Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A mostohaanyám terhességi...

A mostohaanyám terhességi gyógyszert szed. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Édesapám élettársának (39 éves) a konyhájában találtam egy ilyen kiegészítő gyógyszert, amit a fogantatás előtt szednek a nők.

Namármost… Értem hogy mire való a gyógyszer, és hogy mikor szednek ilyet a nők, de világosítsatok fel kérlek:

Ez ilyen végleges? Úgy értem, ha egy nő elkezd ilyet szedni, akkor az már el van döntve hogy próbálkozni szeretnének gyerekkel?

Ez inkább egy pszichológiai kérdés, de ilyenkor a nők általában már megbeszélték a párjukkal hogy próbálkozzanak, vagy hogyan működik ez?

Édesapám 48 éves, ilyen életkorban már kevesebb az esély, ha jól tudom.

Köszönöm a segítséget, még nem voltam ilyen élethelyzetben és ez meglepett, mert apám tudtommal nem akar gyereket.

17/F



2022. jan. 1. 21:28
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
91%
Folsavat már a teherbeesés tervezésekor is szokás szedni, hogy a szervezet eleget raktározzon belőle, mire aktuális lesz (ha jól emlékszem, a 7. héten záródik a magzat gerince és ennek a támogatásàhoz kell), úgyhogy ennyiből még egyáltalán nem biztos, hogy már terhes is. Rengeteg nő kezd el ilyen "terhesvitamint" szedni már hónapokkal vagy akár évekkel a konkrét teherbeesés előtt is.
2022. jan. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
Már bocsánat, de kérdező, ilyen értelemben tényleg nincs közöd ehhez! Hogy az életedre hatással van, az 1000%, de nem hiszem, hogy az ilyen irányú terveket kötelességük megosztani veled. Szerintem ez nagyon érzékeny és intim téma, inkább az amerikai filmekben láttam csak olyat, hogy leül egy pár és a családnak bejelenti, hogy ezentúl próbálkoznak a babával. Mi van, ha nem sikerül? Akkor onnantól mindig árgus szemekkel nézed a mostohaanyád hasát? Ez egy nagyon felelős döntés, két emberé. Az mondjuk igen fura, és nem is oké, hogy apukád azt mondta neked, hogy nem szeretne gyereket, de azért az emberek szerintem nem szokták a 17 éves gyerekük orrára kötni, hogy innentől kezdve nem védekeznek. Annyival tartozott volna, hogy legalább nem tiltakozik, hanem annyit mond, hogy benne van a pakliban. Amúgy igen, ezt a vitamint terhes nők szedik.
2022. jan. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
81%
Semmit nem jelent, nekem vitaminhiányra is inkább ezt javasolta az orvos, mint a sima vitaminokat.
2022. jan. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
29%

20



Szerintem îgy, hogy kinn van a tabletta simàn lazàn ràkérdezhetsz.


“Apa, hogy-hogy terhesvitamint szed “Julcsi””?

Vagy


“”Julcsi”, hogy hogy terhesvitamint szedsz?”


Válaszolni fognak.



Nem kell ezen görcsölni.. tartozik ràf is.. nem titkoljàk, hoszen megláttad a tablettát.


/ annyit hozzátennék, hogy én is szedem, de még nem tervezem és nem is vagyok terhes, de most néztem át, ès a terhességek után maradt pàr levél.. sima vitamin helyett szedem… ugyan más szitu, mert 2 èves a kicsi/

2022. jan. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%
Én is rá kérdeznék,nyilván nem véletlenül nem rejtegetik előled azt a vitamint.
2022. jan. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

22: Teljes mértékben egyetértek veled, és nem vártam el hogy megosszák velem. Főleg hogy egyenlőre még az sem biztos hogy terhes a nő, és mint ahogy mások írják, lehet más miatt szedi. Ha itt lesz az ideje elmondták.

Egyébként ismétlem magam: a konyhába kimentem vizet inni, és a konyhapulton ott volt a doboz, én pedig nem értettem hogy miez.

Ez a mondata Édesapámnak egyébként 5 évvel ezelőtt volt, hogy nem akar gyereket. Az ember napról napra változik, csak azért írtam bele a kérdésbe, mert nem gondolnám hogy ez azóta változott. De akkor ezek szerint igen.

2022. jan. 2. 09:38
 27/38 anonim ***** válasza:
83%
Bocs, de ez olyan egyértelműen vitamin, hogy nem értem, hogyan jutott eszedbe utánanézni, kutatni, hiszem vitamint bárki szedhet.
2022. jan. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 Derjaderja ***** válasza:
100%

Mi megvartuk a 12.heti vizsgálatok eredményét, és mindenkivel akkor közöltük, beleértve a párom nagy fiát (12 ill 14 éves volt a terhességeknél). A saját apámmal is.

Nem azért mert ne lenne köze hozzá, hanem hogy ne az egyik heti bejelelentésre másik héten terhességmegszakítást jelentsünk be.

Az apukád- párja korában már jól kell szűrni a kromoszóma és egyéb bajokat.

Kb a terhesség 12-15. hete között derül ki, ha minden rendben van.

Addig ez a pár magánügye, még ha nyilván majd másokat is érint.

2022. jan. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem 100%, hogy baba van, vagy tervez. Nekem a hajhullásra is terhes vitamint javasolt a fodrász, plusz többen javasolták multivitamin helyett is.

Viszont ha ennyire szem előtt hagyták, akár rá is kérdezhetsz. Ha nem akarnák elmondani, nem hagynák szem előtt.

2022. jan. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
7%
Hát akkor ülj le és kérd számon rajta :DDD Aztán köszönd meg, ha nem vág ki! Én azt tenném. Tartom a véleményem, hogy semmi közöd hozzá. Hatással lenne az életedre? Nyilván. A szomszédéra is, aki évekig fogja hallgatni a gyereksírást, mégsem kéri ki senki a szomszéd véleményét. :DDD Nevetséges is lenne, hogy megvitatnák veled, hogy figyi, Pistike, ha megengeded, akkor szülnék egy gyereket :DDD Szánalmas.
2022. jan. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!