Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Milyen idegesítő...

Kismamák! Milyen idegesítő beszólásokat kaptok mostanában a környezetetektől? Én pl. ilyeneket: "Jó nagy terhed van! " vagy ellenkezőleg "Nem baj az, ha nincs nagy hasad! " Csak az én hajam áll az égnek ezektől?!

Figyelt kérdés
2010. szept. 17. 08:46
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:

Vekonyka alkat vagyok es nem mutatom a korom. Ebbol kifolyolag eleg sokan szekaltak

Amig terhes voltam: Je nincs is hasad, Jezusom ilyen fiatalon szulsz? (25 eves vagyok!!!), Te hany eves vagy?, Jol nol a baba? mert nem is latszik hogy terhes vagy... Total kikeszultem, de a doki mindig megnyugtatott hogy minden ok.

Miota megszultem: Nahat nem hiztal semmit, Van tejed? Tudsz szoptatni? holo fert el benned? stb.

Szoval vannak idegesito emberek idegesito kerdesekkel.

Es akkor meg vannak azok akik azt hiszik jobban tudjak mi kell a gyermekednek es folyton kiosztanak.

Errol ennyit :)

2010. szept. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 pomat ***** válasza:

Én úsztam minden másnap 2 kilométert és még 12 órákat dolgoztam 8 hónapos koromig. Az emberek kedvesen ezt úgy kommentálták: " Majd megbánod meglátod!" "Baj lesz hidd el" majd a szülési komplikációkról meséltek, hogy kinek milyen baj adódot, kinek halt meg ababája, milyen orvosi műhinba történt.... Ne hagyd magad és mondd köszönöm, nem érdekel!! Én jól nevelt lévén elég sokáig hagytam a néniket, de aztán leléptem ezek elöl:-))))


ja nehéz szülésem volt de csodálatos egészséges nagy babám született 60 cm 4 kg és nem bántam meg semmit:-))))

2010. szept. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon sokáig nem látszott a hasam, akkor ez volt a kedvencem:

"Biztos, hogy terhes vagy?" Pedig már az 5. hónapban jártam. :D


Amikor meg elkezdett látszani akkor a kedvence:

"Biztos, hogy fiú? Olyan lányos hasad van, szerintem lány lesz"

2010. szept. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:

Amit utálok:

1. Nem kell a szüléstől félni!

- mondja ezt aki úgy be volt majrézva első gyerek előtt hogy én nyugtatgattam

2. A szülés az könnyű de ami utána jön!

- mintha csak el akarnák venni a kedvemet a gyerekvállalástól, fő a pozitiv hozzáállás :-)

2010. szept. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
53%

Óóóóóóóóóóóóóóóóóó,de sajnállak h ikreid leeeesznek,én tuuuutiii nem bírtam volna el kéééét gyerekkel...-

mondta ezt jó múltkorában egy négy gyermekes anyuka.

Aha,mert néggyel könnyebb mint kettővel..pfff

2010. szept. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
Én 90%-ban kedves "beszólásokat" kaptam.Mindenki megjegyezte,hogy milyen csini vagyok,jól áll a terhesség,vigyázzak magamra,szép formás a pocim.Szorítunk,ilyenek.A maradék 10% ilyenekkel jött,hogy "hú,nagggyyon lent van már a hasad","biztos hogy fiú,pedig lányos has"."Még nem szültél meg,jó nagy a pocid","ne dütsd már annyira"(na erre úgy bepipultam,hogy azt el nem lehet mondani),"jaj,tuti hamarabb megszülsz","nem kell parázni más is szült már"..,de én ezeket inkább "egyik fülemen be másikon ki" módszerrel megoldottam.A baba a legfontosabb és az hogy minden rendben legyen más meg nem érdekel.
2010. szept. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:

Huszonpár hetesen:

"Biztos, hogy lesz baba?"

2010. szept. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:

Mi egy panel környéken lakunk, és du-onként tele van a terület anyukákkal meg gyerkőcökkel, engem mindenki úton-úrfélen letámad mikor arra járok, hogy:"ne haragudj, nem erőszakoskodni akarok, de van egy alig használt ez meg az, nem e kell, nem kell abból új"

Na az első egy két ilyen eset elment, de most már, hogy mindennap árulnak valamit, kicsit kiborít...:)

2010. szept. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
43%

Most vagyok 34 hetes.

Amit a legjobban utálok az az, amikor megszólnak, hogy miért vezetek még mindig? Vissza szoktam kérdezni, hogy ha karambolozok akkor nem mindegy hogy melyik oldalon ülök? Hozzáteszem veszélyeztett vagyok, nem ülhetek buszra vagy vonatra, a párom dolgozik, igy csak autóval tudok eljutni a vizsgálatokra.

A másik dolog ami kb 2 hete megy :" Még egybe vagytok? "Szerintem ez annyira bunkó kérdés...mondja azt hogy azt hitte már megszültem, vagy kérdezze meg mennyi van még hátra, ezek a kérdések valamennyivel jobban hangzanak.

Ami még az agyamra megy:" biztos nem ikreid lesznek? "Nagyon nagy a pocakom, de a baba is nagy és sok a magzatvizem is.

A sajnálkozásokat utálom a legjobban. Amikor azt mondják, hogy : "Jaj szegénykém, mekkora terhed van! " Én nem érzem tehernek! Imádom a nagy pocim és büszke is vagyok rá! Ezzel kapcsolatban még meg szoktam azt kapni, hogy "ki fog nyulni a bőröd és striás lesz. az pedig nem fog eltűnni"...Mondják ezt olyanok, akik azért nem vállalnak gyereket mert féltik az alakjukat. Engem nem érdekel, hogy milyen lesz a hasam a szülés után. Ránézek majd a kiságyban szuszogó lányomra és az a látvány mindenért kárpótolni fog!

2010. szept. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nekem sok hülye beszólás nem jutott, de azért van egy kedvencem: "Ugye tudod, hogy nem olcsó dolog a gyerek? Évek alatt az ember nagyon sokat költ rá!"

Na hát, ha mindenki így indulna neki, akkor nem lenne senkinek sem gyereke. Meg nem is értem mit várnak, számolgassam éves szinten, hogy mennyibe került, és majd 18 évesen nyújtsak be neki egy számlát? :):):)

2010. szept. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!