Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 évesen terhes vagyok....

16 évesen terhes vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Illetve szerintetek mit kellene tennem? Ti ebben a helyzetben mit csináltatok?

Csak normális válaszokat szeretnék,köszönöm.


2020. máj. 31. 10:01
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
27%

Ha a probléma gyökerét nézzük, akkor ott kezdődik, hogy 16 évesen még nagyon nem kéne szexelnie, mivel nem felnőtt hozzá, eltartani sem tud egy gyereket. Legelőször ezt kéne tisztázni egy tinivel. De mivel itt már megvan a baj, erről már kár beszélni.


Megnyomorítani meg azzal tudod, hogy nagyon akarja a gyerekét, de te ráerőltetnéd az abortuszt. Ha nagyon akarja és nem tarthatja meg, az örökre kísérteni fogja. Egész életében. Vállalod a felelősséget ezért? Mert ez a te felelősséged, hiszen te nem hagytál neki választást. Ha 20 év múlva még mindig egy idegroncs és képtelen kapcsolatokra, mit mondanál neki?

Csak azért kérdezem, mert ismerek ilyen nőt, aki 17 évesen teherbe esett, mindennél jobban akarta a gyereket de az anyja esélyt sem adott neki. Mai napig nem bírta feldolgozni. Tönkretette a saját lányát.

2020. máj. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
53%

Akkor még egyszer: nem az én felelősségem az, hogy Ő felelőtlenül és nem elég körültekintően szexelt, szóval innentől semmiféle felelősség nem fog engem terhelni, bárhogy is alakuljon a helyzet! Vicces, hogy itt minden felelőtlen tini által elkövetett hiba egyértelműen a szülő hibája és felelőssége. Nem tartott szerintem senki fegyvert a fejéhez, hogy 16 évesen szexeljen, ha pedig mégis feltétlen szükségét érzi, akkor a minimum, hogy megfelelően védekezik, amiről fel is van világosítva. Nem veszem be ezt a "gumival védekeztünk, nem lyukadt ki, mégis terhes lettem". Ilyen nincs. Csak könnyebb ezt mondani, semmint bevallani, hogy felelőtlen voltam. Saját magát hozta ilyen helyzetbe, hisz ő az, aki nem lenne képes a saját gyerekét eltartani és nem én, ergo ő hozza magát olyan helyzetbe, hogy nem képes megszülni, mert tudja jól, hogy nem bírná eltartani. Én eltartom őt, a gyerekét viszont nem vagyok köteles.

Szóval felejtsük el ezt a "minden felelősséget áttolunk a szülőkre". Ha annyira nagyon akarná, akkor összeszedi magát, összecuccol szépen a párjával, akivel ügyesen megcsinálták a gyereket és megteremtik maguknak a szükséges feltételeket, nem tőlem várják, majd a végén rám mutogatnak ujjal, hogy miattam van. Persze.

Én is ismerek olyat, aki 16 évesen lett terhes, történetesen az unokatesóm, ő kardoskodott h meg akarja tartani, de a nagynénémék megmondták, hogy nincsen kapacitás, hely, pénz egy újabb gyerekre és nem várhatja el tőlük, hogy helyette neveljék fel a gyereket, szóval ha meg akarja tartani, akkor költözzenek össze a barátjával és teremtsék meg, amit kell. Nyilván a felelősség vállalása már nem tetszett annyira neki és végül abortuszra ment. Ennek 15 éve és elképesztően hálás a szüleinek, hogy ott és akkor felnyitották szemét. Tehát lehet példálózni, épp csak semmi értelme.

A gyerek mindig az adott nő és férfi felelőssége. Aki nem tud önerőből eltartani és felnevelni egy gyereket, az ne szüljön, ennyi.

2020. máj. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
40%

Márpedig azért vagy az anyja, hogy segítsd kihozni a lehető legjobbat abból, ahogy ő dönt. Már bocsánat. Ok, nem kötelességed eltartani a gyerekét, de akárhogy is nyomod itt a szöveget, te igenis belekényszerítenéd a lányod az abortuszba. Pontosan azzal, hogy nyilvánvalóvá tennéd, hogy rád egyáltalán nem számíthat.

En azt akarom, hogy a gyerekem, ha ilyen helyzetbe kerül, gondolja át ő maga mit szeretne és utána találjuk ki együtt a lehetőségeket. Nyilván ha meg akarná tartani, akkor súlyos feltételeim lennének az iskola befejezésével stb. kapcsolatban. De nem lehet és egyenesen káros nemhogy belekényszeríteni, de akár csak befolyásolni is barmelyik helyzetbe (abortusz vagy épp az ellenkezője, ha a szülő ab ellenes). “Elvetetd édes lányom, vagy ram aztán ne számíts, sőt te is csak a minimumot kapod meg.” Hàt gratulálok.

2020. máj. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
10%

15!


Idézlek: "Én az első perctől világossá tenném a lányomnak, hogy az abortuszon kívül nem igazán van más választása."


16!


Kb abból, amiből az a pár százezer másik nő, aki munka nélkül, a semmire szül. Gyes, családi pótlék, apuka jövedelme, szuloi segitseg, stb.

