Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhesség:...

Veszélyeztetett terhesség: minden esetben valós veszély áll fent? Aki volt veszélyeztetett és emiatt nem dolgozhatott, mi volt a probléma?

Figyelt kérdés

Ugye a veszélyeztetett terhes nem tud dolgozni, hanem egész terhesség alatt otthon kell lennie. Sokszor hallom azonban, hogy a kismamák egy része csak kamu veszélyeztetett, hogy ne kelljen dolgoznia addig sem, csak táppénzen otthon lenni.

Mennyire igaz ez? Tényleg van ilyen?

Vannak itt olyanok, akik veszélyeztetett terhesek/azok voltak? Mi volt a probléma? Mi lett volna a következmény, ha ennek ellenére ugyanúgy dolgoztok, vagy úgy csináltok, mintha nem volna veszély?



2021. aug. 17. 20:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
82%

Terhességi cukorbetegségem lett, ezért lettem 24 hetesen veszélyeztetett, de ez nem jelentett automatikus táppénzt, dolgoztam tovább. 30 hetesen kórházba kerültem, elkezdett nyílni a méhszáj és fájásaim voltak, na ez már elég volt ahhoz, hogy táppénzre menjek, ugyanis nem javasolt a túlzásba vitt mozgás (konkrétan csak a sétát javasolta az orvos) és a fájásaimat a munkahelyi stressz hozta elő. Ez a kórházban még csak feltételezés volt, de mióta itthon vagyok, bebizonyosodott, hogy tényleg az okozhatta.

Szóval ha valaki veszélyeztetett, az nem jelent automatikusan táppénzt. Egyébként hivatalosan a szülés kiírt időpontja előtt egy hónappal lehet abbahagyni a munkát, de ezt páran kijátsszák azzal, hogy kiíratják magukat táppénzre, különösebb ok nélkül. Olyan is van, aki teljesen egészséges várandós, de mégis táppénzre megy már az elején, mert a munkahelyén veszélyes anyagok között kellene dolgoznia és nem tudják áthelyezni sem. Ilyenkor nincs más választás, mint táppénzre menni.

2021. aug. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
84%
Igen, én is kértem a veszélyeztetett terhesseget hogy írjak a papíromra mert a 7. héttől olyan borzasztó ájulás, hányinger volt minden délelőtt rajtam hogy képtelen voltam a munkahelyemen bármit is tenykedni. Tessék, lehet ítélkezni!
2021. aug. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én veszélyeztetett terhes vagyok, mert volt egy méhen kívüli terhességem. Ez protokoll, amúgy semmi köze annak a problémának a mostani terhességemhez.


Én úgy gondolom, hogy csak az megy táppénzre terhesen, akinek tényleg oka van rá, hiszen van olyan munkahely, ahol 50%-kal kevesebb pénzt kap a dolgozó táppénzen. Hülyeségből senki nem illegeti magát otthon, ha ennyit levonnak.

Vállalkozóként meg főként, nekem 50 ezer forint lenne a táppénz, úgyhogy semmi esetre sem hagyhatom abba a munkát.


Esetleg az tud kamutáppénzre menni, akinek a férje annyira jól keres, hogy az a minusz ~100ezer forint nem hiányzik a kasszából.

2021. aug. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Első terhesség ikrekkel volt. Az ugye eleve magasabb rizikójú terhesség de ott dolgoztam 6 hónapig majd sajnos extrém koraszüléssel világra jöttek a babák. A következő terhességem így alapból veszélyeztetettként indult.
2021. aug. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Hogy mások hogy a csináljàk, azt nem tudom.

Én 24 hetes vagyok, mai napig dolgozom, tökéletesen jól érzem magam.

A papírjaimra veszélyeztetett terhesség van írva, mert az első trimeszterben volt párszor barna pecsételésem, amit egy hematóma okozott. Akkor valóban többet pihentem, munkáltató engedte a Home office-t, de a 10.hét óta nincs ilyen gond, azóta én járok dolgozni, meg itthon is csinálok mindent, amit egy átlagos terhesnek lehet.

2021. aug. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Én 12 hetes veszélyeztetett terhes vagyok. Évekkel ezelőtt volt már vetélésem. Ezenkívül cukorbeteg, epilepszia, edometriózis, PCO, agyi trombózis miatt lettem veszélytett terhes. De ugyanúgy járok dolgozni, mint előtte, csak minden héten mennem kell vizsgálatokra. Ülőmunkát végzek egy ügyfélszolgálaton, ezért engedélyezte az orvos,hogy dolgozzak. Terhességi tünetem egyáltalán nincs és nem is volt. Ha a terhességet ugyanolyan jól fogom viselem, mint eddig, akkor még hónapokig szeretnék dolgozni. Boldog babavárást mindenkinek
2021. okt. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!