Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kiderült,hogy a férjem megcsal...

Kiderült,hogy a férjem megcsalt,rá 1 hétre pozitívat teszteltem,te mit tennél?

Figyelt kérdés

Van már 2 gyerekünk. En úgy éreztem jól élünk,nincsenek konfliktusaink,jo a szex is. Aztán lényegtelen hogyan,kiderült,hogy megcsalt,nem is egyszeri alkalom volt,rögtön sírt,könyörgött,nem akar elveszíteni.Még magam se eszméltem fel,kimaradt a menzeszem,meg voltam győződve,hogy a stressz miatt,mert tablettát szedek,de volt még itthon egy régi teszt és pozi lett.

Természetesen a férjem majd ki ugrik a bőréből, hogy lesz még egy gyerekünk,hogy ez is egy jel,hogy helyre kell hozni a házasságunkat és nem szabad elválnunk,hogy mindent meg tesz,hogy megbocsássak és boldoggá tegyen. Én meg itt állok mint egy szál f...,hogy most akkor ennyi? Megcsalt,jön még egy gyerek,és akkor lépjünk túl? Nem vagyok az abortusz híve,de most azt érzem nem tudok józanul gondolkodni,nem tudom mit tegyek,és örülnék véleményeknek.


2022. jan. 16. 13:49
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
44%

A lelkizés nem érdemi párbeszéd, az érdemi párbeszéd pedig nem lelkizés.


És ismétlem: millióból egy házasságban zajlik ez úgy, ahogy idealizálod. A többinél nem. A miérteket már leírtam.

2022. jan. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:
És szerinted ha nincs olyan kommunikáció, mint amit szeretnél, akkor szabad csalnod?
2022. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:
Ezt a baromságot honnan vetted, már bocs? Olvasod, amire válaszolsz, vagy előregyártott sablonokkal dolgozol?
2022. jan. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:

Te írtad, hogy "ezzel löki a párját más karjába". Vagy nem úgy értetted ezt, hogy tettestárssá válik és így nincs mit szemére hányjon, hanem sepregessen magánál? Szerintem meg persze sepregethet biztos magánál is és tanulhat belőle, de ettől még a megcsalás alól ez nem ad felmentést és abszolút nem az a tanulság, hogy de van, amikor jogos. Megérthető, átérezhető, de ettől nem lesz jogos.

És mindegy, hogy de a szomszéd Józsi még sokkal hosszabban csalta a Marit (vagy fordítva) és mi sem vagyunk ideálisabbak. Amíg valaki "de" mentegetőzik, addig nem gondolja komolyan a bocsánatkérést, csak meg akarja úszni és pont ilyen logika mentén máskor sem a szeretet fogja visszatartani, csak óvatosabb lesz.

2022. jan. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:

"Te írtad, hogy "ezzel löki a párját más karjába". Vagy nem úgy értetted ezt, hogy tettestárssá válik és így nincs mit szemére hányjon, hanem sepregessen magánál? "


Írtam előtte mást is. Ha lennél oly kedves egészében nézni, talán nem vonnál le téves következtetést.

2022. jan. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az én helyzetem erre a tökéletes ellenpélda, hogy megcsalásból nem lehet újrakezdeni.

Nekem a szüleim nagyon csúnyán váltak el ( sok traumám is lett belőle amik most jönnek elő), megcsalás, veszekedések (durvák). Majd kb 1 év különélés után sikerült rendezniük a helyzetet. Azóta boldog kapcsolatban élnek együtt újra kb 10 éve. Persze vannak még vitáik (de kinek nincsenek?!). Ja és azt hozzátenném, hogy ténylegesen boldogok és nem bántalmazó párkapcsolat.


A babáról: Ha van rá lehetőséged, anyagilag jól állsz és szeretnéd akkor tartsd meg és ne azért vetesd el, hogy kib4ssz a pároddal. Ha nem teljesülnek a feltételek, hogy a gyereknek meg tudd adni a szükséges dolgokat akkor vetesd el.


Ha elválsz: kérlek figyelj arra, akármilyen kicsik is a gyerekek, hogy viszonylag keveset lássanak egy-egy veszekedésből. Mert simán kialakulhat egy PTSD, ha olyan mértékűek a veszekedések és ahhoz több mentális betegség is társulhat (esetemben borderline személyiségzavar, amivel nem buli együtt élni). Persze nem biztos, hogy kialakul, mert nem vagyunk egyformák.

A másik amire figyelj ha válsz, akármennyire is úgy látod, hogy nem érdekli a gyereket, valószínüleg csak elnyomja az érzelmeit! Persze ezek inkább iskolás korban roncsolnak a legjobban. Ha pl 2,3 évesek a gyerekek akkor szerintem ebből nem fognak érzeni nagyon semmit. Viszont erről nem tudok nyilatkozni mert én 8 éves voltam a történtekkor, és nincs gyerekem se.

De kitartást bárhogy is döntesz❤️

2022. febr. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Mi lett veled azóta? Végül hogy döntöttél?
2023. júl. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!