2020. máj. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
14%
22, csak az a baj, hogy előre nem tudhatod, hogy vajon hálás lesz-e X év múlva, mert rákényszerítetted, vagy sem. Lehet épp az ellenkezője. Akkor mi lesz? Mosoda kezeid?
2020. máj. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
81%
Hát én mondjuk nem gondolom, hogy a szülő felelőssége, ha a 16 éves szexel és teherbe esik. A szülő felelőssége még ez előtt a felvilágosítás volt, a megfelelő védekezés segitese és támogatása- mar ha a draga gyermek beavatta a szülőt ebbe, ugye. Ha már terhes, akkor a szulo felelőssége annyi, hoyg semmit ne erőltessen rá a gyerekre. A terhesség megtartása vagy az abortusz csak és kizárólag a lamy döntésé kell hogy legyen. A szülőnek itt anyni a felelőssége, hohy abjektiben elmondja, melyik mivel jar. A ygerek dont.
2020. máj. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
55%

"Márpedig azért vagy az anyja, hogy segítsd kihozni a lehető legjobbat abból, ahogy ő dönt."


Értem, tehát akkor ha ő úgy dönt, hogy 16 évesen szeretne együtt lenni egy 40 évessel, akkor is az lenne a kötelességem, hogy szépen csendben bólogassak és támogassak abban, ahogy a királykisasszony dönt. Vagy, ha szeretne összeházasodni az aktuális fiújával, akibe bele van esve, mert úgy gondolja élete végéig együtt lesznek, akkor is maximálisan támogatnom kéne, hogy "persze kislányom, remek ötlet". Érdekes egy hozzáállás.

Pont azért vagyok az anyja és nem a barátnőcskéje, aki minden baromságban támogatja, hogy felnyissam a szemét abban, ha hülyeséget akar csinálni. Te meg ezek szerint azért, hogy mindenben, legyen az akármilyen őrültség szó nélkül és a legnagyobb egyetértésben támogasd. Még akkor is, ha pl úgy akar beleugrani egy több méteres tóba, hogy nem tud úszni, hisz ez egy szülő dolga. Szíved-joga, viszont nekem is az, hogy olyan legyek, amilyen vagyok.

Nem értem emiatt miért kell nekem esni meg ezerrel pontozgatni le. Vagy mindenkinek az a véleménye, ami nektek vagy támadni kell és pontozni? Elég óvódás felfogás.

Te is hiába nyomod akárhogy a szöveget, nem az én felelősségem a lányom döntésének és tetteinek a következményét vállalni, ha úgy várja el az anyagi támogatást a bébiszittelést és mindent, ami egy gyerekkel jár, hogy minket, a szülőket ebből teljesen kihagyna, akkor viselje azt is, ami azzal a döntésével járt, hogy minket kivont a dologból. Nem úgy működik, hogy én 16 éves taknyosként eldöntöm ügyesen egyedül, hogy márpedig anyámék nyakára szülök, majd még el is várom, hogy anyámék ehhez jó pofát vágjanak és pluszban neveljék és pénzeljék helyettem.

Azért van egy gyerekünk és nem több, mert egyre van anyagi hátterünk, egyre tudunk külön szobát biztosítani, egynek tudjuk megadni azt, amit meg kell adni, továbbá van lakáshitelünk, amit minden hónapban törleszteni kell, ebbe nem fér bele még egy újabb csecsemő is és abszolút nem is vágyunk újabb kakis pelusra és gyereksírásra. De nyilván én vagyok a szar, amiért nem megyek 3 állásba dolgozni, csak hogy a felelőtlen és ostoba gyerekem baromságait támogassam. Micsoda szemét szülő.



#24 Neked javaslom újra az értő olvasást, azt mondtam világossá tenném számára, hogy 16 évesen pénz és egyéb gyerekhez szükséges dolgok nélkül nem igen van más választása, mint az abortusz. Hisz 0 Ft-ból nehezen neveltek még fel gyereket.


#25 Ja szóval akkor még az is az én felelősségem lenne, ha esetleg azt bánná meg, ha megtartotta....? Akkor meg azért lennék szemét, mert miért nem próbáltam felnyitni a szemét annak a 16 évesnek, hogy ne vágja haza ilyen fiatalon az életét. Aha. Szóval egy a lényeg, szegény ártatlan 16 éves aztán semmiről nem tehet, ő aztán nem felelős, hogy nem védekezett megfelelően és teherbe esett, ahogy azért sem, hogy Ő nem bírta megteremteni a gyerekének a szükséges minimumot. Oké.

2020. máj. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
21%

27!


"#24 Neked javaslom újra az értő olvasást, azt mondtam világossá tenném számára, hogy 16 évesen pénz és egyéb gyerekhez szükséges dolgok nélkül nem igen van más választása, mint az abortusz. Hisz 0 Ft-ból nehezen neveltek még fel gyereket."


Nem nulla forintja lesz. Kapni fogja a gyest, a családipotlekot, plusz ott az apa jövedelme, vagy a gyerektartas. Millióan élnek ennyiből.

2020. máj. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
64%

#29 Na nehogy azt hidd, hogy beléd nem kár. :)

De bizony van lányom, de szerencsére annal mérföldekkel több esze van, semmint hogy 16 évesen felelőtlenül szexeljen, majd a mi nyakunkba akarja varrni az egészet, magát szépen kihúzva a felelősség alól. 🤷🏻‍♀️

2020. máj. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
31%
Nem értem miért asszociálsz rögtön arra, hogy a szülők nyakába akarná varni a babát az a szerencsétlenül járt gyerek. Igen, kell neki segítség, de senki se mondta, hogy neked kell nevelni, etetni, pelenkázni. Egy barátnőm, aki így járt 16 évesen, szépen nevelte a gyerekét, estin befejezte a sulit, és amikor már ovis korú lett, jelentkezett egyetemre. Így le tudott diplomázni, lett jó állása. Egyébként nem tudom feltűnt-e, de az unokád lenne az a szerencsétlen gyerek :D
2020. máj. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!