Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhessegem utolso heteiben...

A terhessegem utolso heteiben jarok, es a gyerekszobat berendeztük?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a hirtelen csecsemohalal megelozese erdekeben azt ajanljak hogy az ujszulott a sajat agyaban, viszont a szulok haloszobajaban aludjon. Mi megis ugy dontottunk hogy a kisbabank sajat szobajaban aludjon. Legzesfigyelot nem vettem. Cumit sem fog kapni, ami allitolag megelozhetne a hirtelen elhalalozast, mivel a baba Nem alszik olyan melyen. Nem szeretnem hogy valami baja legyen. Ti mit gondoltok ?! Altassuk inkabb a mi szobankban ?
2020. jan. 7. 14:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
61%
Én meg is őrülnék ha nem hallanám szuszogni mellettem a babámat.Kiságyba alszik,de a kiságy az ágyunk mellé van tolva.Ráadásul egy újszölött nem alszik át egy éjszakát.Jó esetben 3 óránkent ébred.Te át fogsz szaladgálni vagy mi?
2020. jan. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 A kérdező kommentje:

Talan kesobb meg tobb aggodo anyuka is olvassa majd ezt a bejegyzest, Kar hogy nem lehet fenykepet csaltolni mert szivesen megmutatnam hogy a kisbaba max 5 meterre lesz tolem. A halo meletti szoba eddig az en öltözö/ sminkelo szobam volt , gyakorlatilag egyben van a ket helyiseg , nyitva lesz az elvalaszto ajto tehat a baba biztosan hallani fog minket. Termeszetesen a testi közelseg nem lesz olyan intenziv de igeny eseten 10 masodperc alatt nala vagyok


Az elhunyt kisbabak esete rendkivul tragikus ezert mindenkepp kello egyutterzessel es tisztelettel szeretnem elmondani a velemenyem! Ez Sajnos nagyon keves informacio ahoz hogy egyertelmuen barmire is lehessen kovetkeztetni !!! Csak azert mert a szomszed mariska neni fianak a baratnojenek a gyerekenek nem volt legzesfigyeloje es meghalt Nem jelenti azt hogy a kisbaba Amugy eletben maradt volna. Ezer dolog okozhat legzesleallast ! Nem megfelelo homerseklet, ruhazat, matrac, stb.. Egy teljesen egeszseges kisbaba , normalis korulmenyek kozott Nem hagy fel a lelegzetvetellel. Ha esetleg a baba koraszulott lenne ( ami mar kizart ) vagy barmi mas ronto tenyezo lenne, biztosan vennek Legzesfigyelot. Igy azonban Szerintem eleg lesz ha a kisagyat athelyezem a mi szobankba , de valoszinuleg ez is felesleges. Szaz szonak is egy a vege : A baba igenyei szerint fogok cselekedni. Ezt meg elore Nem tudom megmondani.. Ha kenyelmesebb lesz mert tobbszor igenyli a kozelsegemet ) melettem fog aludni a sajat agyaban de lehetoseg szerint inkabb a sajat szobajaban fogom altatni...

2020. jan. 7. 16:48
 33/72 anonim ***** válasza:
77%
Nalunk mindket gyereknek kulon szobaja van az elso perctol. Legzesfigyelo van. Es igen atszaladgalok akarhanyszor, de minszobankban mi alszunk. Amugy se akarok fekve szoptatni. Ez az egy szobaban alvas kicsit tul van tolva. Es a ferjem hogy aludjon es dolgozzon masnap ha 10x kel a gyerek?
2020. jan. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
73%
Ennyi, akkor nem veszel. De akkor mégis minek tettél fel kérdést?
2020. jan. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:
81%

Amúgy nem ertem az összefüggést. Ha egy szobában alszotok akkor anya vagy apa váltva számolja a légvételeket éjjel-nappal? Irreleváns, melyik szobában alszik. Kell a légzésfigyelo. Mint említettek délutáni alvásnal is lehet gond.

