Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megemeltem egy 4kg szatyrot...

Megemeltem egy 4kg szatyrot elmehet a baba?

Figyelt kérdés

24 hetes vagyok kérlek ne nézzetek hülyének tudom, hogy sokan a gyereküket is emelgetik, de nekem első baba. Ültem az ágyon és egy 4kg szatyrot megemeltem, hogy felrakjam a mellette lévő kanapéra sajnos elfeledkeztem, hogy vigyázni kell, így picit a hasizmomat is használtam.... Lehet bajom? A baba aktív mozog rendesen a pocakban. Ha baj lenne már érezném? Ha igen micsodát? Véreznék vagy valami ilyesmi?


Biztonság kedvéért vettem be magnéziumot.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. júl. 10. 20:36
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
4 kg szerencsére messze nem probléma még egészséges esetben (egyéb esetben pedig sajnos szinte bármi lehet a kiváltó ok). Én súlyzókkal edzek (2x2,5 kg), nagyobbra azért nem váltok, mert érzem, hogy a sorozatok ennél nagyobb súllyal már nem esnek jól, de valószínűleg baj még abból sem lenne, egyszerűen csak az ismétlésekhez nekem komfortosabb most a kisebb. Ne aggódj, egyrészt a tested jelez, ha olyat csinálsz, amit nem kellene, másrészt az életünk nem áll le, normál esetben az átlagtevékenységeknek fennakadás nélkül menniük kell és lássuk be, egy 4 kg-s szatyor még bőven benne van az átlagban. 1 karton víz nehezebb, nyugi. Kicsit engedd el magad, messze még a vége.
2022. júl. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 19b89 ***** válasza:
27%
Kismama/anya lètetekre egy egyszerű kérdésre úgy válaszolok, mint egy fusztrált kocsis. Valakinek nem tetszik amit kérdez miért nem léptek csak át felette? Miért kell bántani valakit is?Empátia hol marad? A fotelharc tényleg ilyen fontos lett, hogy bárkin át lehet sétálni arc nélkül? Nem mindenki "vèranya" meg rendelkezik a családban tapasztalt női felmenőkkel, barátnőkkel, a kismama aggódik-kèrdezett. Jól tette! Tessék kicsit lehiggadni mielőtt bárkit megesztek, mert valamiben ti is voltatok elsők, aggódóak, tanácstalanok stb ... Lègyszìves... Kérdező te pedig ne aggódj! Minden rendben lesz! Vigyázz magadra mint eddig is és boldog babavárást kívánok végig!
2022. júl. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
75%

Öszintén szólva én meg AZT NEM ÉRTEM, a mai világban, amikor MINDENKINEK VAN INTERNETJE (mert ha ki tud írni ide egy kérdést, akkor VAN), miért nem tájékozódik minden nö idöben arról, hogy müködik a nöi szervezet, a terhesség mivel jár, mire kell figyelni, mivel nem érdemes foglalkozni, mert szerintem ez alap lenne!.

Személy szerint legkésöbb a terhesség diagnosztizásálásakor kötelezövé tenném minden terhes nönek, hogy részt vegyen egy alapos felvilagosító tanfolyamon, amit tényleg hozzáértö orvosok tartanak nekik. Elképesztö, hogy ennyire tájékozatlan emberek vállalnak (vagy ha nem is vállalnak, de szülnek) gyerekeket, akik ilyen kevés ismerettel rendelkezö közegben nönek fel!


És igen, én is voltam elsö terhes, de én elöre tájékozódtam, utánanéztem dolgoknak, és nem jutott eszembe ennyire értelmetlen dolgokat kérdezni.

2022. júl. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 19b89 ***** válasza:
19%
Akkor Önnek külön gratulálok kedves utolsó, hogy ilyen tájékozott és naprakész 🙂 Aztán lehet lepontozni nyugodtan én ettől még nem bántom, mert mert kérdezni! Hülye kérdés pedig nincs, csak türelmetlen válaszadó, de mivel nem értünk egyet én nem ragozom úgysem fogunk. További kellemes napot kívánok!
2022. júl. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Akik megvédtek köszönöm szépen! Igen sajnos betegségből kifolyólag nehezen jött össze a baba sőt kérdéses volt, hogy lehet és édesanyám nem él ebből adódóan nincs kivel megbeszéljem egy aggódalmamat se még ilyen "butaságot" se. Ez az oldal a gyakori kérdések névtelenül kérdezünk, hogy normális választ kapjunk komolyan némelyik anyuka, nő szégyelhetné magát azt gondolom semmi rossz nincs a kérdésemben. Ha aggódós vagyok az baj? Semmi tapasztalatom nincs, de én nagyon boldog vagyok, hogy mindenki elsőre tökéletesen csinálta a terhességét és tökéletes anyuka nem volt soha semmi kéteje afelől, hogy ez most rossz vagy jó amit csinált. Nézzetek már kicsit magatokba, de komolyan.
2022. júl. 11. 11:26
 26/34 anonim ***** válasza:
68%

"Ha aggódós vagyok az baj?"

IGEN, föleg, ha semmi ok sincs rá. Mert ha nem tájékozódsz és a gyerekkel szemben is ilyen leszel, öt teszed tönkre a fölösleges túlaggódással.

Kérdezni lehet, de ELÖTTE érdemes elöször utánaolvasni a neten - ugyanis az éppen erre való!

2022. júl. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Veszélyeztetettként, 13 kilós gyerekem kellett néha cipelni. Nem lett semmi bajunk. Ha bajod lenne tőle akkor már észre vetted volna. Nem lesz baj.
2022. júl. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
35%

Hihetetlen mennyi állítólagos anya van aki csak kioktatni,kinevetni,lenézni és le ostobázni tudja a másikat. Pont egy aggódó kismamát.És a pontozás szerint ők adnak hasznos választ.Aki pedig kedvesen válaszolt azt lepontozzák.Ezek után még csodálkozunk rajta,hogy sok gyerek milyen stílust megenged magának egy felnőttel szemben?

Hát ezt látják,tanulják otthon.

Kedves kérdező nem lesz semmi baj.Én is aggódtam sokat.Sőt egész terhesség alatt és megvolt rá az okom.Ettől függetlenül szerencsére egészséges kislányom született aki már 2,5 éves. 🙂

2022. júl. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
32%
Ja és lehet lepontozni szuper anyukák.🤗
2022. júl. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
76%

Ezen felnevettem: “biztonság kedvéért vettem be magnéziumot”

Szerinted az mitől véd meg?😂🤦🏽‍♀️

Ne haragudj de tényleg kicsit ostobácskának tűnsz.

Hogy a rossebbe menne el a baba egy szatyor felemelésétől?

Én a felmosó vödröt emelgetem és cipelem itthon ami nehezebb a szatyrodnál. A két 4 kilós kutyámat egyszerre az ölemben viszem. A nagy szőnyeget kiviszem a terasz korlátjára.

Azért mert terhes vagy ne menjen már el az eszed.

Nekem is első baba lesz, veszélyeztetett terhes vagyok, nincs egy éve hogy endometriózis miatt műtve lettem és szétcincáltak belül.🤦🏽‍♀️

Könyörgöm térj észhez mert ez csak rosszabb lesz.

2022. júl. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!