Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Oltás nélküli orvosi ellátás...

Oltás nélküli orvosi ellátás kismamaként?

Figyelt kérdés

Most tudtam meg, hogy várandós vagyok. Márciusban átestem a covid-on, szeptemberben végén jár le a védettségi igazolványom. Őszintén szólva egyáltalán nem szeretnék oltatni, maximum ha már nincsen más választásom.

Jelenleg attól tartok, hogy szeptemberben ha jön a 4. hullám majd nem fognak fogadni vizsgálatokra sem oltás vagy védettségi igazolvány nélkül. Terhesen nem szeretnék oltatni, őszintén szólva féltem a kisbabámat. Megtehetik, hogy nem fogadnak oltás nélkül? Vagy ha minden alkalommal pcr tesztet kérnek, azért van több vizsgálat, amire 18ezret pluszban fizetni nem lenne olyan mókás.



2021. aug. 3. 23:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 anonim ***** válasza:
83%
Szegény 19-est jól lepontozták, pedig kb. 2 hete jött ki a rendelet, amit minden kórhazi osztál, megkapott, és abban tényleg ez szerepel.
2021. aug. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/81 anonim ***** válasza:
27%

10 hetes terhes vagyok.Nem voltam beoltva és nem is leszek.

Nem is tudom mit van úgy mindenki hasra esve ettől az oltás dologtól. Senki nem védett,főleg hogy egy teljesen más variáns vagy mi az anyja kínja jön.Hiába vagy az előző szarság ellen beoltva,a mostani ellen nem érsz vele semmit,ergo aki be van oltva is ugyan annyira veszélyeztetett mint bárki más.Egyértelműen..


Nem kell eltúlozni ezt az oltás dolgot.Aki jobban érzi magát tőle oltassa magát,aki pedig jobban érzi magát oltatlanul legyen oltatlan.Szíve joga mindenkinek eldönteni,hogy mit kezd a testével akkor is,ha várandós.Semmi baja nem lesz a babának se,sterilebb egy szülészosztály mint bármi más.Még telefonozni sem engednek max ha körbe fertőtleníted azt is.

Nekem PIC-re is csak úgy lehetett bemenni,hogy minden bemenetelnél semmit nem vihettem be,és akkor is könyökig fertőtleníteni kellett,kezet mosni,és maszkot viselni.(PIC-re kora szülött vagy beteg baba megy)


De ne aggódj,nem is fognak oltási igazolványt kérni.Csak viselj maszkot,ilyen helyeken kötelező.

2021. aug. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/81 anonim ***** válasza:
62%

"Nem is tudom mit van úgy mindenki hasra esve ettől az oltás dologtól."


Á, csak a súlyos megbetegedés esélyét csökkenti minimálisra, a kórházba kerülését és a halálét. Igen, a deltával szemben is (ezt mutatják az izraeli adatok is - igen, a deltátával szemben a tünetes fertőzést kevésbé védi ki az oltás, de a tüneteket mérsékli és szignifikánsan kevesebben kerülnek kórházba az oltottak közül). De mit ér ez igaz? :)

És amit még mindig elfelejtenek: az átoltottság az olthatatlan korosztályt védené a legjobban. Orrgóban élő ápoló ismerős arról számolt be, hogy sajnos sok a kisgyerek esetük, mert köztük jobban terjed. :(

2021. aug. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/81 anonim ***** válasza:
28%

Jól van,ha te így hiszed hát oltasd magad.Senki nem mondta,hogy azért mert én feleslegesnek tartom,hogy MAGAMAT beoltassam neked vagy másnak még nem kéne.

Nem is mondtam,hogy ne oltassa magát valaki.Azt mondtam,hogy ÉN biztosan nem fogom.Mert nem akarom.

Nem hiszek semmilyen mikrochip sztoriban,nem félek az oltástól,semmi különösebb oka nincs,hogy nem akarom.Csak nem és kész.Tiszteletben lehet ezt tartani.


Az én véleményemet pedig hagyd békén,mindenkinek lehet sajátja,nem? Te jónak gondolod,remek.Én akkor sem fogom eldobni az agyam tőle.Úgyse véd meg senkit.De ha mégis annak csak örülni kell.Pont. :D

2021. aug. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 anonim ***** válasza:
27%
Aki most szül vagy nemrégiben, annak elég sokáig lesz még 12 éven aluli nem oltható gyereke. Ha majd ők kerülnek kórházba, meggondolják magukat.
2021. aug. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/81 A kérdező kommentje:

Nekem most is van 12 év alatti gyermekem, a kisbaba a 2.gyerek lesz. Végig velem volt karanténban és nem kapta el tőlem szerencsére (legalábbis tünete nem volt), az iskolában is többször volt közeli kontakt tanárai miatt és akkor sem volt semmi baja. Az én környezetmben a legtöbb ember viszonylag könnyen viselte, a munkahelyemen volt egy aki meghalt benne, ő súlyos asztmával küzdött, ő nem tudom kapott-e oltást. Egyszerűen nagyon félek, hogy egy bennem élő magzat mennyit és hogyan kap ebből az oltóanyagból és ez mennyire káros vagy sem rá nézve, mert nekem kell aláírnom a felelősséget. És tudom, hogy bármi baja lenne a babának (vagy nem) akkor sem derülne már ki, hogy köze volt-e az oltáshoz.

Ha csak szülésnél kell kifizetni egyszer a tesztet, az belefér, de minden vizsgálatnál azért elég húzós lenne.

2021. aug. 4. 11:13
 27/81 anonim ***** válasza:
26%

Légyszi, légyszi menjetek majd helyettem az oltatlanokat ápolni a negyedik hullámban!🙏🙏🙏

Már nem bírnám ki, ha újra behívnak “ önkéntes” alapon .

Egy Orvostanhallgató

2021. aug. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/81 anonim ***** válasza:
59%
Köszönjük 27...nyilván azért tanulsz az orvosin, hogy később gyógyíts, életeket ments. Téged sem kér senki, hogy menj betonozni egy építkezésre.
2021. aug. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/81 anonim ***** válasza:
41%

Igazán nincs mit. Tudod vicces azért , hogy a társadalom elvárja tőlünk, hogy a családunk és a saját egészségünket veszélyeztetve, időt és energiát feláldozva vonuljunk önként és dalolva a COVID osztályokra, sürgősségire vagy a mentőkhöz. Hol azért , mert nem tartják be az óvintézkedéseket, hol azért , mert nem kérnek oltást . És nem, nem azért tanulok orvosnak, hogy a képzésem felénél olyan felelősség legyen a vállamon, mint a döntés más sorsáról, életéről. Mert barom szar ám eldönteni , hogy most a covidos maradhat e otthon vagy szállítassam e be a kórházba . Lehet éppen a te nagymamád volt. De tudna még mesélni a frissen végzett orvos , aki bőrgyógyász rezidens , hogy milyen “kellemes” elsőre CV kanült elsőre felhelyezni az ITO-n, ügyeletben , nulla tapasztalattal, egyedül . Utána meg megy az ujjal mutogatás , hogy milyen a magyar eü, az orvosok, ápolók, stb. A betonozásban belehal vki? Nem. Abba belehal vki, ha képzetlen látja el ? Igen .

A társadalomnak is kéne tenni azért, hogy végre visszakaphassuk a régi életünket . Nektek csak egy oltás lenne.

2021. aug. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/81 anonim ***** válasza:
5%
Terhes nők azt se tudják, hogy mikor mi fontos egy embrió / magzat fejlődéséhez, hogy mikor mi történik .
2021. aug. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!