Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mások hogyan bírják, hogy nem...

Mások hogyan bírják, hogy nem kapnak idegbajt? Lassan irreális a félelmem és a szorongásom amiatt, hogy velem marad-e.

Figyelt kérdés

Valószínűleg később fogant a babám, mint ahogy a menstruáció első napja szerinti matek kijönne. Aszerint 7+2 vagyok éppen most.

Múlt heti UH-n nem volt szívhang (6+3). Előző héthez képest szépen nőtt, 10 mm petezsák 3,5 mm szikhólyag (előtte héten csak egy 4 mm petezsáknak tűnő valami volt).


Szerintem egy héttel később volt legalább peteérésem, akkor csak 5+3 volt a legutóbbi ultrahangon, úgy megfelel a méret amit feljebb írtam és a szívhang hiánya?


A gondom az, hogy mivel már vesztettem el babát, olyan szinten pánikolok, hogy magam és a körülöttem lévőket is kiidegelem. A munkámra sem tudok kellően figyelni.

Nemsokára megyek ultrahangra, de minden percem egy szenvedés, annyira rástresszeltem.


Szeretnék megnyugodni és bízni, de állandóan a lgrosszabb forgatókönyvnél lyukadok ki, hiába próbálom terelni a figyelmem.

Attól is félek, hogy megint nem lesz szívhang és újabb idegőrlő hét következik.


Bármi megnyugtatás, tipp praktika sokat jelentene!



2022. ápr. 25. 14:33
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
79%
Az első terhességem vetéléssel végződött, mégsem gondoltam a másodiknál, hogy baj lehet, nem stresszeltem rajta és már egy éves múlt a lányom. 😊 Szóval nyugi, az hogy volt már egy vetélésed nem jelenti, hogy ez is ilyen kimenetelű lesz.
2022. ápr. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
90%

Szia tavaly nyáron elvetéltem . Kb 5 hónap múlva terhes lettem!

Volt öröm és boldogság. Karácsony előtt egy héttel megint kiderűlt h nem fejlődik. Ez van!ha idegeled magad csak rosszabb lesz!

Ha ez se marad meg annak oka van!!!!

2022. ápr. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
66%

Én is át tudom érezni. Szakember tényleg tud segíteni, de akik csak ebben látják a megoldást és negatívakat írnak azok még nem vesztett el/vagy igen, de jobban dolgozták fel.

Én 4 veszteség után 11. hétben vagyok és nagyon lassan telnek a hetek, napok, órák. Pont most kevés a munkám, ami lekötne így plusz dolgokat vállalok, ledaráltam több sorozatot, rendezgetem, takarítom a lakás leghátsó zugait.

Én 2 hetente mentem dokihoz uh-ra és volt, hogy közben elmentem magánba is. Engem megnyugtatott utána pár napra, de mindegyikre nagyon félve, készülve a legrosszabbra, de remélve a legjobbat mentem.

Most már a napokat számolom a 12 hetes genetikaiig, ami 2 hét múlva lesz.

2022. ápr. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Elmentem pszichológushoz más témában eredetileg, de kértem hogy ezzel foglalkozzunk.

Konkrétan lerázott, pedig azt hittem partner lesz, hiszen az egyik szakterülete a meddőségi problémák pszichés feloldása.

Nyilván nem ugyanaz a téma de kicsit több megértésre vártam.


Én magam sem gondoltam hogy idegbeteg leszek hiszen két éve volt az előző vetélés. Soha semmiben sem vagyok ennyire stresszes és irreális, teljesen meg vagyok lepődve saját magamon.

Próbálom lekötni magam mindenféleképpen, de mikor elönt akkor nehéz megálljt parancsolni.


Eddig azt gondoltam, hogy csak addig leszek ilyen ideges amíg szívhang nem lesz, de lehet igazatok van és nyilván keresnem kell egy másik szakembert, mert ha így nyomom végig akkor nem csak magam hanem a babát és a környezetem is kiidegelem.

2022. ápr. 25. 16:41
 15/29 anonim ***** válasza:
29%
Nekem 6+5 nem látott SEMMIT, nemhogy petezsákot. Szerinted? Én meg attól rettegek, hogy mehen kívüli. Örülj, hogy megvan legalább.
2022. ápr. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Szakember, mindenképp. Egyrészt ez a terhességednek sem tesz jót, másrészt ha megszületik a pici, ez a pánikolásod nem fog elmúlni és a végén helikopter szülővé válsz. Gondolom, nem ezt szánod a gyerekednek. A házasságod is rámehet, szóval tényleg kapd össze magad és keress szakembert. Én is azt gondolom mint egy korábbi válaszoló, hogy korai volt így belevágni, amíg nem vagy túl az előző veszteségen. De mivel már úton van, most kell segítséget kérni, mert gyerek mellett nehezebb lesz.
2022. ápr. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatból mondom, hogy muszáj vele foglalkozni, mert sajnos a szívhang után sem lesz egyszerűbb. Szintén veszteség előtörténettel a szívhang után a genetikai vizsgálaton hergeltem magam hetekig, majd utána hogy mikor mozdul már meg, most 17 hetesen ugyanaz a lemez és hozzá jött a következő ultrahangon való előre izgulás. Javult a helyzet azért, mert járok terápiára. De muszáj tenni ellene, mert ez nem állapot és sem mi, sem a baba nem érdemli, hogy ilyen legyen a terhesség. Minden jót és kitartás!
2022. ápr. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
78%
Előző vagyok. Azt kihagytam, hogy a nem elég nagy a hasam és másoknak már ilyen korban nagyobb is megvolt 🤦‍♀️. Szóval csak a képzelet szab határt, hogy min lehet izgulni. Kell a terápia..
2022. ápr. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Elmegyek terápiára.

Egész idáig nem tudtam hogy nem tettem túl magam rajta.

De szörnyen vagyok.

Eszemben sincs így rettegni végig. Iszonyú.

Próbálom tudatosan irányítani a gondolataim. Nem mindig sikerül.

Nagyon szánalmasan érzem magam erről, eddig mindig sikerült erősnek lennem és túltennem magam bármin.

Szóval irány a terápia.

Már csak annak kell szurkolni hogy ne hónapok múlva kapjak időpontot.

2022. ápr. 25. 21:04
 20/29 anonim ***** válasza:
53%
Nekem a szívhang hallgató segített. a 11. Héttől már megtaláltam vele, de érdemes csak 13-14 után kezdeni. Nem a legjobb de segít atveszelni amíg nem rúgja ki a ház oldalát a baba. Amikor belejottem már csak 10-15 mp volt. Ratettem, hallottam, kész.
2022. ápr. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!