Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Oltás nélküli orvosi ellátás...

Oltás nélküli orvosi ellátás kismamaként?

Figyelt kérdés

Most tudtam meg, hogy várandós vagyok. Márciusban átestem a covid-on, szeptemberben végén jár le a védettségi igazolványom. Őszintén szólva egyáltalán nem szeretnék oltatni, maximum ha már nincsen más választásom.

Jelenleg attól tartok, hogy szeptemberben ha jön a 4. hullám majd nem fognak fogadni vizsgálatokra sem oltás vagy védettségi igazolvány nélkül. Terhesen nem szeretnék oltatni, őszintén szólva féltem a kisbabámat. Megtehetik, hogy nem fogadnak oltás nélkül? Vagy ha minden alkalommal pcr tesztet kérnek, azért van több vizsgálat, amire 18ezret pluszban fizetni nem lenne olyan mókás.



2021. aug. 3. 23:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/81 A kérdező kommentje:

És megint felelőtlennek nevezed azt aki nem olt. Szerintem meg lehet érteni azokat akik félnek. És igen, van aki a betegségtől fél de vannak akik egy kísérleti oltástól.

A társadalom szempontjából mi vagyunk a felelőtlenek de egyénileg sem lenne rossz ha néznéd! Az én felelősségem saját magamért és a bennem lévő magzatért az az én dolgom. Nagyon sokan meg azért oltattak, hogy bulizni, moziba meg nyaralni menjenek. Nem azért voltak felelős tagjai a társadalomnak mert a közös érdekeket nézték, hanem valamivel rávette őket a kormány...

2021. aug. 5. 08:48
 52/81 anonim ***** válasza:
27%

Kismamaként én támogatom az oltást, megértem ha félsz tőle, de ez csak a tudatlanságból fakad. Ugyanis ez az oltás ugyanazon elven készült mint az összes többi régi oltás ( hisz ilyan rövid idő alatt nem talalhattak fel egy teljesen új oltást), csak a betegség lett benne kicserélve.Most nem influenza van benne hanem a covid vírus egy gyenge verziója, ennyi. Az orvos tanhallgato is leirja megérti az álláspontodat, mégis egyből "visszatámadsz", szerintem azért mert a másik oldalról bizonygatja az igazát és nem a szintén tudatlan nép nézetéből.

Oltottként a babám egészséges mint a makk, sőt túl nagy és aktív, genetikai vizsgálatai is jók és fogyatékos sem lett sem szervi elváltozásai nem lettek. Plusz nekem sem lett az oltástól tünetem, ahogy a többi kismamának sem akit ismerek.

2021. aug. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/81 A kérdező kommentje:
Orvosi mértékben valóban tudatlan vagyok, DE a magam részéről, az én általam tapasztaltakból tudok kiindulni. Mikor az eü-s rokonom, aki covid osztályra lett áthelyezve és oltani is ő kezdte az embereket az elsők közt a városunkban (megyeszékhely), ő maga sem vette fel az oltást eleinte, mert semmit nem tudtunk róla. Az a baj, hogy a kormány nagyon rosszul kommunikálta le az egészet és nagyon sok embert megfélemlített. Nem csak a betegséggel hanem az oltással szemben is. Nem tudom van-e bármi olyan látvány, ami engem várandósan az oltásra rá tudna venni sajnos. Mint minden "gyógyszernek" megvan a maga LEHETSÉGES mellékhatása, és van olyan is ami ezer, tízezer vagy százezer emberből egyet érint. Örülök, hogy Téged/Titeket nem, és egészséges babád van. De én nem merek kockáztatni, hogy én legyek az az egy akár egymillióból.
2021. aug. 5. 10:40
 54/81 anonim ***** válasza:
37%

Hát nem tudom... Nekem elég meggyőző volt a hír a kismamákról, akik sürgősségi császárral szültek koraszülötteket, hogy legyen esélyük túlélni a covidot... Itt a városban volt halott covidos kismama.

Az is elég meggyőző, hogy ismerős 4 hónapon belül 2szer volt covidos... Az meg pláne, hogy aki engem terhesen áprilisban megfertőzött, még mindig post covid tünetektől szenved.

