Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem tetszik a nagyszülőknek a...

Nem tetszik a nagyszülőknek a név, amit választottunk?

Figyelt kérdés

Nem akartuk elmondani szülèsig, mert tudtuk milyen háklisak a nevekre, hívják úgy mint a nagyapját, apját, vagy maximum legyen Laci, Robi, Peti, de semmi esetre se térjünk el a szokásos nevektől.

Persze a férjem szakán kicsúszott, mondták is mennyire nem szép név, megjegyezni azóta se tudják amúgy, de még viccelődnek is rajta😑😤

Nekem ez nagyon rosszul esik, főleg hogy amúgy jóba vagyunk velük.

Hogy reagalnatok erre, hogy sikerülhet letojni őket?


2021. jan. 29. 06:45
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
100%

Pont nem érdekelne, de az élcelődést nem hagynám szó nélkül.


Tetszik nekik, vagy sem, ez lesz a név, mert a SZÜLŐK választják a nevet, nem a család.

2021. jan. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
91%

"totális téveszme, hogy a keresztnév befolyásolná a személyiséget."


Így van, semmi jelentősége a névnek. Van tucat névvel orvos, ügyvéd, közmunkás és úgymond "különleges" névvel is van orvos, ügyvéd, közmunkás.

2021. jan. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
95%

De mi a baj az Indul a bakterházas Bendegúzzal? Szerintem szimpatikus szereplő.

(Lehet, hogy akinek nem tetszik, azt Sanyinak vagy Rozinak hívják, és emiatt nem bírja a filmet, hogy pl. Csámpás Rozi van benne? Emiatt ne pontozd le, Sanyiiiii, SANYIKÁÁÁÁÁM :D

2021. jan. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is megosztottak voltak a velemények a nevről. Sokak még nem is hallották, sokak szerint fiúnév 🙄, sok ember szerint egyszerűen ronda. Másik fele meg imadta. Most, hogy már megszületett, vagy azt mondják h de szép neve van, vagy nagy csönd következik, onnan tudom h nem tetszik nekik. 😅 Nem érdekel.

Kislányunk Villő. ☺

2021. jan. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
100%
Mi is egy olyan nevet választottunk, ami megosztó lett a családban, nem azért, mert külföldi, vagy különleges -nem egy gyakori név, top 100 végén van- hanem csak szimplán nem tetszik anyukámnak/pár családtagnak. Sajnos olyan nevet, ami mindenkinek tetszik, nem lehet találni, minden nevet lehet csúfolni. A lényeg, hogy anyukája-apukája egyetértsen. Elég nagy bunkóságnak tartom, ha utána a nagyszülő direkt nem hívja a nevén (pedig meg tudná jegyezni, csak így dacol). Nálunk is volt olyan név, ami nem tetszett a családban, aztán nem hogy megszerettük, de már el se tudnánk képzelni az illető gyerekhez más nevet.
2021. jan. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem valami Hoszéarmandó kategóriás név, vagy olyan, ami mondjuk a vezetéknévvel hülyén hangzik, akkor nem érdekelne őszintén szólva. A nagyszülők már kijátszották a név választását, most rajtatok a sor. Azért a hozzáállásuktól is függ, érdemes-e elmondnai korábban a nevet. Ha annyi az egész, hogy megmondják, hogy nekik ez nem tetszik, ugyan kissé bunkóságnak tartom, de őszintén mondom, hogy nem érdekelne (Mi még a gyerekvállalás előtt állunk, olyan szinten beszélgetünk erről, hogy kinek milyen név tetszik, én nem titkolom, mik vannak a "listán" nálunk. Egyik kedvenc nevemet nagymamám szólta le, annyival, hogy neki nem tetszik, a másikat meg anyum azzal, hogy szerinte túl gyakori- amit nem is értek, egyáltalán nem gyakori).

Ha azonban olyan típusok, akik erőszakoskodnak, foyamatosn felhozzák a témát, le akarnak beszélni, stb. nem kell elmondani nekik előre.

2021. jan. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
94%

A Bendegúz nagyon szép név!


Amúgy nektek kell tetszen,nem a nagyszülőknek. És persze nézni kell azt is,hogy a későbbiekben ne legyenek a attrocitásai a neve miatt

2021. jan. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 A kérdező kommentje:

Teljesen átlagos, magyar nevet választottunk, a férjem véletlenül szólta el magát, mi se akartuk elmondani.

Köszönöm a válaszokat, jó volt olvasni, sikerült is, hidegen hagy mit gondolnak. Pár hét és megszületik a babánk,majd akkor leírom itt is, mi ez a szörnyű felháborító név🤪

2021. jan. 29. 13:35
 39/57 anonim ***** válasza:
68%

"totális téveszme, hogy a keresztnév befolyásolná a személyiséget."


Ja. Végül is mindenki komolyan fogja venni dr Szabó Eperke fogorvost, vagy Nagy Manó ügyvédet. Lakatos Dzseniferrol se gondoljak, hogy kisebbségi, ugye.

Igenis el kell gondolkodni a nevadaskor, hogy oké, tetszik nagyon ez a nev, de mennyire elfogadott a kornyezetben, ahol élek ? Oke, nagymamának nem tetszik a Kevin, az egy dolog. A Kevin az átlag által elfogadott nev. De tegyuk fel nekem a Polikárp tetszik. Persze, adhatom ezt a gyereknek, anyakönyvezhető férfinév. Anyámnak nyilván nem fog tetszeni, anyósnak se. Oke, még mindig az a lényeg, hoyg nekem meg ahh apjának tetszen. De ha rendezek egy képzeletbeli szavazást, ahol 1000 választásiból 1000 azt mondja, kva nagy kibaxas a gyerekkel, akkor csak elgondolkodom rajta, hogy inkább valami másik nev kellene.

Az, hogy kinek mi a szép, abszolút szubjektív. Nekem nagyin tetszik a Melizand név, ellenben a szőr feláll a hazámon az Évától. Jaja, ízlés kérdése. De tisztában vagyok vele, hogy az átlagnak az Eva egy elfogadható név, max tetszik nem tetszik szint, ellenben a Melizand kibaxas szintű.

2021. jan. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyuk, Dusán a kisfiam.
2021. jan. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!