Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lányt szerettem volna mégis...

Lányt szerettem volna mégis fiú, hogy tudtátok ezt megemészteni akik hasonló cipőbrn vagytok?

Figyelt kérdés

Azok ne írjanak akik azt írják fő az egészség!

A házasságunk óta kislányt szeretne a férjem és én is, össze jött a 15. Héten megmondták hogy kisfiú. Nem tudtam szóhoz jutni , mire kiértünk a kocsiba bőgtem mint egy ovodás, aztán a férjem is elvolt szontyolodva , de biztatott hogy a lényeg az egészség. A férjem addig simogatta puszilgatta a hasam magától es ez megszünt utánna, mindíg én tettem oda a kezét. Ez is kegviselt hisz tudom nem adhattam meg neki amire vágyott.Elég nehéz lelki állapotban voltam egy pár hónapig , aztán mikor mozgolódni kezdett a pocakomban , kezdtem közelebb érezni magamhoz. Mondtam is nem lesz itt semmi gond hát úgy imádom már most. Aztán megszületett , tökéletes helyes kis egészséges baba lett. Első szerelem. Szégyeltem magam mindíg bocsánatot kértem tőlle sokat sírtam , hogy ilyen anyja van aki nem örül neki csak 99%osan. Aztán eltelt 1-2 hónap és elkezdtem valami űrt érezni, persze elnyomtam magamban de rájöttem miért. Mikor a férjem mondta , hogy esetleg egy másodikkal is próbálkozzunk, egyből éreztem mi az a hiány, hiába nyomtam el magamban és szerettem a kisfiam tudtam, hogy kell nekem egy kislány is. Belevágtunk a másodikba rá 1 évre. Most voltam 12 hetes és közölték 4D.s uh-n hogy kisfiú, mondtam lehetetlen az csak köldökzsinór lehet, de megmutatta az orvos és összetéveszthetetlen. Azóta olyan hideg vagyok, érzem hogy nem oké valami velem, mivel semmit nem érzek. Alapból is egy gyermeket akartunk, tehát a három szóba sem jöhet mikor viccelnek hogy majd a harmadik. De mi lesz így velem.. milyen anya válik így belőllem ha ezt a lány iránti vágyat nem tudom kiölni magamból. A férjem tegnap próbált belém lelket önteni, hogy ne aggódjak ugyanúgy szeret ettől stb , nem omlik neki össze a világ ettől, de ez is bennem van hogy én őt akarom megajándékozni élete legszebb dolgával és nem tudom.

Sokszor azt érzem megsem érdemlem az anyaságot, annyira próbálom nem éreztetni a fiammal is, de bűntudat bűntudat folyton mikor meglátok máshol vagy a családban egy kislányt. Éppen ezért hogy ne vegyen észre senki semmit legfőképpen a kicsikém ebből nagyon elkényeztetem. Lehet pszihológushoz kéne mennem?...


Szeretnék orvos nélkúl helyre rázódni, de annyi mindent kipróbáltam már, vágyok pár hasonló történetre akik kitudtak ebből keveredni és nincs űr bennük. Legfőképpen a hogyan érdekel.


2020. febr. 26. 15:42
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, szerintem te is tudod, hogy ezt szakember nélkül nem fogod tudni helyretenni. És a férjed is, mert ha jól értem, ez lenne "élete legszebb dolga", amivel meg kéne őt ajándékozni, azért tudatosítani kéne, hogy a gyerek neme a hímivarsejttől függ, szóval nehogy már ezt a saját nyakadba varrd.
2020. febr. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
# 7 : már túlvagyunk a koron, huszonévesek a lányok. :))
2020. febr. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
0%

1.-vagyok.


1.: Nem viccnek szántam.


2.: Manapság vannak erre eljárások, hogy szelektálják a csődörtejet, és így befolyásolják az eredményt. Igaz, nem olcsó.

2020. febr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
97%

Bevallom ahogy olvasom azt gondolom tényleg orvost kéne keresned. Sokat tudna lelkileg segíteni.

Nem akarlak bántani de nem szabadott volna gyereket vállalni addig amíg nem tudod elfogadni hogyha fiú születik. Hiszen 50% az esély ami nem kicsi. Ezt megbeszélted a pároddal is hogy ez neked mennyire nagy gond? Lehet neki nem is annyira probléma, bánja de nem annyira amennyire te gondolod.

