Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Oltás nélküli orvosi ellátás...

Oltás nélküli orvosi ellátás kismamaként?

Figyelt kérdés

Most tudtam meg, hogy várandós vagyok. Márciusban átestem a covid-on, szeptemberben végén jár le a védettségi igazolványom. Őszintén szólva egyáltalán nem szeretnék oltatni, maximum ha már nincsen más választásom.

Jelenleg attól tartok, hogy szeptemberben ha jön a 4. hullám majd nem fognak fogadni vizsgálatokra sem oltás vagy védettségi igazolvány nélkül. Terhesen nem szeretnék oltatni, őszintén szólva féltem a kisbabámat. Megtehetik, hogy nem fogadnak oltás nélkül? Vagy ha minden alkalommal pcr tesztet kérnek, azért van több vizsgálat, amire 18ezret pluszban fizetni nem lenne olyan mókás.



2021. aug. 3. 23:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/81 anonim ***** válasza:
22%

Itt PCR teszt kell, ha nem vagy oltva. :) A kismamának kell állnia.

Senki sem panaszkodott azért , mert orvosként betegeket kell ellátni . Csupán azzal van egy kicsi probléma , hogy úgy kell felelősséget vállalnom a döntéseim iránt , hogy az orvosi harmadévét sem fejeztem be akkor+ nekem az egyetem alatt a tanulás az első ,az elméleti és a gyakorlati tudás megszerzése. Persze, mindenkinek egyszerű azt szajkóznia, hogy tessék menni. Abban már senki sem gondol bele, hogy nem mindenki való a mentőbe, az intenzívre , stb.

2021. aug. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/81 anonim ***** válasza:
60%

Akkor sem akar oltást,ha te orvostan hallgató létedre be lettél sorozva.

Ez van.Én is otthoni munkára kényszerültem,a gyerekek sem mehettek sehová,és az orvosokon kívül is volt aki kint maradt végezni a munkáját.Nem zártak be benzinkutak,élelmiszer boltok,nagyon sok dolog.


Mindenki tette azt amit tennie kellett és amit még tehetett,senki nem volt felkészülve előre semmire.

De,mindentől eltekintve joga van mindenkinek eldönteni,hogy mit akar és mit nem akar.

Ő oltást nem akar.Neked ezzel nem árt.Akkor se,ha neked kell utána ápolni.Ezt a szakmát választottad,ha nem őt akkor valaki mást fogsz majd ápolni Covid vagy nem Covid fertőzéssel is.

Ez olyan mintha én panaszkodnék,hogy az emberek egyre több pizzát akarnak enni.Hát na,megnőtt rá az igény.Most naponta 100db helyett van hogy 300-at sütök ki a 34 fokban a kemence mellett.

Nem izgis.De ez jutott nekem,ezt vállaltam el.Ezért nem a vevő a hibás.

2021. aug. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/81 A kérdező kommentje:

41: szülés előtt kell a pcr vagy vizsgálatok előtt is?

és megértem, tényleg nem lehet egyszerű a tanulmányok befejezése nélkül hirtelen belecsöppenni, de hozzánk jelenleg 8 általánossal is felvesznek embereket nulla szakmai tapasztalattal, azzal a feltétellel, hogy X időn belül elvégeznek egy pár hónapos képzést! és nem ugyanaz a munkakör, mint embereket műteni stb de kicsi gyermekekre vigyázni 3-8 évesekre 12 órában 10-12 főre is elég nagy felelősség


42: igazad van! és köszönöm, hogy megértesz :)

valóban a vendéglátósokat kihagytam. ők önhibájukon kívül x hónapig takarékon voltak, most meg a megmaradt emberek is sz@rrá vannak hajtva, már bocsánat a kifejezésért :) csak nyaralás alatt is tapasztaltam étteremben, és mi csak a pincért láttuk, bent a konyhán a szakácsokat nem is...

2021. aug. 4. 21:45
 44/81 anonim ***** válasza:
61%

Ismerősöm a sima covidot tünet nélkül végig vitte, a brit variánsba meg belehalt, pedig fiatal sportoló volt.Csak sétált és osszeesett.

Az orvos tanhallgató nem hiszem, hogy azt utálja, hogy betegeket ápol. Hanem azt utálja, hogy szeme láttára halnak meg, ráadásul azért mert nem oltották magukat vagy nem viseltek maszkot, aztán ő nézheti ahogy egyedül halnak meg és fáj nézni, hogy a makacssagba halnak bele, tuti a végén már megbánják.

Kerdezonek nem kötelező az oltás, de az orvos tanhallgató bántása már nem túl ildomos tőle.

2021. aug. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/81 anonim ***** válasza:
21%

Mint az óvodában komolyan.

