Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 évesen terhes vagyok....

16 évesen terhes vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Illetve szerintetek mit kellene tennem? Ti ebben a helyzetben mit csináltatok?

Csak normális válaszokat szeretnék,köszönöm.


2020. máj. 31. 10:01
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
54%

A szüleiddel kezd a beszélgetést, ugyanis nélkülük nem tudsz intézkedni, mert gondolom annyi eszed azért van, hogy 16 évesen eszedbe sem jut babásat játszani a szüleid nyakán és pénzén.

Azért anyukának és apukának elég erősen benne kell legyen a pakliban a véleménye, ugyanis ha valamilyen érthetetlen oknál fogva meg akarná tartani, akkor azt annyit tesz, hogy mindent a szülei nyakába varrna, hisz ő még csak tanul, se keresete, se külön lakhatása, se stabil párkapcsolata, se semmi. Ilyet nem várhat el senki a szüleitől, hogy a nyakukba szül egy gyereket, aztán jól van, majd anyámék eltartják meg nevelik, míg én suliban vagyok. Arról nem is beszélve, hogy lehet pl nem adottak a körülmények egy újabb csecsemőhöz, pl nincs elég szoba vagy épp anyagilag nem tudnák finanszírozni ugyebár..

Én az első perctől világossá tenném a lányomnak, hogy az abortuszon kívül nem igazán van más választása.

2020. máj. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
45%
Egy nő sem kényszeríthető abortuszra. Nem, még a saját lányom se.
2020. máj. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
58%

Ha gumit használtatok végig(egy percre se tette be nélküle) és ellenőriztétek használat után az óvszert(gondolom ezt is tudjátok ha már szexeltek) nem értem hogy lehetsz terhes.


Első körben mond el a szüleidnek, üljetek le átbeszélni mit szeretnétek tenni.

2020. máj. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
26%

11!


De, bizony van más választása. Bevonhatja a gyámhivatalt, ha akarata ellenére abortuszra akarnád kényszeríteni. Kapaszkodj; ha oylan a helyzet, kínos emelik a családból, miközben neked továbbra is kötelességed lesz 18 eves koráig eltartani.


Az én lányom most 16 éves, remélem nem lesz terhes fiatalon. Azt is remelem, hogy ha megis az lesz, akkor az abortusz mellett dönt majd, de soha, SOHA AZ ÉLETBEN nem fogom neki mondani. Sőt, a véleményemet se mondom el, csak es kizarolag azt mondom, ami varhat rá, akarmelyiket is választja.

2020. máj. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
68%

Ki mondta, hogy abortuszra kényszeríteném?! Tanuljatok már meg szöveget értelmezni, mielőtt a másik torkának estek.

Azt mondtam egyértelműsíteném, hogy jelen állásban, 16 évesen, bevétel, külön lakhatás, munka nélkül, iskolásként nem igen van egyéb választása, mint hogy abortuszra megy! És jelzem, ezt egy normális 16 évesnek el sem kell magyarázni, mert magától is képes felfogni, hogy nem játszhat babásat a szülei nyakán és pénzén! Vagy mégis hogy gondolta? Megszüli a mi nyakunkra, mi neveljük, pénzeljük és finanszírozzuk a megélhetését egy újabb gyereknek? Azért vállaltunk egy gyereket, mert egyre van kapacitásunk és keretünk minden szempontból. Őt vagyok köteles ellátni és nem a felelőtlenségét! Elmondanám, hogy nincs hely egy újabb gyereknek, hogy nem tudjuk anyagilag finanszírozni és nem is kívánjuk és úgy tartsa meg, hogy onnantól vége a jó világnak, a minimumot megkapja, mást nem. A gyerekről pedig neki kell egyedül gondoskodni, ha már ahhoz nagylány volt, hogy megcsinálja és meg is tartsa, akkor a felneveléséhez is legyen nagy lány, költözzön össze a barátjával és tartsák el magukat. Lehet lepontozni, de nehogy már az legyen a normális, hogy felelőtlen tinik potyogtatnak a szülők nyakára, majd a szülők szakadjanak meg a munkában, hogy még egy éhes szájat eltartsanak. Hát nem.

2020. máj. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
71%
14es, és egy 16 éves miből tervezi eltartani a gyerekét? Mert nekem a saját gyerekem kötelességem eltartani, de az ő gyerekét nem.
2020. máj. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
38%

#16: Ez az, amiben tévedsz! Nagykorúságáig köteles vagy eltartani.


Mondjuk én anélkül is segíteném. Mert egy ha egy lány egy ilyen helyzetben a saját anyjára nem számíthat, akkor mégis, kire?

2020. máj. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
73%
Nem 17 te tévedsz, a SAJÁT gyerekedet vagy köteles eltartani az ő gyerekét nem! Szép is lenne ha ez így működne, hogy felelőtlen tinik szülnek a szüleik nyakára és azontúl, hogy konkrétan a nagyszülőknek kellene nevelni a gyereket, míg a lány iskolában van, még arra is köteleznék, hogy pénzelni és ők pénzeljék. Nem vagyok köteles pénzelni azt, hogy ő nem tud normálisan védekezni.
2020. máj. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
31%

15, és ha az ab miatt megnyomorítod egy életre a saját lányod, vállalod a felelősséget? Nem mindenkinek megy olyan könnyen a feldolgozás.

Másrészt, azért a legtöbb család nem él mélyszegénységben, hogy gondot okozzon egy kisbaba eltartása. Estin befejezi a sulit, mehet levelezőn egyetemre,vagy szerez szakmát addigra már mehet is bölcsibe a gyerek. Ez csak szervezés kérdése. Nem tenném tönkre a gyerekem életét, ha ezt akarja választani, hanem mellette állnék. Erről is szól az anyaság, hogy bármilyen hülyeséget is csinál a gyereked, rád számíthat.

2020. máj. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
65%

#15 Mi az, hogy én nyomorítom meg az abortusszal? Nehogy már ránk, szülőkre legyen áttolva a gyerek felelőtlensége. Magának köszönheti, hogy ilyen helyzetbe került, de legalább megvan még az esélye, hogy helyesen döntsön és ne vágja haza 16 éves gyerekként az egész hátralévő életét!

Azért a lányom, hogy felnyissam a szemét, ha hülyeséget készül tervezni és nem az, hogy minden őrültségéhez mi mosolyogva bólogassunk. Nem én tenném tönkre az életét azzal, hogy elmagyarázom a mi nyakunkra nem szülhet, egy ekkora gyereknek már ezzel tisztában kéne lennie és fel kéne fognia, hogy egy gyerek óriási és még annál is nagyobb felelősség, elkötelezettség, rengeteg pénz stb. Ezt senki nem tolhatja át a másik nyakába, nem még akkor sem, ha a saját szüleiről van szó.

Ha egy gyerekhez elég felnőttnek érzi magát, akkor legyen akkor is nagy és felelősségteljes lány, mikor el kell tartani.

2020. máj. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!