Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek miért vetik azt...

Szerintetek miért vetik azt meg, ha 22 évesen a férjemmel gyereket szeretnénk vállalni?

Figyelt kérdés

Sokmindenki azt mondja, hogy "ó van rá még idődök". Még ha anyámék vagy anyósomék nyakán élnénk, pedig már 2 éve együtt elünk, saját házunk és autónk is van.

Mihez vagyunk fiatalok? Az élethez? Nem értem.



2020. nov. 10. 10:38
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
69%

"30 évesen jobban fogod tudni előre, hogy a férjed vagy párod majd megcsal-e stb?"


Valószínűleg kicsit jobban fogom tudni, mert több lesz az élettapasztalatom, másrészt ha nem tudom jobban, valószínűleg akkor is jobb lesz az önálló egzisztenciám 30 évesen, mint 22 évesen.


És ez most nem arról szól, hogy akinek nincs háza, az ne szüljön. De tény, hogy ha végül válás lesz (mint a házasságok 60%-ában), akkor apuka távozása után itt a kérdezőnek kell majd megoldania a lakhatását gyerekekkel.


Mit fog tudni csinálni? 30 évesen visszacuccolni gyerekekkel a szülőkhöz, ami egy baromi kényelmetlen élethelyzet.


De ettől még lehet gyereket vállalni 22 évesen úgy, hogy a kérdezőnek nincs se elegendőnek mondható munkatapasztalata, se minimális önálló egzisztenciája, csak őszintén le kell magában tisztázni, hogy ha pár év múlva mégis véget ér a kapcsolat, elfogja-e tudni fogadni az azután járó életet, vagy majd a gyerekeit teszi tönkre idegileg a depressziójával meg az anyagiak megoldásának gondjával? El tudja fogadni, hogy nem tud minimális egzisztenciát sem építeni és esetleg a szüleivel kell majd élnie 30 évesen?


Mert oké, hogy azt írja, szerinte van annyi esze, hogy ne menjen hozzá olyanhoz, akivel nem tervez. De ennyi esze mindenkinek van, senki nem úgy házasodik, hogy azt tervezi, el fog válni, sőt, ha az elváltak 99%-át megkérdeznénk, mind azt mondanák, örökre terveztek - mert valószínűleg tényleg így volt.


Csak más a terv meg más a valóság. Az embernek minden lehetséges kimenetelt fel kell vázolni és lezongorázni, el tudja-e fogadni, ha a B változat jön be, nem az A. Mint, ismétlem, az esetek 60%-ában.

2020. nov. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 A kérdező kommentje:
Mi lenne ha elválnánk? Nem tudom. De ha mindig azzal foglalkoznék, hogy "mi lenne ha", akkor se én sem az emberek nem ott tartanának ahol most. Igen lehet a szüleim segítségét kérném egy ideig, de ha rendeződik minden akkor élnénk a saját életünket úgy mint addig, csak apuka nélkül.
2020. nov. 10. 13:11
 23/59 anonim ***** válasza:
23%
Élettapasztalat..... mert egy harmincas szerelmes nő ,ketyegő biológiai òrával olyan szintű tapasztalattal bír, hogy könnyedén előre látja az elkövetkezendő 30 évétxD
2020. nov. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
43%
Kérdező azért mert 22 évesen még gyerek vagy. Hiába mondod hogy nem, de. Én 30 vagyok és teljesen más volt az életfelfogásom annó 20on évesen, pl akiket akkor nagy szerelemnek gondoltam most nagy ívben elkerülném
2020. nov. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
43%

"Mi lenne ha elválnánk? Nem tudom."


Tudod, kérdező, az én anyám is így gondolkodott 22 évesen.


Aztán tényleg elváltak.


Én meg azt kívánom, bárcsak inkább elgondolkodott volna a lehetőségen és felmérte volna, hogy rosszul is elsülhet dolog, és várt volna. Vagy inkább ne ő lett volna az anyám.


Nehogy a te gyerekeid is ezt gondolják 30 év múlva.

