Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A párom elhagyott terhesen,...

A párom elhagyott terhesen, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
A volt páromat 14 éves korom óta ismerem, középsuliban osztálytársak voltunk. Legjobb barátok lettünk akkor 3,5 évig,együtt sírtunk-nevettünk, mindig ő volt mellettem,csak egymásba szerettünk ezidő alatt, és úgy döntöttünk, adunk egy esélyt a kapcsolatunknak. 1 év együttjárás után összeköltöztünk, minden tökéletes volt, nagy szerelem volt köztünk. Tavaly karácsonykor megkérte a kezemet, és idén nyáron lett volna az esküvőnk.. Teherbe estem, igaz nem volt tervezett baba, de nagyon örült neki a volt párom is, és én is, nem volt kérdés, hogy megtartjuk-e. Jelenleg 12 hetes vagyok. Karácsonykor kezdtem el észrevenni rajta, hogy valami nem oké vele, rákérdeztem többször is, hogy mi a baj, tudok-e segíteni, beszéljük meg ha bántja valami, de tagadta, hogy valami zavarná, mindenre semmi volt a válasza. 27-én reggel arra kelek, hogy a párom sehol, néhány dolgát magával vitte, a kocsit is, azóta 1x vette fel a telefont, és azt mondta, hogy sajnálja, de ő nem akarja tovább folytatni ezt a kapcsolatot, de én legyek erős, és neveljem fel a gyermekünket. Nagyon kiakadtam, össze vagyok törve, nem tudok mihez kezdeni, nem jelentkezik az utolsó hívás óta, üzenetekre sem.. Nem tudom, mihez kezdjek, nagyon rossz nélküle, folyton csak sírnék.. Anyukám és a nővérem van itt velem a lakásban már pár napja, ők próbálják tartani bennem a lelket, vigasztalnak, így picivel könnyebb, de nem sokkal.. És a legrosszabb, hogy okot sem adott, hogy miért ment el, vagy neki miért nem jó már ez a kapcsolat.. Fogalmam sincs, hogy 6 évet, és ennyi emléket hogyan verhetnék ki a fejemből.. Azt sem tudom, hogy haragudni kéne a páromra vagy sem, össze vagyok zavarodva, szóval lehet az írásomon is látszik, ezért bocsánat... Mit lehet ilyenkor tenni?? Úgy érzem, bele őrülök.. 20/L
2021. jan. 2. 15:37
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%
Mivel az abortusz már nem opció, ezért össteszorítod a fogad és felneveled.azt a majmot meg pereld be a gyerektartásért. Nagyon sajnálom.
2021. jan. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Anyukadek fognak tudni segiteni kesobb? (Mert szukseg lesz ra) Esetleg hozzajuk koltozni nem opcio?

20 eves vagy, ha a baratod az osztalytarsad volt, gondolom veled egykoru, szerintem megijedt a felelossegtol.

2021. jan. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
88%
Intézd a gyerektartást! Az ilyen szemét ne maradjon büntetlenül.
2021. jan. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

20 évesek vagytok. Bepánikolt, hogy a gyerekkel vége az életének, és becsajozott.

Én is nagyon sajnállak, de nem hiszem, hogy ebből bármi jó kisül már. Gyászold el, neveld a gyereket, és ha teheted, keress neki egy rendes apukát később.

2021. jan. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
76%
Nyilván, hogy haragudnod kell rá! Ez miért kérdés? Gusztustalan szemét féreg! Legalább a 12 hét alatt mondta volna el, hogy el tudd vetetni. Amúgy szerintem vissza akar majd jönni, csak fiatal még és megijedt a felelősségtől, ettől függetlenül ocsmány viselkedése van és nem fogadnám vissza, hanem minél több gyerektartást hajtanék ki belőle.
2021. jan. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, kedvesek vagytok.:) Anyukámék mindenben segítenek engem már most, felvetették, hogy haza is költözhetek, lakhatunk ott a babával ameddig akarunk. Igen, a babám apukája velem egykorú, én is gondoltam, hogy lehet ez a probléma, de hát ha annyira örült a babának, hogy sírt örömében, itt hagyna így?:( Nem tudom, remélem, hogy legalább egyszer tudok vele beszélni erről minél hamarabb, legalább csak annyira, hogy egy okot mondjon, miért lettem itt hagyva 6 év után egy kisbabával.. A gyerektartást pedig mindenképp intézni fogom.
2021. jan. 2. 15:50
 7/32 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem meg nem kell haragudni. Borítékolható volt. 20 évesen, hogy csak téged látott 14 éves kora óra, nem élt, nincs kedve a családosdihoz. Gyerektartást utaljon. Annyi.
2021. jan. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
92%

2. vagyok


Az nagyon jo, hogy anyukadek segitenek, en a helyedben hazakoltoznek mindenkeppen, mert egyedul szellemileg es anyagilag is kb lehetetlen egy babaval. (Van egy egy eves kislanyom)

Ugy gondolom persze, hogy orult, hisz egy baba az egy csoda, de lehet eddig ugy volt vele korai terhesseg, meg barmi lehet ezert talan nem vette ‘komolyan’ de most, hogy mar ugye el sem vetetheted, illetve a spontan veteles eselyei is lecsokkentek, radobbent, hogy nincs visszaut, es o meg nem allt keszen szerintem. Persze ettol meg nagyon sajnallak, es csunya dolog amit tett.

Persze, a gyerektartast intezd, munkahelye van neki? Mert ugye csak akkor ervenyesitheti a tartasdij.

2021. jan. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Dolgozik a volt párom természetesen.
2021. jan. 2. 16:02
 10/32 anonim ***** válasza:
79%
Akkor jo! Sajnos nem fogsz ugye nagylabon elni a gyerektartasbol, de legalabb a pelenka kerdes meg lesz oldva.😊
2021. jan. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!