Ja nagyanyám korában nem volt. A nővére fia meg bölcsőhalált halt. Szegény. Mindegy. Mindenki a maga életének kovácsa de ha van rá pénz és nem veszel, az szerintem butaság. Inkább ágyból veszek 10 ezer Ft-osat és egy jó legzesfigyelot. Kinek mi a fontos. Vagy a 100 ezres agy szerinted nem a hormon gőzös anyukák bepalizasa? 🤔

2020. jan. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 A kérdező kommentje:

Nekunk ilyen matracunk van . Szerintem nagyon fontos , es a vedono szerint is. Az egyik legjobb minosegu matrac , ha a baba a hatan van az ergonikus kialakitasa es a legatereszto funkcioja altal Akkor is konnyen kap levegot. Ezenkivul 100% folyadektaszito. En inkabb ebbe invesztaltam.


[link]

2020. jan. 7. 17:04
 37/72 anonim ***** válasza:
85%
150 ezer a kiságy a berendezéssel, de légzésfigyelőre, ami a baba életét mentheti meg, sajnálsz 30 ezret. Hát, te tudod. Hiába mondogatod, hogy decsak méterre lesz tőled, 5 méterről sem fogod hallani, ha egyszercsak neadjisten nem vesz levegőt. Nekem mindegy, te gyereked, de az tuti, hogy nekem szaros 30-40 ezer forinton nem múlhat a gyerekem biztonsága. Inkább legyen ez ablakon kidobott pénz, minthogy a lekiismeretemmel kelljen elszámolni, hogy segithetett volna, de én nem vettem, mert engem aztán ne húzzanak le.
2020. jan. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 Beviz Elek ***** válasza:
89%

"Csak azert mert a szomszed mariska neni fianak a baratnojenek a gyerekenek nem volt legzesfigyeloje es meghalt Nem jelenti azt hogy a kisbaba Amugy eletben maradt volna. Ezer dolog okozhat legzesleallast ! Nem megfelelo homerseklet, ruhazat, matrac, stb.. Egy teljesen egeszseges kisbaba , normalis korulmenyek kozott Nem hagy fel a lelegzetvetellel."

Lehet... de ettől függetlenül nem szeretném hogy a feleségem azzal hívjon a munkában hogy "statisztikailag meg kellett volna maradjon a gyerek, de nem így lett". Baráttól ingyen, facebook marketplace-ről 5ezerért nem gondolom hogy akkora nagy befektetés lenne egy légzésfigyelő.

Lehet hogy számít a matrac, a babaruha, stb. Biztos javítod az esélyeket, de a leghatásosabb ha egy eszköz csipog ha baj van.



Te írtad az elején a félelmeken alapuló átverést. Szerintem a 80ezres matrac elég nagy parasztvakítás. De ez csak az én véleményem...

2020. jan. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
91%
Az a baj hogy hiába egészséges ha esetleg elfelejt levegőt venni. Mert ilyen is van, aztán nesze neked jó fajta matrac. Bevallom hogy nekünk se volt légzésfigyelő, bánom és nem azért mert lett volna alkalma jelezni, mert nem volt gond, lekopogom, szerencsére! De a következőnél veszünk, már csak azért is mert akkor nyugodtabban alszik az ember, vagy teszi a dolgát nappal míg ő alszik. Kívánom hogy ne legyen semmi probléma a babánál kérdező, tégy úgy ahogy jónak látod, de ha van rá pénz, akkor ez nem akkora kiadás hogy nyugodtan tudjátok létezni egy kisbaba mellett.
2020. jan. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy aki azt kérdezgetik, hogy akinek külön szobában van a gyereke az átszaladgál e hozza. Hat igen. Mert mit gondoltál? Amúgy a mi házunk hasonló lehet, mint a kerdezoé. A gyerek szobát és a miénket a gardrob választja el. Most jól megszamoltam. Ha a mi szobánkban lenne a kiságy akkor az 6 lépés. Ahol most van, az 8 lépés. Hűha. Az viszont nagyon nem mindegy, hogy a tv a mi szobankban van és így a sajátjában pl már nincs kitéve a tényeknek meg hangoknak. Férjem is váltott szakban dolgozik enyhén zavarnánk csak egymás köreit a pihenésben.
2020. jan. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!