2020. febr. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok neked érdemben segíteni, de leírom röviden az én történetem, hátha mégis segít. (Off.)


Mindig 3 gyereket szerettünk volna, és csakis lányokat. Kiderült, 1 sem lehet. 6 inszem.,2 lombik sikertelensége után elindítottuk az örökbefogadást. Kértük, ha lehet kislányt szeretnénk. Azt tudni kell, 10 örökbeadható gyerek közül 9 fiú (ez a statisztikai adat 20 éves). Egy napon jött a telefon: "Ha fiú, meg sem nézzük?"- kérdezte a tanácsadó. Megnéztük, szerelem volt első látásra.

Aztán elváltunk az akkori férjemtől (nem emiatt). A mostani férjemmel is elindítottuk az örökbefogadást. Mindketten kislányra vágytunk. Újabb fiú érkezett (még mindig kevesebb a kislány).

Lassan elengedtem, hogy lányos anyuka is legyek.

1 éve nevelőszülő lettem. Gondoltam, most majd jönnek a lányok. (Nem emiatt lettem nev.szülő, de bevallom, megfordult a fejemben, hogy hátha). Ehhez képest kihelyeztek 2 fiúcsecsemőt. Persze, mondhattam volna nemet, várhattam volna kislányokra, de az járt a fejemben, hogy milyen ember és legfőképpen milyen nev.szülő vagyok, ha visszautasítok 2 babát, akik addig a kórházban várták, hogy családba kerülhessenek végre (3 és 5 hetesek voltak), csak azért, mert fiúk.

Nem bántam meg. Már élvezem az 5 "férfit" magam körül.

Igen, sokáig éreztem én is azt a bizonyos űrt, de most már nem okoz "fájdalmat", ha meglátok egy cuki kislányt. Mert a fiúk is cukik.

Próbáld te is elengedni ezt, és rájössz, ettől sokkal nagyobb traumával kell megküzdeniük sokaknak. Örülj a fiaidnak, légy büszke rájuk, és szeresd őket, mert hidd el, már én is tudom, nem az számít, hogy fiú vagy lány.

2020. febr. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg pszichológusra lenne szükséged. Egyszerűen nem normális, hogy egyesek úgy vállalnak gyereket, hogy nem tudják elfogadni, ha nem a várt nemű lesz. De szerintem a férjed is rendesen teszi alád a lovat, hogy ilyen mélyre kerültél, szóval nem ártana ha ketten elmennétek valami tanácsadásra.

Meg azok ne írjanak, akik szerint az egészség a legfontosabb. Miért szerinted mi? Az a baj, hogy nem voltatok olyan szar helyzetben vagy nincs annyi empátiátok a férjeddel egyetemben, hogy megértsétek mekkora kincs az egészség.

2020. febr. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
95%
Nem értem miért ostorozod magad, hogy nem szültél lányt a férjednek, elvégre ő rajta múlik, hogy lány vagy fiú, neked csak X kromoszómád van.
2020. febr. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Viszonylag régen voltam biológiaóràn, de amennyire emlékszem, a megfogant gyermek neme az apai kromoszómàktól fűgg...Tehàt azt a részt, h Te nem tudtad lànnyal megajàndékozni a férjed, nyugodtan elengedheted.
2020. febr. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Na, most olvastam csak az utolsó hozzàszólàsokat, dehàt akkor jól tudom. :)
2020. febr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
100%

Remélem vágod,hogy a férfin múlik igazán lány vagy fiú lesz a gyermek neme. Szóval azzal ostorozni magad, hogy nem tudsz neki lányt adni középkori butaság.

Egyik ismerősöm hasonlón ment keresztűl. Első fiú után minden vágyuk egy lány volt. A 2. is fiú lett. Mivel ők eleve nagy családot terveztek remélték majd a 3 lány lesz. Aztán volt sorban 4 vetélése csomó vizsgálat, és kiderült a lányok elétkeptelenek, nem maradnak meg sehogy sem.

Megszületett a 3.fiú. Jelenleg így kerek náluk.

Fogadd el! Szeresd.

Én úgy lettem tervezve, hogy tuti fiú leszek mivel van egy nővérem. Mikor megszülettem senki nem örült egy újabb lánynak csak nővérem. Így felnölni,hogy fiút vártak de "csak" én jöttem ritka fos érzés egy életre.

2020. febr. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!