Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem tetszik a nagyszülőknek a...

Nem tetszik a nagyszülőknek a név, amit választottunk?

Figyelt kérdés

Nem akartuk elmondani szülèsig, mert tudtuk milyen háklisak a nevekre, hívják úgy mint a nagyapját, apját, vagy maximum legyen Laci, Robi, Peti, de semmi esetre se térjünk el a szokásos nevektől.

Persze a férjem szakán kicsúszott, mondták is mennyire nem szép név, megjegyezni azóta se tudják amúgy, de még viccelődnek is rajta😑😤

Nekem ez nagyon rosszul esik, főleg hogy amúgy jóba vagyunk velük.

Hogy reagalnatok erre, hogy sikerülhet letojni őket?


2021. jan. 29. 06:45
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
100%

Annyira kivàncsi vagyok, mik azok a nevek, amin kiakadtak. Leìrnàtok?

Nekünk is volt szàjhùzàs, de lesz idejük megjegyezni, jò pàr èvig velünk lesz a gyerek.

2021. jan. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
92%
#15 vagyok, igen, tudom, hogy indul a bakterház. De ne már.. Ez csak egy karakter neve, hogy lehet ennyi mindent belelátni?
2021. jan. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
100%

22!


Kb mindenki kapcsol egy személyiséget egy adott névhez. Bendegúz az Indul a bakterház szereplője. Adolf az kb mindenkinek Hitler. Abigél Szabó Magda műve. Káin a Bibliai testvér, aki megölte a bátyját. Stb. De lehet, hogy neked a Katáról a szomszéd vinnyogó ribizli jut eszedbe, a Jánosról meg a legjobb barátod.

2021. jan. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
81%

22!

Ezt nem fogom sosem megerteni én sem az emberekben...


Ennyi erővel meg undorító a Laura név, mert a kedvenc filmemben ő a rossz.. csak mondtam valamit.


De ilyen alapon ne is nevezzük el a gyerekünket, mert biztos van olyan film, amiben szerepel az a név...



-Bendegúz anyukája-

2021. jan. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
100%

Bendegúz anyukája !


Neked is van olyan nev, amiről jó vagy rossz jut az eszedbe. Másnak is van. Sőt, mindenkinek. Nincs ezzel baj. Csak fogadd el

2021. jan. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk is volt olyan nagyi a családban, aki húzta a száját a névválasztásra, nem is tudta megjegyezni . Cetlire írta és a pénztárcájában tartotta, hogy ha valaki megkérdezi mi az unoka neve, akkor tudja. (a név: Izidor- nem az én gyerekekről van szó)

Én is kíváncsi vagyok a nevekre. 😊

2021. jan. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
89%
#19: totális téveszme, hogy a keresztnév befolyásolná a személyiséget. Voltak kutatások, ahol találtak korrelációt (!) a név és mondjuk a szakmaválasztás között, de ez csak korreláció és nem kauzalitás. Nem a névválasztás befolyásolja a gyerek viselkedését, hanem a szülők különféle elvárásai, ráhatása a gyerekre, aminek egyik kifejeződése lehet a névválasztás is. Olyan viszont nincs, hogy majd a neve miatt bevonzza, hogy ő rossz gyerek lesz.
2021. jan. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
100%

25!

Igen, nyilvan nincs olyan név, ami mindenkinek tetszene. De én ezért mégsem fikázom a másikat. Nekik ez tetszik, nekünk ez... ez igy van rendjén...de tenylegy attól még nem kell a gyereket megítélni, mikor meg csak nem is látták...

2021. jan. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem tetszik nekik, akkor úgy jártak. Nekik is meg voltak az esélyeik, hogy olyan nevet adjanak a saját gyerekeiknek, ami a kedvükre való, ez most rólatok szól. Nálunk is volt szájhúzás, de nagyon gyorsan helyre lett téve a vénember (párom nagypapája), az asztalra csapva közölte, hogy nem jó, az apja nevét kell kapnia. Felvilágosítottam, hogy egyrészről nem vettem észre, hogy ez lenne a szokás ebben a családban, másrészről ilyen nevű az én oldalamról van elég, elég furcsa lenne, ha a szűk családi körbe egy 125. X is bekerülne. Ezt megértette, nem firtatta tovább. Úgy sem tudsz olyan nevet választani, ami mindenkinek tetszik, de nem is kell, a ti gyereket lesz, nem az anyósé, vagy a dédpapáé.
2021. jan. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
100%

Vagy kapcsol vagy nem de még ha kapcsol akkor is kétféle módon ítélheted.


A játszótéren más gyerek játékát elszedő gyerek is csak a külső, szenvedő felek szerint "rossz". Az apja vagy anyja szerint életrevalo.

2021. jan. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!