2021. aug. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/81 anonim ***** válasza:
25%
Eü-s dolgozok többsége ugyanolyan ember és sokszor még tudatlanabb is mint az átlag, lásd a nővéreket akik flegman kijelentik szülészeten hogy semmi bajod, nem fogsz még szülni stb. aztán hupsz tévedtek és még sok más eset. Egy diabéteszes kismama háziorvosa pl. azt mondta nem baj ha eszik fagyit, szóval erről ennyit... az eü-s dolgozó is egy bizonytalan, gyarló ember.
2021. aug. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/81 A kérdező kommentje:
Megértem ezt is. Nekem is van egy ismerősöm, akinek a várandós menyasszonya 2 hónapig volt lélegeztetőn majd meghalt, a gyermekük 29.hétre született császárral. De ugye az nem jelenti azt, hogy velem is megtörténik. Mint ahogy az sem, hogy másnak nem okozott gondot az oltás akkor nekem sem fog.
2021. aug. 5. 11:08
 57/81 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ez a szégyen, hogy felnőtt emberek tudatlan, ostoba,... Stb... Nevezik a masikat mert oltat/nem oltat. Hagyjuk ezt, hogy felelős állampolgár oltat. Az oltottak nagyon nagy százaléka azért ment, mert le volt korlátozva, és nem azer5mert félt. Hanem mert konkrétan nem volt életük. Igy azt választották, hogyha gyerek van akkor mehessenek vele néha bárhova...


Nézzük meg a logikát hogy kiskorú csak oltott felnőtt felügyelettel mehetett bárhova. Kérdem én akkor bem fertőz ah ember ha a nagykorú oltva van? Mert akkor ennyi erővel én az 54 éves anyámmal megyek aki oltva van, nem fertőzök.

Na itt kezdődik a logikátlanság. És még megannyi pro konrta érv ellene, illetve mellette

De az hogy ledegradálunk valakit...

Ha az oltottat zavarja hogy vannak oltatlanok akkor bizony ebbe megy tönkre mert mindig is lesznek akik ellene lesznek.

De az oltás sem véd meg, csak enyhít /HA enyhít ugye...

2021. aug. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/81 A kérdező kommentje:

57-es, erről beszélek én is.

Én nem tartom ostobának azokat akik oltattak de sokan a vírus miatti félelemből és a korlátozások miatt tették. Ha nem lennék várandós én is oltatnék, hogy "szabad" legyek. A férjem is ezért oltatott, hogy velem, aki átestem, és a másik gyermekünkkel. Nem tudom még hányszor írjam le, hogy szeptemberben, mikor lejár a kártyám, és valószínűleg jön a 4. hullám oltattam volna, de így várandósan nem szeretnék. Mint ahogy tetkót sem varratok, piercinget sem lövetek, intravénás és más drogot sem használok és nem iszom alhokolt sem. Semmi olyat nem csinálok (és az első várandósságom alatt sem tettem) ami akár minimális mértékben és csak LEHET, hogy nem tesz jót a magzatnak. Pl.: hajamat sem festettem, hiába volt 10 centis lenövésem, pedig tudom, hogy sokkal kevésbé káros, mint egy oltás.

2021. aug. 5. 13:35
 59/81 anonim ***** válasza:
67%

Nekem lombikos terhességem van,az intézetben megmondták ha beoltatom magam 2 hónapig nem kezdhetjük a lombikot mert bekavarhat a női illetve férfi oldalon is elég durván. Mivel 1 évet vártunk hogy sorra kerüljünk nem oltattunk. Jelenleg 12 hetes kismama vagyok és nem tudom eldönteni merjek oltatni vagy ne.. mert annyit küzdöttünk ezért a babáért és félek ha én leszek az a kis százalék aki pont elkapja vagy akinek az oltás miatt lesz baja.. Nagyon nehéz döntés.. és nem tudni melyik a jó.. mert sose tudni ki tartozik a szerencsések közé és ki nem!

És tényleg nem veszekedni kellene,mert ez azért kicsit komolyabb dolog ahhoz hogy megmond a másiknak mi a jó,miközben te nem tudod az ő szervezete,hogy fog reagálni!!

2021. aug. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/81 anonim ***** válasza:
75%
Én epilepsziás kismama vagyok( tehát gyengébb immunrendszerrel rendelkezem) és így sem lett semmi bajom. Statisztikát nézve nem lett semmi bajuk a kismamáknak és most nem a bulvár lapokat vagy blogos megmondókat kell nézni. A vírus elkapására nagyobb az esély SOKKAL, mint hogy mellékhatást okoz a vakcina. Vakcinánál csak max kellemetlen mellekhatas lehet, vírusnál viszont halál,csak akkor felelősségteljes döntés ha nem oltatod be magad, ha fokozottan vigyázol magadra. Viselem maszkot és férjed amikor hazajon gyorsan kidobja a szennyes ruhát a badellába és lezuhanyzik, ugyanez nálad ha hazajossz valahonnan.Ebben az esetben tényleg véded a babádat és magadat, nem csak szimplán ellenállsz mert nem érted az egészet.
2021. aug. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!