Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A párom elhagyott terhesen,...

A párom elhagyott terhesen, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
A volt páromat 14 éves korom óta ismerem, középsuliban osztálytársak voltunk. Legjobb barátok lettünk akkor 3,5 évig,együtt sírtunk-nevettünk, mindig ő volt mellettem,csak egymásba szerettünk ezidő alatt, és úgy döntöttünk, adunk egy esélyt a kapcsolatunknak. 1 év együttjárás után összeköltöztünk, minden tökéletes volt, nagy szerelem volt köztünk. Tavaly karácsonykor megkérte a kezemet, és idén nyáron lett volna az esküvőnk.. Teherbe estem, igaz nem volt tervezett baba, de nagyon örült neki a volt párom is, és én is, nem volt kérdés, hogy megtartjuk-e. Jelenleg 12 hetes vagyok. Karácsonykor kezdtem el észrevenni rajta, hogy valami nem oké vele, rákérdeztem többször is, hogy mi a baj, tudok-e segíteni, beszéljük meg ha bántja valami, de tagadta, hogy valami zavarná, mindenre semmi volt a válasza. 27-én reggel arra kelek, hogy a párom sehol, néhány dolgát magával vitte, a kocsit is, azóta 1x vette fel a telefont, és azt mondta, hogy sajnálja, de ő nem akarja tovább folytatni ezt a kapcsolatot, de én legyek erős, és neveljem fel a gyermekünket. Nagyon kiakadtam, össze vagyok törve, nem tudok mihez kezdeni, nem jelentkezik az utolsó hívás óta, üzenetekre sem.. Nem tudom, mihez kezdjek, nagyon rossz nélküle, folyton csak sírnék.. Anyukám és a nővérem van itt velem a lakásban már pár napja, ők próbálják tartani bennem a lelket, vigasztalnak, így picivel könnyebb, de nem sokkal.. És a legrosszabb, hogy okot sem adott, hogy miért ment el, vagy neki miért nem jó már ez a kapcsolat.. Fogalmam sincs, hogy 6 évet, és ennyi emléket hogyan verhetnék ki a fejemből.. Azt sem tudom, hogy haragudni kéne a páromra vagy sem, össze vagyok zavarodva, szóval lehet az írásomon is látszik, ezért bocsánat... Mit lehet ilyenkor tenni?? Úgy érzem, bele őrülök.. 20/L
2021. jan. 2. 15:37
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
79%
Ja, es tudom konnyen beszelek, de probalj minel kevesebbet idegeskedni, se neked se a babanak nem tesz jot!
2021. jan. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Az érzelmeken majd az idő segít, most az a normális, ha hol hol nem hiszed el...

Perelheted az apaság elismeréséért és gyerektartásért (fizetése 15-25%-a). Költözz vissza a szüleidhez, ha visszafogadnak. Szüld meg a gyereket, neveld és dolgozz és képezd magad, mert sokba kerül. Más lehetőséged nincs, max. ha örökbe adod, de talán azt nem szeretnéd. És talán lesz majd valaki, aki gyerekkel is elfogad.

2021. jan. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem is megijedt. Kevés olyan 20 éves férfi (fiú?) van, aki készen áll az apaságra.

Férjemmel pont a minap beszéltük, hogy a mai eszünnkel meg felfogásunkkal előbb belevágtunk volna a "gyerekprojektbe", mert mostanra már tök nagyok lennének (10 éve együtt vagyunk, én 21 voltam, ő 24 amikor összejöttünk), így meg a 30-as éveink rá is mennek a babázásra, gyereknevelésre (4,5 éves a nagy, 6 hónapos a kicsi). De ezt baromi könnyű most utólag mondani, visszagondolva rohadtul sehol nem voltunk "fejben" 10 évvel ezelőtt a gyerekvállaláshoz. Valószínűleg a volt párod sincs.

2021. jan. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Sziasztok! A párom felvette a telefont, elárulta, hogy az egyik barátjánál van, és haggyam őt békén egy életre, ne hívogossam, ne keressem, majd valamikor eljön a többi cuccáért, és ennyi a max. (Amit nem hinnék, hogy mostanában lesz, mert 230 km-re van most tőlem) A ráadás pedig, hogy az előbb néztem meg, a megtakarított kis félretett pénzünknek több mint a felével lépett le. Nagyon ideges vagyok most rá...
2021. jan. 2. 17:48
 15/32 anonim ***** válasza:
57%
Te tényleg ennyire félreismerted? Lehúzhatod a 6 évet a wc-n. Nem bántani akarlak, de itt valami nem kerek, vagy nagyon egyoldalú ez a történet ahogy elmesélted, vagy egy idiótával éltél együtt, ami téged is minősít.
2021. jan. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Sosem viselkedett így, én tényleg nem tudom, hogyan lett ilyen! Soha nem volt semmi jele, hogy ilyenre képes lenne.. Csalódtam benne hatalmasat..
2021. jan. 2. 18:07
 17/32 A kérdező kommentje:
Nem fogom örökbeadni semmiféleképpen, sem elvetetni..:) Nem kell, hogy helyettem dönts, főleg nem a SAJÁT gyerekem sorsáról. Megszülöm, és felnevelem segítséggel, apával-apa nélkül, és amint tudok, megyek dolgozni, ugyanis szakmám van érettségivel.:) Nem izgat, hogy te mit tennél. Az a te életed, a te döntéseid. De kérlek, hogy tartsd magadban. Én nem jellemeznélek téged semmiféle szóval,(pedig lehetne) de kérlek ne írj ide többet, vagy legalább ne ilyen témájú legyen a mondanivalód. Szép estét mindenkinek.
2021. jan. 2. 19:44
 18/32 anonim ***** válasza:
28%
A kerdesed az volt, hogy hogyan tovabb? Akkor ne tegyel fel kerdeseket, ha a neked nem tetszo valaszokon igy behisztizel. #18 te idegbeteg vagy?
2021. jan. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
84%

20

De nem irta, hogy elvetetne, akkor ne hulyesegeket irogassunk mar...


18

Ha en lennek a gyereked, en is kernem, hogy inkabb vetess el, mint ilyen anyam legyen!

Amugy 20 evesen mar egyaltalan nem annyira durvan fiatal, hogy csak a kora miatt ‘el kene’ vetetni. De az ilyen hulyek mint te belekotnek mindenbe, ha azt irta volna a kerdezo, hogy el akarja vetetni, akkor meg idejonnel beszelni, hogy jajj dehat az gyilkossag...

2021. jan. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
25%
Van gyerekem ketto is. Epp ezert tudom, amit a kerdezo nem, h mennyire nem konnyu gyereket nevelni. Igaz nekem volt annyi eszem, h ne 20 evesen legyek terhes.
2021. jan. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!