Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha fiatalon szülök az megvetendő?

Ha fiatalon szülök az megvetendő?

Figyelt kérdés

Még csak 21 éves leszek,szerelmemmel élek, együtt és 11 hetes terhes vagyok. Szerintetek megvetik az emberek ha egy lány ilyen fiatalon szül?

Nem volt tervezett a baba, de megtartjuk azért is mert egy pici kis ártatlan lény akit sose tudnék bántani, meg a párom mellettem marad és a szülök segítenek.

Eddig már megkaptam az oldalon hogy a szüleim nyakára szülök, de ez nem igaz.

Nagyon örülök a picinek tudom fiatalon több türelmem is lesz hozzá, ráadásul kicsi korom óta anya szeretnék lenni. :)


2010. okt. 4. 21:17
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%

23 éves vagyok,24 hetes kismama,még egyetemista...mi sem terveztük...

mi is együtt élünk,bár párom már 32 éves,és a szüleim 250 km-re laknak tőlünk...

A szemembe csak jókat mondanak,hallottam vissza már ezt-azt,pedig én nem tartom magam se túl fiatalnak,se meggondolatlanul cselekvőnek.

Ne törődj az ilyenekkel...én sem törődök velük...felesleges aggodalom lenne,amire nincs szükségetek...

nekünk anyuék sokat tudnak segíteni babaruhával,mert olyan helyen dolgoznak,ahol kapnak utalványt,amit csak babacuccokra lehet levásárolni...hát erre megkaptam,hogy mindent anyu akar megvenni nekünk?

szarul éreztem magam,futottam a brendonba venni valamit a babának,hogy érezzem én is adok neki valamit...

így utólag,hülye voltam...

senkinek semmi köze hozzá kitől milyen segítséget kapunk...,tudod mit más is kap,csak az emberek szeretik azt mondogatni,hogy mindent egyedül,segítség nélkül értek el...(tiszt a kivételnek)

amúgy meg aki azt irigyli,hogy egy kisbabának meg a kismamának segítenek,annak kéne szégyellnie magát,mert szerintem ez a legcsúnyább dolog,amit egy ember a másikkal tehet...(aki ráadásul ilyenkor érzékenyebb)

szóval ne is gondolj arra,hogy megvetendő lenne...és ne feledd régen az volt a megvetendő,ami a mai trend...30-40 évesen szülni...


Boldog babavárást neked,és jó egészséget!

2010. okt. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen és viszont kívánom!
2010. okt. 5. 10:25
 23/45 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem semmi megvetendő nincs abban, hogy fiatal szülők lesztek!!! Nincs joga az embernek megvetni a másikat, csak mert úgy érzi, hogy fiatalon elég érett egy babához. :)

Ez a ti dolgotok, ha más csúnyán néz, akkor ne törődj vele!!! Én is nem sokára 21 leszek és 29 hetes kismama vagyok. Sajnos a párom nem tartott ki mellettem, ő még fiatalnak érzi magát a családalapításhoz. Nem volt tervezett nekünk se a baba, de sajnos egy férfinak könnyebb elfutni, mint a felelősséget vállalni. Én nem tudok és nem is akarok elfutni ez elől, mert mindennél fontosabb nekem a születendő kisfiam. :)

Egyébként még annyi, hogy ismerősöm azt mondta nekem, hogy higgyem el, jobb, hogy fiatalon leszek anyuka, mert még rugalmasabb vagyok, mint ő, aki már 36 éves (1,5 éves lánya van). Úgyhogy fel a fejjel és legyetek büszkék!!!!:)


Boldog babavárást és jó egészséget nektek!:)

2010. okt. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem senkinek nincs joga megvetni a másik embert,főleg csak egy adat alapján.Ne foglalkozz velük.Személy szerint én kifejezetten díjazom azokat akik a nemvárt babát megtartják és akárhogyis alakul és akármilyen nehézségek is jönnek majd emiatt akkor is felnevelik.Mert azért biztos nehezebb lesz majd így befejezni a sulidat,mint mondjuk baba nélkül lenne de hát sokminden előre nem látható nehézség adódhat annak is aki tervezte a babát.

Jó egészséget és sok boldogságot nektek!

2010. okt. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
Én 21 éves vagyok és 20 hetes kismama.:)Egy évig próbálkoztunk a párommal mire sikerült teherbe esnem.Ez a legcsodálatosabb:)Szerintem teljesen ideális ez a kor:)Jó egészséget kívánok!
2010. okt. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a jó kívánságokat és a válaszokat! Viszont kívánom!
2010. okt. 5. 16:28
 27/45 anonim ***** válasza:

Én fiatalon szerettem volna anyuka lenni, csak hát nem jött Ő, anélkül ugye meg nehézkes.

30-al szültem az elsőt, 32-vel a másodikat, de érzem, hogy sok gyerekünk már nem nagyon lesz, pedig még nagyon szeretnék.

Te még lehetsz igazi nagycsaládos! :o)

És fiatalon a szülés is sokkal könnyebb (vagy majdnem biztos), mert még nem vagy elmeszesedve, a medence könnyebben nyílik, szóval ideális!


És minket is segítettek a szülők, pedig már nem vagyunk annyira fiatalok, szerintem egy szeretetteljes családban nincs ennél normálisabb dolog, aki "fújtat", az csak irigykedik, vagy éppen a keserűség/szomorúság beszél belőle, mert őt nem segítették a szülők...


Gratulálok, és minden jót Nektek!

2010. okt. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, és kívánom hogy még sikerüljön nektek még egy babuci! :D
2010. okt. 8. 14:50
 29/45 anonim ***** válasza:
Ezen az oldalon akkor is "megkapnád"ha elvetetnéd!Ez nem lehet mérvadó.21 évesen már lehet felnőttként viselkedni,klassz hogy a párod és a szüleid is támogatnak ebben.Azért mert kitolódott a szülés a nők életében,azért senki nem veti meg a fiatal anyákat.Hidd el vannak 30-on túl is nők akik alkalmatlanok anyának és te már nem vagy extrémen fiatal.
2010. okt. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 19 éves vagyok. Az én párom jóval idősebb, mint én.. Neki már van egy kisfia. Nemrég azt mondta nekem, hogy ha becsúszna egy baba, akkor simán megtartaná, mert látja rajtam, hogy ilyen fiatalon jobb anya leszek, mint a volt felesége valaha is lehet. Nem szégyell tanácsot kérni tőlem gyereknevelés ügyben. Úgy érzem, nagyon sok minden van bennem, amit át tudok adni, és ezek egészen mélyről jönnek. Érzem, hogy mit, hogyan kellene csinálni. Határozott elképzelésem van a gyereknevelésről, és erre nagyon büszke vagyok. A barátom ezt látja bennem. A józan eszem azt diktálja, hogy várjak még 3-4 évet minimum, mert én tartok az emberektől, sajnos. Főleg a szüleimtől.

Anyagiak miatt szerencsére nem kellene aggódnunk.

Nagyon irigyellek, mert "be mered vállalni" ilyen fiatalon. És igenis még nagyon fiatal vagy!!! Bárcsak nekem is lenne ekkora bátorságom.

Kívánom, hogy minden rendben menjen, és együtt, szeretetben neveljétek fel a babátokat. :)

2010. okt. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!