Akkor oltás pártiak tessék békén hagyni és nem rátukmálni.Amit nem akar azt úgysem fogja megtenni csak mert névtelen felhasználók egy jelentéktelen oldalon ezt kérték.


Oltás ellenesek meg ..igazából eddig csak véleményt írtak,és azt hogy aki akarja oltassa magát aki nem az nem.Pacsi,igaz!


Kettő közt igyekezzetek nem sértegetni a másikat és személyeskedni,mert semmi értelme.

Oltatni aki nem akarja nem fogja magát,aki orvosként dolgozik az amúgy is megszívta.Kár ezeken rágódni.


Ami lényeg itt: szülés előtt tessék PCR tesztre menni,vagy oltatni magad.

ENNYI.

szíved joga eldönteni,hogy melyiket akarod.(Igen,emberek eldöntheti anélkül hogy kritizálnánk!)

2021. aug. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/81 anonim ***** válasza:
68%

Azt nem tehetik meg, hogy nem fogadnak oltás nélkül, azt viszont igen, hogy érvényes védettségi nélkül tesztre köteleznek. Azt is megtehetik, hogy kifizettetik a teszt költségét, mert van lehetőséged oltatni, csak nem akarsz.

Egyébként kár ezen most rugózni, hetente változnak a rendelkezések, ami most így van, jövő héten máshogy lesz. Az aktuális rendelet megtalálható a közlönyben, vagy tájékoztat az orvos.

2021. aug. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/81 A kérdező kommentje:

44-es. fiatal sportoló ismerősöd oltatott? ha igen, akkor is lehet, hogy a brit variánst akkor sem élte volna túl. az a bajom, hogy túl sok a LEHET. ha nem lennék várandós oltatnék, nem szívesen de megtenném.

az orvostanhallgató engem és kb mindenkit hibáztat aki nem oltat, hogy miattunk tapasztal ennyi megbetegedést és miattunk nem térhet vissza a társadalom a régi kerékvágásba. covid nélkül is lehetősége van borzalmas dolgokat látni a kórházban! mindenki amilyen hivatást vállalt önszántából annak a következményeit kell, hogy viselje...

rajtam kívül elég sok olyan ismerősöm van akik egyértelműen oltásellenesek, őket is megértem meg azt is aki oltatott. én egyszerűen nem merek kockáztatni várandósan!

2021. aug. 4. 23:00
 48/81 anonim ***** válasza:
55%

Passz nem kérdeztem a családot, hogy oltatott-e miután meghalt...

Én oltattam magam terhesen, inkább ez minthogy beteg legyek és azért haljak bele, főleg hogy Amerikában az oltott kismamák már meg is szültek és egészséges babák lettek. Viszont megértem azt is aki nem 9ltatja magát. De az orvos tanhallgatót is megértem, engem is folhuzna ha úgy szenvednek, hogy elég lett volna egy oltás. Szóval mindkét oldal érthető.

2021. aug. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/81 anonim ***** válasza:
30%

22 hetes vagyok.

Nem vagyok oltva, korábban könnyű tünetekkel estem át rajta, férjem is. A kártyánk lejárt.

Eddig csupán a genetikai UH-kon volt az, hogy a férjem akkor jöhetett volna be, ha van kártyája, tőlem nem kértek semmit, kivéve h vegyek maszkot.

Viszont szülni a Maternity klinikán fogok, ott szülés előtt az oltás hiánya miatt mindkettőnktől fognak kérni PCR tesztet. De inkább azt vállaljuk fel, mint az oltást.

Érdekes, hogy ugyanott lesz a 30.heti uh, oda viszont mindkettőnket beengednek teszt meg minden egyéb nélkül.

2021. aug. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/81 anonim ***** válasza:
39%

44.válaszolónak sikerült az értő olvasás . Nem hiába vagyunk sajnos mi a Pisa felméréseken is sereghajtók.😔

A kérdező döntése, hogy olt e vagy sem. Immunhiányosként( mert a sejtes immunválasz ilyenkor le van nyomva) lehet ajánlott oltani.

Egy szóval nem mondtam, hogy a leendő munkám probléma lenne. Szeretem azt, amit tanulok. Ellenben eddig nem szereztem olyan tudást, hogy egy ilyen magas szinten helyt álljak. Egy ilyen járvány van nem csak az eü-től kell várni majd a csodát( túl kevés még mindig a védett személy )újra. A vírus az egész társadalmat érinti . Van ellene egy oltás , mellyel megfékezhető lenne. Én elfogadom azok döntését, akik ebből nem kérnek. A felelőtlensége miatt lesznek megint sokan a kórházakban.

Személyes támadásnak vetted kérdező azt, hogy az oltás mellett állok. Még a mondani valóm sem jött át neked.

2021. aug. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!