Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem tetszik a nagyszülőknek a...

Nem tetszik a nagyszülőknek a név, amit választottunk?

Figyelt kérdés

Nem akartuk elmondani szülèsig, mert tudtuk milyen háklisak a nevekre, hívják úgy mint a nagyapját, apját, vagy maximum legyen Laci, Robi, Peti, de semmi esetre se térjünk el a szokásos nevektől.

Persze a férjem szakán kicsúszott, mondták is mennyire nem szép név, megjegyezni azóta se tudják amúgy, de még viccelődnek is rajta😑😤

Nekem ez nagyon rosszul esik, főleg hogy amúgy jóba vagyunk velük.

Hogy reagalnatok erre, hogy sikerülhet letojni őket?


2021. jan. 29. 06:45
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
100%
Na ezért érdemes titkolni a nevet, mert különben a család azt hiszi, hogy van beleszólása. (Bár én is múltkor majdnem elkotyogtam véletlenül anyukámnak, de szerencsére nem hallotta.) Meg kell nekik mondani, hogy ez teljes mértékben a ti döntésetek, ti pedig ezt a nevet választottátok és nem fogtok változtatni rajta. Nektek tetszik és rosszul esik, ahogy ők csúfolódnak. Ha tényleg jóban vagytok, meg fogják érteni.
2021. jan. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem aranyos a Bendegúz, nekem a gézengúz ugrik be róla. Huncut, életrevaló kisfiúnak képzelem azt, akit így hívnak.
2021. jan. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
94%

#1 vagyok

Mi olyanokat kaptunk anyóséktól, hogy “jól megkell gondolni a névválasztást, a gyerek egész életét befolyásolja” meg “nem mindegy milyen neve lesz felnőtt korában”, mindezt úgy, hogy mi nem is mondtuk el nekik a választott nevet, csak sógornőmnek, aki kikotyogta anyóséknak és közösen jól kibeszélték.

2021. jan. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
15%

10!


Ne aggódj, engem meg a te válaszod hagy hidegen. A te gyereked, úgy nevezed el, ahogy akarod. 100 emberből 99 Rengős Bendegúzra asszociál. 😙


Amúgy a lényeget kellett volna meglátod, ami épp a válasz második része volt.....

2021. jan. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
86%
Akkor én vagyok az az 1, mivel 27 évesen a Te válaszodig nem is értettem, ki miért fúj a Bendegúzra. Bevallom, most sem értem.
2021. jan. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
96%

Az én kisfiam Leó. A Dédi volt az egyetlen, aki közölte, hogy ez egy baromi jó név! A barátnőm röhögőgörcsöt kapott, hogy LeÓCSKA. Anyám majdnem sírvafakadt, hogy pedig neki a Dávid név úgy tetszik. Apám Lecsónak szólítja azóta is. Apósom pedig 3 évig Kisgyereknek szólította, pedig a másik 7 unokának van neve is nála. Ez utóbbi idegesített egyedül, de nem mondtam neki, mert úgy voltam vele, hogy csak abbahagyja egyszer. Úgy is lett, most már a szájára áll végre.

Tök mindegy, hogy nem tetszett nekik, ez a neve, erre hallgat, és nagy igazság, hogy bármi ellenérzésük is van, ezt a nevet a szeretett unokájuk fogja hamarosan tartalommal megtölteni, úgyhogy enyhülni fognak.

Amúgy a Dédi a Flóra nevet nem bírta megjegyezni, fel kellett írnia egy cetlire, hogy szappan. Lehet, hogy fordítva van bekötve az agya... :D

2021. jan. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
73%

15!


Indul a bakterház?

2021. jan. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
94%

1.babánál nálam is voltak, akiknek nem tetszett a választásunk (nem extra név amúgy.)

Többek közt anyámnak se.

Viszont megkapta második névnek az övét is :)

Utólag mondta többször ő is, hogy szép név, csak anno azokatlan volt neki.


Másik 2 gyerek nevébe már senki nem akart beleszólni. (A harmadiknál amúgy rohadt nehezen találtam olyan nevet, ami az apjának és nekem is megfelelt, így biztos ugrok, ha valaki lefikázza azt is... 🤣)

2021. jan. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
93%

#15: gondolom az Indul a bakterház Bendegúza miatt.

De még azon belül is tényleg kétféleképp lehet megítélni ha pont olyan lesz: bajkeverő rossz gyerek. Vagy pedig pozitívan, ahogy az itteni Bendegúz szülője gondolja: a jég hátán is megél gyereket szeretne.



Mi amúgy szülés után mondtuk el mind a 3 esetben. Igaz, nem is volt meg előbb, többször csak szülés után lett véglegesen eldöntve. :)

2021. jan. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
35%

19!


Lehet hat. Ezért írtam, hogy ne csodálkozzon, ha nem lesz a gyereknek soha példás magatartása. De ugye ezt a részt se sikerült neki -meg a többi lepontozónak-elolvasnia.

2021. jan. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!