Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Oltás nélküli orvosi ellátás...

Oltás nélküli orvosi ellátás kismamaként?

Figyelt kérdés

Most tudtam meg, hogy várandós vagyok. Márciusban átestem a covid-on, szeptemberben végén jár le a védettségi igazolványom. Őszintén szólva egyáltalán nem szeretnék oltatni, maximum ha már nincsen más választásom.

Jelenleg attól tartok, hogy szeptemberben ha jön a 4. hullám majd nem fognak fogadni vizsgálatokra sem oltás vagy védettségi igazolvány nélkül. Terhesen nem szeretnék oltatni, őszintén szólva féltem a kisbabámat. Megtehetik, hogy nem fogadnak oltás nélkül? Vagy ha minden alkalommal pcr tesztet kérnek, azért van több vizsgálat, amire 18ezret pluszban fizetni nem lenne olyan mókás.



2021. aug. 3. 23:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/81 anonim ***** válasza:
68%

SENKIT NEM AKAROK VELE MEGIJESZTENI!

De én oltattam 13 hetes terhesen,mert mindenki azt javasolta és tulajdonképpen egyenesen úgy néztek rám mint a legfelelőtlenebb emberre csak mert nem voltam beoltva mielőtt teherbe estem.

Magas lázam lett,és az oltás után 6 órával mivel nem tudtam csillapítani (39,8fok volt az utolsó amit én mértem,kórházban 40,4-et mértek papíron).

Késő délután vérezni kezdtem,és erősen görcsölni,befektettek,estére elvetéltem.


Nem konkrétan az oltás miatt volt,és lehet hogy más szervezete jobban bírta volna.Vagy épp a baba.Más eset miatti láz is okozhatott volna vetélést,de..végtére is akkor az volt a ludas.


Ha már terhesek vagytok ÉN mégegyszer nem oltatnék így.Mindenképpen maximum a baba előtt.

Hatalmas felelősség oltatni,sose tudhatod neked mi fog gondot okozni.Semmi bajom nem lett,tényleg.2 nap múlva meg se éreztem semmit,a karfájás is elmúlt.

De mégis rossz volt,hogy emiatt vesztettem babát.

2021. aug. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/81 anonim ***** válasza:
23%
Lehet nem is 13 hetes voltál ( orvosok elején csak tippelnek a matek által) lehet 12 hét előtt volt, ez sajnos okozhatta a vetélést, részvétem.
2021. aug. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/81 anonim ***** válasza:
78%

Genetikai ultrahangon rég jártam akkor,eltéveszthetetlen egy 13 hetes baba..esetleg egy hetet ha tévedhettek,már a nemét is tudtam.Kislány volt.


Nincs erre olyan magyarázat ami mentegetné a helyzetet.Oltottak,lázas lettem,elvetéltem.Szomorú,de már túl vagyok rajta,és jobb félni mindenkinek mint utána ilyen helyzetbe kerülni..

Minden esetre köszönöm.


Kérdező,ha szabad javaslatot tennem inkább a PCR tesztet csináld most már,nehogy neked is láz vagy valami elvigye a kicsit.Első trimeszterben még aránylag könnyen túl is jutsz az ilyesmin,de ha meg kellett volna szülöm a már baba szerű halott csecsemőmet..hát én biztos nem tudnám magam rajta ilyen könnyen túl tenni.De lehet csak én vagyok ilyen érzelgős és más meg simán gondolkozik úgy,hogy majd csinál másikat.


SZERINTEM ráérsz utána oltatni,ha addigra úgy érzed,hogy szükséged lesz rá.

2021. aug. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/81 A kérdező kommentje:

Őszinte részvétem :(

Sajnos úgy gondolom több ilyen történt, mint amiről tudunk...

És szerintem egy kismamát sem vígasztal, aki elveszti a gyermekét, hogy nagyon ritka ez. Statisztikával kár jönni...KSH és minden más statisztika úgy alakul ahogy alakítják... a hullámok eleje és vége is meg volt jósolva és érdekes, az is pont akkor történt, amit mondtak hetekkel vagy hónapokkal előre. úgy játszanak a számokkal és a statisztikával ahogy akarnak.

2021. aug. 5. 21:57
 65/81 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem kérdező hallgass a megérzésedre ebben a helyzetben. Igazából kérheted más véleményét, de igazság nem fog születni ebben. Mindenkinek van egy adott véleménye ami mellől nem tágít. Kár ezen vitázni, nekimenni a másiknak. Ez olyan mint a politika, ha te erre szavazol, a másik meg arra soha nem lesz egyetértés.
2021. aug. 6. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/81 A kérdező kommentje:
Egyetértek. Csak ugye nem is ez volt a kérdésem hanem hogy oltatlan kismamaként elutasíthatnak e vagy tesztre kitelezhetnek e midnen vizsgálat előtt. Persze jöttek ugye többen azzal miért vagyok felelőtlen. A férjem is azt mondta, hogy ne tegyem. Családon belül oltott vagy oltatlan sem ítél el. Csak itt idegen emberek. De nem veszem magamra mert kicsit sejtettem is hogy ez lesz
2021. aug. 6. 09:31
 67/81 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem nyugodj le kérdező . Ne lovagolj már ezen. Pcr tesztek fognak kelleni , ha befekszel. Azt meg kifizeted és kész . Pont .
2021. aug. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/81 anonim ***** válasza:
52%

[link]


Kijött a rendelet.

2021. aug. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/81 anonim ***** válasza:
28%

68 as. Ez azért elég kivitelezhetetlen saját költségen szerintem

Ha nsm Program császár, akkor mondjuk hányadik héttől kellene nekem m állandóan tesztre járni,hogy legyen papir a kezembe.? Ez a tervezett műtétek esetében kivitelezhető de szülésnél nem igazán. Szülést amugy nem vette ide mert egyszerűen ugy oldható csak meg ha akkor amikor beér az adott nő szülni, csinálnak neki. Felőlem nekem ott majd csináljanak, de hogy előtte napokkal nem járok vagyonokert tesztelni...

2021. aug. 8. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/81 anonim ***** válasza:
71%

Lehet lepontozni, meg kötekedni, de nem én hozom a rendeletet, nem én találom ki a szabályokat.

Nyilván egy spontán szülés más kategóriába esik (ott hólapok óta gyorstesztet végeznek), ahogy egy baleset sérültjét is el fogják látni kártya, meg pcr nélkül is.

A kérdés az volt, mi az aktuális rendelkezés. Hát az, amit linkeltem. Ennyi.

Hogy erről kinek mi a véleménye, az egyéni szoc probléma

2021. aug. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!