Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 éves vagyok, a férjem 51....

36 éves vagyok, a férjem 51. Kiderült hogy kismama vagyok. Mennyire "ciki" ebben a korban ha megtartjuk?

Figyelt kérdés
Tudom ne másra hallgassunk, de csak felteszem a kérdést. Fiatalosak vagyunk mind a ketten, letagadhatnánk a korunkból. Neki van egy felnőtt lánya (25) nekem egy 6 éves kisfiam. Ez lenne a közös. Szeretnénk megtartani, csak félek kicsit hogy megszólnak minket. Annyiszor hallani hogy majd azthiszik az oviban hogy a nagyszülők vagytok, meg stb. Tényleg gáz ebben a korban? Más volt/van ilyen helyzetben? Vagy van itt olyan aki a szüleinek kései gyermeke volt? Hogy élte meg? Nagyon kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.

#terhesség #Terhességidősebbkorban
2023. aug. 4. 15:22
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
6 éve fogamzásgátlót szedek, mióta a gyerekem megszületett...
2023. aug. 4. 16:37
 22/42 anonim ***** válasza:
80%
Én 41 éves vagyok ,a férjem 56.Van egy 3,5 és egy 5 hónapos lányunk.Nekem van már egy nagy fiam is.Ez van,így hozta az élet.Nem tudtunk hamarabb gyereket vállalni,mivel 7 éve vagyunk együtt és voltak vetéléseim.Mivel neki nem volt még gyereke,nagyon szeretett volna.Nem a legideálisabb kor,de ez van.Az ,hogy mások mit mondanak/ gondolnak azt lont le...arom.Amugy még senki nem nézett furán és senki nem szolt be.A rokonai meg örültek,hogy végre ő is apa lett.
2023. aug. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
87%

Szia

Anyukám 17, 19 és 22 éves volt mikor születettem én és az öccseim. Apummal nem sokkal később szét mentek, 30 éves volt mikor össze jött egy akkor 45 éves férfivel. Neki már volt akkor egy 20 éves lánya. Aztán anyum 41 volt mikor meg fogant a kis húgom. 42 volt mikor született a baba, a férje 57. Imádják a lányt, sokat viszik programozni, már 3 éves. Persze vannak időszakok mikor fáradtabbak, de összességében nem csinálnák máshogy. