Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhessegem utolso heteiben...

A terhessegem utolso heteiben jarok, es a gyerekszobat berendeztük?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a hirtelen csecsemohalal megelozese erdekeben azt ajanljak hogy az ujszulott a sajat agyaban, viszont a szulok haloszobajaban aludjon. Mi megis ugy dontottunk hogy a kisbabank sajat szobajaban aludjon. Legzesfigyelot nem vettem. Cumit sem fog kapni, ami allitolag megelozhetne a hirtelen elhalalozast, mivel a baba Nem alszik olyan melyen. Nem szeretnem hogy valami baja legyen. Ti mit gondoltok ?! Altassuk inkabb a mi szobankban ?
2020. jan. 7. 14:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
86%

Szia,

Végigolvastam mindenkit, látom, hogy már nem maradt benned kétség, de azért egy dolgot írok még pluszba, ha érveket gyűjtenél még a figyelő mellett.

Én 21 évesen szültem egészséges fiút, időre, volt nekem (már elváltam, így ez múlt idő) egy sógornőm, aki régivágású és kissé butuska volt, de nagyon kedves és meggyőző. Mellé egy férjem, aki úgy nőtt fel, hogy majdnem mélyszegénység volt osztályrésze. Őszerintük ugye soha nen történhet baj, meg mi mindent megadunk szeretettel, minek ilyen hülyeségre költeni, sőt olyannyira nyomták ezt, hogy a baba 3 hónapos koráig még csak fel se merült, hogy venni kellene figyelőt. Ekkor egy ismerős fórumos csaj megkérdezte, nekünk milyen van, mert az övék hajlamos túl érzékeny lenni, ha a lábával dobbant az ágy mellett, azt is lélegzetnek érzi, de néha az autók rezonálását is, így én mit ajánlanék neki, ahelyett. Ekkor totál lefagytam, megrémültem, pánikban felhívtam a védőnőt, hogy vennem kellene ilyet???

Azt mondta, már egyre csökkenni fog a SIDS kockázata, 1 évesen pedig megszűnik. Nem lesz baj szerinte, de ő biztosan nem tudna nyugodtan pihenni, ha nem venne, sokszor a babakocsis séta alkalmával is odahajol a saját unokája fölé, nézni a mellkasát, hogy emelkedik-e.

Én ott akkora szaranyának éreztem magam...nem tudtam meggyőzni az azóta exem, hogy igenis vegyünk, mert "drága ". Meg "ugyanmár, mi is életben maradtunk nélküle ".

Azután lettem alvászavaros, mert kb fél óránként riadtam fel, odarohanni a babához, lélegzik-e és a mai napig a hideg ráz a témától. Végül átvészeltük, semmi baja, 12 éves nagyfiú. Soha nem vállalnám ezt így újra. A gyerek rég átaludta az éjszakát, míg én idegroncs és hulla voltam. Évekig tartott ebből kigyógyulni.

Ha nem veszel légzésfigyelőt, bár felmerült benned a kósza kérdés, hogy talán nem jól gondolod, soha nem lesz egy nyugodt alvásod, mert az jut majd eszedbe, mi van, ha épp nem lélegzik?

2020. jan. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
72%

Miért teszed fel a kérdést, ha minden segítő szàndékú választ zsigerből elutasítasz, ami a te véleményeddel nem egyezik?

Én úgy gondolom, hogy sokkal fontosabb az, hogy a gyerekemet biztonsàgban tudjam, minthogy elmondhassam, hogy a legdrágább àgyat vettem a babàmnak.

Hidd el, elalszik ő az olcsóbban is, de a kérdés, hogy felébred-e a dràgàbban légzésfigyelő nélkül...

Anyukaként nem tudom elképzelni, hogy nyugodtan aludjak úgy, hogy nem tudom a lehető legnagyobb biztonságban a gyermekemet.

2020. jan. 11. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 A kérdező kommentje:
Ha valaki netán erre jár. 6 hónapos a kicsi, nem vettem legzedfigyelot és tökéletesen jól van... 😉 Nem kell minden baromságot megvenni
2020. júl. 18. 11:51
 54/72 anonim ***** válasza:
78%

Nem mondta senki, hogy ha nem veszel, akkor biztosan baj lesz. Azt mondtuk, hogy ha pont nálad van baj, akkor sípol legalább az a szar, hogy esélyetek legyen megmenteni. Különbség.

És nyilván nem kell megvenni minden szart, de pont egy olyan dologra azt mondani, ami megmentheti a gyereked életét... Hát eszem megáll rajtad, meg ezen a nagymellénnyel előadott hülyeségeden.

2020. júl. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
83%
Jár a buksisimi, spóroltál 10 ezer forintot.
2020. júl. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
79%
Nyugi kérdező nem rajtad múlt, szóval vissza lehet venni az arcból.
2020. júl. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 A kérdező kommentje:
😂😂😂😂😂
2020. júl. 18. 13:08
 58/72 anonim ***** válasza:
82%
En meg vettem és nekem meg sipolt. Odarohantunk, megmozditottuk és vett levegőt. Ha nem lett volna figyelo, vajon vesz magától? Sose tudjuk meg, de a hideg kiraz a gondolattól. Persze mindenki saját maga sorsának kovácsa és azt tesz vagy nem tesz, amit jónak lát. Egyébként a 6 hónapos kor nem egy magic választó. Csak kisebb már az esély. A magic az egy éves kor. Nyilván nem lesz baja a babádnak, elvégre kb egy ezrelék a kockázat, de mégis.
2020. júl. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 A kérdező kommentje:
Szupermamik háborúja indul. 3 2 1... 😂 Beképzelt okoskodó no személyek.... Egy normális, jó súlyú, nem kora szülött babának nincs ilyesmire szüksége. Az én fiam az élő példa rá. Felesleges penzkidobas!
2020. júl. 18. 13:31
 60/72 anonim ***** válasza:
82%
Az en fiam, akinek bejelzett 3910-tel született. 40+3-ra. Azt akartad mondani talán, hogy 1000 gyerekből 999-nek nincs rá szüksége. Ami igaz is. Az is igaz, hogy a koraszülöttek kockázati csoport. A fiúk jobban, mint a lányok (60-40%). De nem jelenti, hogy csak koraszülöttek vagy csak fiúk halnak meg. Most azért nehogy már arra legyél büszke, hogy ezerből nem az egy vagy, hanem a 999 🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️
2020. júl. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!