Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van köztetek aki dohányzik...

Van köztetek aki dohányzik terhesség alatt, vagy dohányzott?

Figyelt kérdés
Kíváncsiságból érdekel a dolog, remélem van aki felvállalja éa beszámol róla, hogy a babára ez milyen hatással van

2020. ápr. 30. 11:54
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
55%

Egyik ismerősöm végig füvezte a terhességét. Közben szidta az alkoholt fogyasztókat, a dohányzókat. Mindenről volt határozott véleménye.

Ha mondani kezdtem neki, hogy lehet nem kéne napi szinten füvezni, neki állt feljebb. Az nem káros. A szülésnél olyan komplikációk léptek fe, hogy majdnem belehalt ő is és a gyerek is.

A második terhességénél is füvezett, de a végeredményt nem tudom, mert nem beszélek vele több éve.

2020. ápr. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
45%
Aki azt írja,könnyű letenni,meg rövidke 9 hónap,az sosem volt igazi erős dohányos. Egy igazi dohányosnak 4-5 óra is kínszenvedés cigi nélkül. A tinikori vagdosást a cigire fogni is oltári baromság. Igazoltan maximum koraszülést és/vagy kisebb születési testsúlyt okozHAT a cigi. Ezt nőgyógyász is mondta nekem. Azt is mondta,hogy ha valaki erős dohányos,le sem szabad tenni egyből,mert olyan stresszt okoz a szervezetnek a hirtelej megvonás. Anyám cigizett végig,velem és a tesómmal is. Mindketten időre,normál súllyal születtünk. Én spec.majd 4 kilóval és 2 héttel később is születtem.. mindketten 30-on túl vagyunk, sem értelmi problémánk sem egészségügyi bajunk sincs. Tesóm nem cigizett, 26 hétre szülte a második gyereket. Az elsőt időre,normál súllyal,pedig annál cigizett az elején napi 1-2 szálat. Aztán letette. Exem anyjának 4 fia van. Mindegyiknél cigizett. Mind a 4 fiú egészséges, szintén nem volt koraszülés.. a 4.-et ráadásul már 40 évesen. Nem azt akarom írni,hogy egészséges a cigi vagy nem baj ha szívják,természetesen alapjáraton nem kellene szívni,mert káros,büdös,drága is és felesleges függőség.. de meg kell érteni,hogy ez nagyon durva függés,nem olyan egyszerű,mint ahogy azt sokan gondolják. A másik,hogy nem kell minden sz..rt rákenni a cigire.. nem minden bajt az okoz. Van sok más tényező is amik bajt okozhatnak.
2020. ápr. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
89%
Az autizmus hulyeseg,h a cigitol lenne,azert ne fogjuk mar ra. Genetikailag kodolt.
2020. ápr. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
75%

Anyám dohányzott. Tesómmal aki 38 és velem aki 34 vagyok. Undorító...

Felfoghatatlan.

Tesóm nagyon beteges és aszmás is. Teljesen 0 az egészségügyi állapota. Marék gyógyszert szed

Én egészséges vagyok

2020. ápr. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
80%

Azzal mondjuk egyetértek, hogy biztos nem a cigitől lesz autista valakinek a gyereke. A fodrászom kisfia autista, soha egy szálat nem szívott életében, nemhogy terhesen. Ez genetika, így igaz.


De valóban koraszülést, kis testsúlyt, asztmát, allergiát okozhat. Tudom, ez sem készpénz. Valahol igazságtalannak is tartom, hogy rengeteg nő, aki egészségesen él, sajnos mentálisan problémás, ne adj isten komoly betegséggel született babát szül, lásd például a sok SMA-s kisgyermek, akiknek gyűjtést is szervezett az ország. Ott sem a szülők életmódjával volt baj, a genetikában sajnos rejtve, de ott lehetnek a legfőbb bajok, rendellenességek.


Egy általam végtelenül lenézett ismerősöm végig cigizte a terhességét, végül a jelek szerint (!) egészséges a kisfia, aki decemberben született. Persze aztán nem lehet tudni, később is így marad-e.

2020. ápr. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
62%
Ismerősöm nem vette észre, hogy terhes, 20 éves volt, végig itta/bulizta/cigizte/füvezte a 9 hónapot, aztán vakbélgyanúval vitték kórházba, akkor derült ki, hogy szülni fog. Semmi baja a kisfiának, most már 10 éves.
2020. ápr. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Anyám, napi két dobozzal. Enyhe idegrendszeri problémám van
2020. ápr. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ. Velem is dohányzott anya igaz kevesebbett mint előtte. Nekem semmi problémám nincs, egyedül annyi, hogy ha megfázok csúnyán köhögök de az kiskori betegség következménye.

Azért az autizmust hasonlók valóban nem a dohányzás miatt vannak... azért ennyire túlozni n kell :)

2020. ápr. 30. 16:39
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm terhes lett, kb végig titkolta a terhességet, ugyanúgy cigizett is mintha mi sem történne. Kb 7-8 éves volt a gyereke amikor úgy befulladt, hogy rohammentő vitte kórházba. Előtte is volt már ilyen,de nem olyan durván mint akkor. Valószínűleg az akkori cigizéssel volt összefüggésben.
2020. ápr. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
95%

Anyám cigizett.

Nővérem szívbeteg, én gyermekkoromban többször úgy befulladtam, hogy kórházba kellett vinni.

Mao napig bent dohányzik a lakásban.

2020. ápr. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!