Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Oltás nélküli orvosi ellátás...

Oltás nélküli orvosi ellátás kismamaként?

Figyelt kérdés

Most tudtam meg, hogy várandós vagyok. Márciusban átestem a covid-on, szeptemberben végén jár le a védettségi igazolványom. Őszintén szólva egyáltalán nem szeretnék oltatni, maximum ha már nincsen más választásom.

Jelenleg attól tartok, hogy szeptemberben ha jön a 4. hullám majd nem fognak fogadni vizsgálatokra sem oltás vagy védettségi igazolvány nélkül. Terhesen nem szeretnék oltatni, őszintén szólva féltem a kisbabámat. Megtehetik, hogy nem fogadnak oltás nélkül? Vagy ha minden alkalommal pcr tesztet kérnek, azért van több vizsgálat, amire 18ezret pluszban fizetni nem lenne olyan mókás.



2021. aug. 3. 23:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/81 A kérdező kommentje:
Köszönöm én is láttam a rendeletet. De a várandós nőkre nem tér ki, mondjuk nem mintha le mernék írni nyíltan hogy minden vizsgálat előtt késztet kérnek ha nincs oltás. Én is úgy gondolom, hogy szülés előtt rendben, csináljanak, kifizetem. De azért azon kívül számtalan vizsgálat van.
2021. aug. 8. 08:01
 72/81 A kérdező kommentje:
2021. aug. 11. 12:38
 73/81 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Gondolom voltál azóta nőgyógyásznál? Sztk.vagy magán? Fogadtak? És ezt az oltást illetve az igazolványt azzal a vérteszttel nem lehet már megkapni? Köszi!
2021. aug. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/81 anonim ***** válasza:
77%

Én voltam,13hetes vagyok most.Még csak meg sem kérdezik,hogy be vagy-e oltva.

Ne aggódj,ellátnak ugyan úgy sztk-ban is..


Utólag nem tudom,hogy lehet-e oltatni,én nem akarok terhesen

2021. aug. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/81 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Eddig tőlem sem kérte senki. Fogorvosnál jártam, mikor az időpontot adta telefonon nem is mondta hogy kellene védettségi igazolvány. A rendelő ajtajára viszont ki volt írva hogy kell. A Kormányrendelet is.

Ott mondtam az aszisztensnek mikor elvette az igazolvanyaimat hogy ott van a személyi mögött a kártya.

Nekem még nem járt le amúgy, szeptember végén fog.

2021. aug. 31. 18:24
 76/81 anonim ***** válasza:
76%
Sziasztok, most kicsit megnyugodtam, hogy rajtam kívül is van olyan kismama aki nem oltatta be magát. Tűnhetek felelőtlennek, de nálunk első baba, inszeminációval, sok orvosi vizsgálat után sikerült. Előtte oltathattam volna, de pont akkor még nem volt javasolt annak aki tervezi vagy terhes. Most a terhesség közepét elhagyva elgondolkodtam, de inkább most már csak a szülést követően szeretném. Családomban mindenki be van oltva, vigyázok, ha lehet nem megyek boltba, sem tömegbe. Tudom lehet oltás nélkül veszélyeztetem magam és magzatom egészségét, de az oltásnak meg nem ismerem a hatását.
2021. szept. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/81 A kérdező kommentje:

Egyetértek veled 🙂

De úgy tudom már meddőségi kezelesekre is oltassal lehet menni 😕

2021. szept. 11. 21:33
 78/81 anonim ***** válasza:
59%
Ahol mi voltunk ott még márciusban nem kértek oltást, sem negatív pcr tesztet sem (76).
2021. szept. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/81 A kérdező kommentje:
Igen én is most nemrég olvastam Facebook csoportban. Oltás és utána 3 hónap. Addig nem fogadják őket ☹️ de még nem mindenhol van ez...
2021. szept. 11. 21:40
 80/81 anonim ***** válasza:
59%
Hát ez nem tudom hogy jó szabályozás-e, de ha kell persze nem tiltakoznék. De borzalmas amúgy, hogy csak covidról szól minden az egészségügyben, elhiszem h ez új és ismeretlen veszélyes kimenetelű betegség is lehet, de nem kellene minden más betegséget háttérbe szorítani. Sajnos most a kórház is védettségi igazolványhoz köti a szülészeti látogatást. Félek mire oda kerülök h szülők még keményebb szabályozást is bevezetnek.
2021. szept. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!