Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 éves vagyok, a férjem 51....

36 éves vagyok, a férjem 51. Kiderült hogy kismama vagyok. Mennyire "ciki" ebben a korban ha megtartjuk?

Figyelt kérdés
Tudom ne másra hallgassunk, de csak felteszem a kérdést. Fiatalosak vagyunk mind a ketten, letagadhatnánk a korunkból. Neki van egy felnőtt lánya (25) nekem egy 6 éves kisfiam. Ez lenne a közös. Szeretnénk megtartani, csak félek kicsit hogy megszólnak minket. Annyiszor hallani hogy majd azthiszik az oviban hogy a nagyszülők vagytok, meg stb. Tényleg gáz ebben a korban? Más volt/van ilyen helyzetben? Vagy van itt olyan aki a szüleinek kései gyermeke volt? Hogy élte meg? Nagyon kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.

#terhesség #Terhességidősebbkorban
2023. aug. 4. 15:22
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
78%
Az egyik barátnőmnél 39 volt az anyja és 60 az apja, amikor született és még van egy húga. Az anyja még 70-en túl is fiatalos, az apjára meg aki nem ismerte azt hitték, hogy nagyapa. Nem tudok róla, hogy bárki megszólta volna... egy nagyapát? :) Egyébként se ez döntsön.
2023. aug. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
28%

Azzal ne foglalkozz, hogy megszólnak.

A világ tele itélkező pletykafészkekkel.

A te korod okés, ha tényleg jó formában vagy.

A férjed kora gáz. Az egy dolog, ha nagypapának nézik, de mire a gyerek kamasz lesz, ő már kb. 65.

Az bizony nem a férfikor csúcsa.

2023. aug. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
6%

Tipikus marhaság, sánta is nyerhet futóversenyt, meg lehet nem romlott még az a hús, de na. A párod nagypapakorú, hatalmas korkülönbség van köztetek, korban közelebb állsz a lányához, már eleve össze se kellett volna vele jönni.


Tuti, hogy ki fogják nézni, meg fogják szólni a dolgot, de őszintén eddig is ezt gondolták rólatok, nem tök mindegy, hogy később is megteszik? Neked nyilván belefér, másoknak beteg, pont, ahogy a kapcsolatotok is, szóval a gyerekvállalásodat ne ez határozza meg.


Egyedülálló anyának lenni nem ciki, bácsikával kapcsolatban lenni az, bácsikának gyereket szülni.. hát.. ha véletlen jött össze én megtartanám, kit érdekel, hogy egyedül maradok majd vele, de direktbe betervezni szerintem visszataszító lett volna. Tartsd meg, és viseld tovább a dolgaid annak tudatában, ami eddig is volt, nem fognak rosszabbat gondolni rólatok, mint eddig. 32 évesen írom ezt, a komplexusodat ki kellett volna kezelni, generációs szakadékkal kapcsolatban élni nem oké.


Egyébként 36 már túlvan az optimális szülési koron, de 40ig még úgy ahogy belefér, csak kicsit több a teszt és minimálisan nagyobb a kockázat. Az apa kora meg aztán duplája az optimális apasági kornak, drukkolok, hogy ne legyen semmi baja a gyereknek, skizofréniára(tinikorban jön ki) és autizmusra is több, mint duplája az esélyetek csak miatta. A te korod miatt meg minden másra..


Tartsd meg a babát, minimális változás lesz csak az életetekben.

2023. aug. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
68%

Megint egy tipikus magyar hozzáállás, a legtöbb országban senkinek nem jutna eszébe ilyen hülyeség.

Rengeteg alig 30-as valaki már öreg a gyerekvállalásoz, sok 40+-os meg elég fiatal és dinamikus. Az megint hülyeség, hogy ha valak 60 e´ves, az már rozoga, bottal járó rokkant, MO-ra igaz sokszor, de ahol az emberk figyelnek magukra, ott az áltag 80 éves fiatalosabb, mint MO-on a legtöbb 50 éves.

2023. aug. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
88%

"Szeretnénk megtartani, csak félek kicsit hogy megszólnak minket."


Sok érthető oka lehet egy abortusznak, de aki emiatt vetetné el, az tényleg gáz.

Ha meg fel sem merült, hogy ne tartanátok meg, minek agyalni, ki mit szól?

Azt nem tudjátok kivédeni, hogy legyen negatív vélemény. Ha már itt tartunk: nyilván a korkülönbségetek is ez a kategória.

Nem mások véleményével kell foglalkozni. Mindenkibe bele lehet kötni valamiért.

2023. aug. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem egy ilyen fontos kérdésben ne az legyen a fő szempont, hogy mások mit szólnak. Írod, hogy szeretnétek. Botorság lenne elvetetni egy babát, akit szeretnétek, és gondolom a felételek is adottak, idegenek véleménye miatt.
2023. aug. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
92%

Szard már le :) Ha szeretnétejk a babát akkorkot érdekel?

Megszólják a sántát a kistermetűt a nagyfülűt a kerekfejűt bárkit bármit bárhol :)

2023. aug. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
80%

Kétlem, hogy én lennék a mérvadó, mert 40 fölöttiként épp egyedül készülök első (és utolsó) gyereket vállalni. 1. Nem érdekel, hogy kinek mi véleménye a koromról. 2.Nem érdekel, kinek mi a véleménye a családi állapotomról. Szóval egyértelmű, hogy megtartanám.

Te tényleg fiatalos vagy. A fiatalok mániája ez a "mit szólnak hozzá?". 36 éves korra már illik kinőni.

A kései gyermekségről nem tudok tapasztalatot. Apám 18volt, amikor születtem, és 30, amikor meghalt.

2023. aug. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:

Köszönök minden hozzászólást :)

#13 asnak csak annyit mondanék hogy ezzel a tapló hozzáállással, nem kívánok neked semmi rosszat, de levegőt sem... :) itt igazából arra lettem volna kíváncsi akinek későn lett vagy kései gyermek volt hogy mi a tapasztalata. Nem egy 30 éves megkeseredett emberre aki szerint 14 év korkülönbség már akkora komplexusnak számít, hogy kezeltetni kellene. A férjemet sok 40 éves megirogyelheti ;) nincs elhízva, nincs meggörnyedve, sűrű sötét barna haja van, nem kopaszodik és őszül, és odalent is minden rendben ha azzal jönnél. Ő nem egy bácsi, hanem egy hihetetlen jó testalkatú, sportos fiatalos férfi ember. Nem is tudom minek írtam ki a kérdést, tudhattam volna hogy lesznek ilyen emberek. Lehet jobb helye lesz nálunk a gyereknek mintha te azülnél egyet... Biztos szegény gyerekkel is ennyire kritikus, és szemét lennél.

2023. aug. 4. 16:35
 20/42 anonim ***** válasza:
72%
Nem értelek. Nyilván beszélgettetek erről, amikor úgy döntöttetek, hogy védekezés nélkül szexeltek...
2023. aug. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!