. Mi egy szobában aludtunk, de vettünk légzésfigyelöt.
2020. jan. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
14%
Csak Magyarországon nyomják ennyire a legzesfigyelot. Külföldön elek, itt eszekbe nem jut ilyen, csak ha van indikáció. És nem az anyagiak miatt.
2020. jan. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 A kérdező kommentje:
Nem pontozok le senkit ! Mindenkinek meglehet a velemenye es ahogy emlitettem valoszinuleg at fogom helyezni a kisagyat a mi szobankba , tehat igenis ertekelem a masok velemenyet , elgondolkodok rajta es utana sajat dontest hozok. Ezert tesz fel Szerintem egy ember itt egy kerdest. Nem teljesen biztos a dolgaban , tehat megkerdezi a tobbi anyukat . A normalisabbak ervekkel el tudjak mondani a velemenyuket a kevesbe ertelmesek csak itelkeznek es bantanak ! Ezek utan a kerdezo atgondolhatja a dolgokat , es sajat döntest hoz. Tovabbi szep napot !
2020. jan. 7. 15:56
 26/72 anonim ***** válasza:
83%

Sok tanulmány született újabban. Az egyik azt írja azok a gyerekeket érinti akiknek a belső füllel gond volt. Másik cikk a fejletlen immunrendszert okolja ebből következik hogy alvás alatt zavar képződik a vérnyomás szabályozásában. Míg a harmadik azt írja ezeknek a babáknak megnőtt a vérben a szerotonszint.

A fiúknál gyakoribb a bölcsőhalál mint a lányoknál.

2020. jan. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnéd ha valami baja lenne, ezt írtad. De légzésfigyelőt nem veszel. Teljesen mindegy, hogy a saját szobátokban altatod vagy az övében, ha véletlenül leállna a légzése, senki nem veszi észre. Ha ennyire utánaolvastál a Sids-nek, azt is tudod, hogy ez nem egy hangos dolog, egyszerűen nem.besz több levegőt, majd leáll a keringése néhány másodpercen belül, és ennyi, egy kanyi hang nélkül. Akkor mit szeretnél? Milyen válaszokat vársz?
2020. jan. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, csak az elso valaszaid tuntek akkor furanak.


#23 #24 en is kulfoldon elek, valoban nem nyomjak a legzesfigyelot , de a kozos haloban alvast viszont igen 6 honapos korig. (de nem egy agyban!) ha jol emlekszem az az oka, hogy a baba nem alszik be olyan melyen (mert hallja a szuleit), igy kisebb az eselye, hogy "elfelejt lelegezni"

Nalunk meg van egy ilyen ajanlas is, amit nem tudok hova tenni:

"place your baby in the "feet to foot" position – with their feet touching the end of the cot, Moses basket, or pram- magyarul a gyerek laba erje a bolcso rovid oldalat, de hogy ez miert jo, ez rejtely"

En kockazat kerulo vagyok, van figyelo is, velunk is lesz egy darabig, meg a tappancsa is fogja erni a bolcsot :) :) de kinek hogy sogornom koraszulott, bukos , kissulyu ikreket altat figyelo nelkul, o dolguk, de engem titkon a hideg raz :D :D

2020. jan. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
93%

Nekem a légzésfigyelő alap. Az,hogy régen nem volt? Örüljünk neki,hogy most van.

Nálunk épp a nyáron halt meg egy baba,bölcsőhalálban,nem volt légzésfigyelő.

Szörnyű volt,mert egyidős volt az enyémmel,együtt jártunk védőnőhöz. A 3 hónapos oltást is együtt kapták meg a babáink. A 4 hónaposra ő már nem jött el,előtte való reggel halt meg a babája.

Szóval tényleg a te döntésed,és valóban,ritka a spontán bölcsőhalál,de az említett anyukát ez nem nyugtatja meg soha.

2020. jan. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Szerintem a fontossági sorrenddel van a baj, nem a légzés figyelővel.


Mi is berendeztük a szobàt, majd ajánlották hogy 6 hónapig a mi szobánkban legyen, ezért átrendeztünk mindent az első héten.


Nem kell mindenből új, szennyezi is a környezetet a sok kacat, illetve anyagilag is megterhelő.

Légzésfigyelőt, baba monitort ingyen kaptunk barátoktól.

Bölcső, babakocsi, hőmérős kád jó minőségű, olcsó, használt.

Kisággyá alakítható gyerekágy egy tálca sörbe került.

Babaruhákat családon belül kaptuk. Gyorsan nőnek a babák, váltóruha is kell, 10x volt az öcsémen?

Cumi természetesen új...


A házunk nem múzeum, a gyereket nem díszállatnak akartuk, tehát ha színben nem passzol a kiságy, a baba monitor színe nem passzol a konyhapulthoz, akkor így jártunk, nem fogunk ezért mindenből újat venni, lakberendezővel megterveztetni.


Mit gondolok? Első a gyerek biztonsága. Az egyik ismerősünk babája nem vett levegőt, ezt túl későn vették észre és a teljesen normális gyerekből egy szellemileg fogyatékos lett, tönkretette a családot. Megéri kockáztatni?

2020. jan. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!