Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Oltás nélküli orvosi ellátás...

Oltás nélküli orvosi ellátás kismamaként?

Figyelt kérdés

Most tudtam meg, hogy várandós vagyok. Márciusban átestem a covid-on, szeptemberben végén jár le a védettségi igazolványom. Őszintén szólva egyáltalán nem szeretnék oltatni, maximum ha már nincsen más választásom.

Jelenleg attól tartok, hogy szeptemberben ha jön a 4. hullám majd nem fognak fogadni vizsgálatokra sem oltás vagy védettségi igazolvány nélkül. Terhesen nem szeretnék oltatni, őszintén szólva féltem a kisbabámat. Megtehetik, hogy nem fogadnak oltás nélkül? Vagy ha minden alkalommal pcr tesztet kérnek, azért van több vizsgálat, amire 18ezret pluszban fizetni nem lenne olyan mókás.



2021. aug. 3. 23:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/81 anonim ***** válasza:
41%
Az oltás a magzatot nem károsítja, mivel nem közvetlen ő kapja az oltást... ilyen egyszerű. Ahogy a covidot sem kapja el a kismamától a magzat, viszont a covid miatt a kismama tüdő kapacitása csökken, emiatt a baba nem kap elég oxigént ami halálhoz vagy tartós fogyatékossághoz vezet, mindez akár tünetmentes covid mellett.
2021. aug. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/81 A kérdező kommentje:

Kedves orvostanhallgató.

Te választottad ezt a hivatást!!! Kérlek ne mondd azt hogy nekünk csak egy oltás! Vagy ha pont éppen nálam okoz szövődményeket vagy esetleg meghalok akkor neveld fel helyettem a gyerekeimet!!! Vagy aláírod helyettem a papírt és vállalod a felelősséget???

Én mellesleg szociális dolgozó vagyok nem Eü. Ugyanúgy erintkeztem covidosokkal és a munkáltatónk le se szarja ha mi elkapjuk vagy hazavisszük a csaladtagjainknak ugyanúgy kötelező bejarnom dolgozni! Bezzeg 500ezret ki nem kaptunk de még 10ezret sem!

2021. aug. 4. 18:22
 33/81 anonim ***** válasza:
21%

Ezt én is mondhatom neked , hogy te választottad ezt a hivatást !!!!

Nem pénz kérdése.

A hozzászólásod előtti választ olvastad kedves kérdező ?:)

Miért halnál bele az oltásba? Több tíz millió ember már kapott védőoltást és kevés haláleset történt miatta. Tudod minden kockázattal jár . Ennyi erővel ne ülj autóba , ne égess gyertyát karácsonykor, ne ússz a tengerben . Mindegyikbe belehalhatsz.

Akkor is neveljem fel a gyerekedet ilyen logika alapján , ha terhességi toxaemiád lesz vagy szülés közben lép fel komplikáció ? Látom sikerült kivenni a lényeget a válaszomból…

2021. aug. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/81 anonim ***** válasza:
75%

Nem akar oltást.Pont.

Hagyjátok már békén,nem az volt a kérdés,hogy oltassa-e magát vagy sem.

Olyasmibe bökitek a csőrötöket ami egyáltalán nem tartozik rátok.

2021. aug. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/81 anonim ***** válasza:
67%
Ne haragudj, de ezzel nem értek 100%-ig egyet. Le lett írva , hogy miért árt a COVID a babának. Ezt teljesen figyelmen kívül hagyta. Pont.
2021. aug. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/81 A kérdező kommentje:

Én nem panaszkodom, én ezt a hivatást választottam, ez van. Haza is hoztam a betegséget és könnyen átvészeltem. Először nem ajánlották az oltást 3 hónapig ha átesett valaki és kismamáknak sem! Majd mivel nem oltakozott elég ember mégis megengedték. Volt, hogy napról napra változott az álláspont!

Olvastam azt a kommentet is köszönöm. Többször említettem, hogy a betegségen átestem. Egészséges vagyok, fiatal (29) és nem félek a betegségtől, de ettől az oltóanyagtól féltem a gyermekeimet, a megszületettet is és azt is aki a hasamban van! Ha már elég adat fog rendelkezésre állni és eltelik több idő, akkor "szívesen" beoltatom magam!

Sőt, ha szeptember végéig nem lettem volna várandós akkor valószínüleg felvettem volna az oltást, amikor lejár a védettségi kártyám. De így a kevés biztos adat hiányában nem merem!

34-es köszönöm. Valóban nem ez volt a fő kérdés, hanem hogy ebben az esetben megtagadhatnak-e (vagy feltételekhez köthetik e) tőlem az orvosi ellátást!

35-ös: Covid-on iszonyatosan enyhe tünetekkel átesettként nem gondolom, hogy várandósan újra elkapom és durvább tüneteim lesznek. Persze az is megtörténhet, nem lát senki a jövőbe. Nem fogok magamon kívül mást hibáztatni ha megtörténik.

2021. aug. 4. 19:03
 37/81 anonim ***** válasza:
34%
Akkor ugass bele más dolgába,felőlem.Kotnyeles vénasszony.
2021. aug. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/81 A kérdező kommentje:

37-es, nem tudom mire írtad és melyik korábbi kommentelő vagy.

Csak tippelni tudok, hogy az orvostanhallgató.

Amennyiben igen, akkor továbbra is úgy gondolom, hogy egy orvosnak arra panaszkodni, hogy beteg embereket kell ellátnia pont annyira jogos, mint a bolti eladónak amiatt, hogy a vevőket ki kell szolgánia. Meg még számtalan példát hozhatnék.

Ettől függetlenül becsülöm az orvosok és az ápolók munkáját, én bevallom nem tudnám ezt csinálni, ezért sem mentem volna orvosira. Mellesleg van két diplomám, nyilván gyengébb mint egy orvosnak, de én is tanultam eleget. Jobb esetben mindenki magának dönti el mivel akar majd foglalkozni! És ha mégsem tetszik, akkor lehet váltani.

2021. aug. 4. 19:21
 39/81 anonim ***** válasza:
61%
Nem,annak mondtam aki erőlteti,hogy oltasd magad,mert amúgy kb pokolra való vagy ..
2021. aug. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/81 A kérdező kommentje:
39, oké :D amúgy nekem tiszta lesz a lelkiismeretem ezügyben, inkább nem kockáztatok az oltással. vállalom a felelősséget azért, ha mégis elkapom (újra) akkor nem fogom sem a kormányt, sem az eü dolgozókat okolni. de ha emiatt nem mehetnék el kötelező vizsgálatokra akkor azért pipa lennék
2021. aug. 4. 20:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!