2020. nov. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
71%

Sok 30 felettinek sincs önálló egzisztenciája. A legtöbb albérletre költi az egzisztenciáját. Mert nem akar közös hitelt a párjával, mi lesz, ha szétmegyünk rettegéssel a szemükben. Majd 40-hez közelítve már semmi sem számít, jöhet a gyerek.

20 évesen jöttem össze a férjemmel, nincs támogatásunk, tehát egyedül kellett felépítenünk mindent, lakás hitel stb. 30+ vagyunk és még mindig együtt, sőt továbbra is együtt tervezzük a jövőt, mi ketten és a két gyerek. Ha mindig arra gondolnék, mi lesz ha lelép, keservesebb lenne az életem, mintha tényleg lelépne.

Nincs B verzió, csak az, hogy most közösen építjük a jövőnket. Szép is lenne, ha arra építenénk a jövőnket, hogy amikor elválunk hogyan legyen.

2020. nov. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
61%

Jobban tudja e 30 évesen. A statisztikák szerint igen. Az látszik, hogy a 30 körül kötött házasságok a legstabilabbak. Biztos sok oka van de nem ez a lényeg.

Lehet, hogy 22 évesen azt gondolod, hogy mindent tudsz a párostól de majd te is meglátod, hogy NAGYON nagyot változik az ember 25-26 éves kora körül. Te is ő is. Én nem voltam hajlandó kompromisszumban leélni az életem, nem ugyanarra váltottunk a párommal, leléptem. Gyerekkel már lehet megalkudtak volna. Sokkal boldogabb vagyok így. A férjemmel és hogy 100%-ban önmagam lehetek. Igen, most sokkal több pénzem van nekem magamnak is és sokkal stabilabb munkám, sokkal több szakmai tudásom, amivel jobb eséllyel helyezkedhetek el, ha úgy alakulna és jóval több pénzt kérhetnék, mint 22 évesen. Van megtakarításunk, közös ingatlanunk és befektetéseink is vannak, amit nyilván mind feleznénk váláskor. 22 évesen volt egy autóm, amit apukámtól kaptam. En nagyon örülök, hogy nincs egy gyerekem 22 éves koromból az akkori páromtól. Ennyi. Mindenki úgy éli az életet ahogy és akivel akarja.

2020. nov. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 A kérdező kommentje:
Igen lehet, hogy még fiatal vagyok,de nem gyerek, ismerek olyan 30ast, aki 2 gyermeke mellett eljár bulizni. Szerintem nem az életkor alapján kell ítélni. Nem 30 évesen szeretnék elkezdeni szülni. A 23as válaszolóval meg teljesen egyetértek.
2020. nov. 10. 13:23
 29/59 anonim ***** válasza:
0%
Ez az éljünk a mának hozzáállás teljesen rendben van egy 22 éves fiatal esetében. De te egy másik emberért készülsz felelősséget vállalni. Nagyon gyerek vagy még.
2020. nov. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom miért szólnak bele, vagy ki szól bele. Nekem aztán teljesen mindegy, hogy mikor szülsz. Ami a saját tapasztalatom: én sokkal később szültem, de a férjemmel már évek óta nem tudok sehova kimozdulni kettesben, vagy a gyerek lóg rajtunk, vagy mehetünk esetleg külön-külön, de együtt csak ha lepasszoljuk, 2 éves koráig ott lehetett hagyni a nagyszülöknél, de már nem lehet, mert bőg, úgyhogy ez sem járható út. Amíg bölcsibe, oviba nem tudod beadni folyamatosan veled van és semmi olyat nem lehet tőle csinálni, ami egy felnőttnek szórakoztató lenne. Nagyon aranyosak amúgy, főleg a saját gyereked, de nem egyszerű. Nyaralni meg felejtsd el, hogy normálisan el tudsz menni a férjeddel, olyan 15 évig. Persze az is nyaralás, amikor mindennap kelhetsz 7-kor, etethetsz, pelenkázhatsz, szórakoztathatod a gyereked, csak olyan helyre tudsz menni, ami őt érdekli, de nekem ez közel 40 évesen is megterhelő és huszonévesen abszolút nem lett volna ehhez kedvem. Én a helyedben biztosan várnék és élvezném az életet. De a te döntésed.
2020. nov. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!