Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Oltás nélküli orvosi ellátás...

Oltás nélküli orvosi ellátás kismamaként?

Figyelt kérdés

Most tudtam meg, hogy várandós vagyok. Márciusban átestem a covid-on, szeptemberben végén jár le a védettségi igazolványom. Őszintén szólva egyáltalán nem szeretnék oltatni, maximum ha már nincsen más választásom.

Jelenleg attól tartok, hogy szeptemberben ha jön a 4. hullám majd nem fognak fogadni vizsgálatokra sem oltás vagy védettségi igazolvány nélkül. Terhesen nem szeretnék oltatni, őszintén szólva féltem a kisbabámat. Megtehetik, hogy nem fogadnak oltás nélkül? Vagy ha minden alkalommal pcr tesztet kérnek, azért van több vizsgálat, amire 18ezret pluszban fizetni nem lenne olyan mókás.



2021. aug. 3. 23:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/81 anonim ***** válasza:
68%
Az hogy az oltas mit okoz,biztonsaggal talan 5 ev mulva mondhatjuk ki. Az rns oltas utan sorra kavarodnak be a ciklusok,klimaxolt nok menstrualnak ujra. Tehat a hormonrendszerrel hatassal van. En 10 napig menstrualtam tole es gorcsoket is okozott. Most ezt mind beadtak a terhes noknek is. En nem mertem volna,inkabb hazi karanten a szules vegeig.
2021. aug. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/81 anonim ***** válasza:
57%
Nekem egy sima antibiotikum kúra össze tudja zavarmi a ciklusom... Nem kell démonizálni az oltást.
2021. aug. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/81 anonim ***** válasza:
17%
En millio oltast en antibiotikumot beszedtem ,de soha semmi hatassal nem volt a ciklusomra. A neurológiai mellekhatasai 3 honap utan múltak el,ugyhogy en a ket oltassal befejeztem vegleg. :(
2021. aug. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/81 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ez olyan nehéz kérdés, hogy lehetnénk egymással megértőbbek. Mindenki a baba miatt oltat vagy nem oltat és nem kell ijesztgetni egyik oldalnak sem a másikat. Én jobban féltem a covidtól mint az oltástól, mert a környezetemben volt kismama aki a végén kapta el és nem akartam ennek kitenni magunkat. Attól is féltem, hogy az apát nem engedik be, mert a gyorsteszt épp azt mutatja fertőzött. Ettől függetlenül nagyon nehéz döntés volt, hazudnék ha azt mondanám dalolva mentem oltásra. Az nem igaz, hogy megnőtt az oltástól a koraszülések aránya, már több tanulmány kijött amiben semmi ilyen nincs. Kedves Kérdező egyelőre nem kérhetnek sem tőled sem a kísérőtől fizetős pcr tesztet de hogy érni fog-e titeket hátrányos megkülönböztetés azt előre nagyon nehéz megmondani. Kívánom, hogy ne így legyen.
2021. aug. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/81 anonim ***** válasza:
42%

A napokban történt, hogy egy idősebb hölgyet védettségi kártya és negatív pcr teszt hiányában nem láttak el a fogászaton. A várakozók füle hallatára közölték ezt vele! De ha fizeti az ember a tb-t, az adót, akkor mi az, hogy egy SZABADON VÁLASZTOTT oltás hiánya miatt megtagadják tőle az ellátást? Ebből kiindulva akkor az oltatlanok pusztuljanak el? Ennyit a "senkit nem érhet hátrányos megkülönböztetés-ről".

Terhesen valószínű, hogy nem fognak vizsgálatot megtagadni és bízz benne, hogy a szüléshez sem fognak tesztet kérni. (Nekem nem kértek)

2021. aug. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/81 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem vitát szerettem volna gerjeszteni, tudom hogy ebben jelenleg 2 oldal van és eléggé egymás ellen vannak. Aki akar nevezhet felelőtlennek de mint írtam én már túlestem a covidon enyhe tünetekkel, lázam sem volt. A kicsi így is nehezen jött össze és nagyon féltem. Jelenleg én magam az oltás okozta (akár későbbi) kockázatokról jobban félek, mint hogy újra elkapom. És ha az ember ennyire retteg valamitől akkor szerintem nehezebben is viselné pláne várandósan. Férjem amúgy beoltatta magát és nem volt olyan rosszul tőle (de rosszabbul mint én a betegség alatt). Viszont a női szervezet, a mi hormonjaink szerintem kissé összetettebbek.
2021. aug. 4. 07:53
 17/81 anonim ***** válasza:
60%

30 hetes terhes vagyok és nem vagyok beoltva, nem is leszek. Legalábbis terhesség alatt biztos nem. Jobban félek az oltás negatív hatásaitól - mert van, ne is tagdjuk, sajnos hallottam borzasztó dolgokat kismamák esetében, és nem tudhatom, hogy én vajon beleesem-e abba a kevés százalékba, akiknél bajt okoz. Ettől függetlenül megértem, akik oltattak, én is sokat agyaltam rajta. Kár ezen vitatkozni, mindenkinek megvan az oka, hogy miért döntött így, vagy úgy.

Szóval, soha senki nem kérdezte sem magánban, sem kórházban, hogy be vagyok e oltva. Innentől fogva negatív megkülönböztetés sem ért. Ilyet nem is hallottam a közvetlen környezetemben, hogy valakit ért volna. Nem kötelezhetnek rá, a tesztre sem. Szülés előtt lehet, hogy csinálnak tesztet, lehet, hogy nem- kórháza válogatja. Látogatónak viszont kell igazolvány vagy negatív teszt. Ezeket az infókat hallottam, megyeszékhelyen élek.

2021. aug. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/81 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

A terhesség alatt gond nélkül el fognak látni, akár lesz 4. hullám, akár nem. Ez olyan ellátásnak minősül, mint a sürgősségi műtétek.

Oltást nem kérnek, max ha be kell feküdnöd, akkor helyben elvégeznek rajtad egy tesztet és ha esetleg pozitív, akkor elkülönítenek.

2021. aug. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/81 anonim ***** válasza:
35%
A vizsgálatokra nem tudom mi vonatkozik, de jelenleg szülni csak úgy mehet a kismama, hogy vagy van védettségi kártyája, vagy van negatív pcr tesztje. Ha nincs 48 órán belüli friss szüléskor, megcsinálják ott a kórházbsn, de ennek költsége a szülő nőt terheli.
2021. aug. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/81 anonim ***** válasza:
23%
Van itt elég baj meg lesz is,én szülés után vettem fel az oltásokat.Márciusba szültem akkor még kismamaként nem beszéltek az oltásról,hogy lehet e.17 megértelek,csak sokszor az ember azért gondolkodik el mi is lenne jó,mert sajnos tényleg vannak olyan emberek akik tesznek hozzá nem keveset ezáltal a másikban elkezd mocorogni a gondolat mi is lenne jó!Van olyan ismerősöm aki beoltatta magát,utólag kiderült hála istennek gondok nélkül mégis eljátszotta a hattyúk halálát,hogy ő a földön fetrenget olyan rosszul volt!Az a szép a dologba pont azt a napot nevezte meg mikor pont együtt voltunk egy összejövetelen!😡 Mondtam neki hogy nem szégyelli magát még ennél is jobban szítani a tüzet!!A lényeg mindenki eldönti hogyan szeretné csinálni a másiknak nincs joga felülbírálni a döntést,amúgy sem olyan egyszerű ebben helyesen eljárni!
2021. aug. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!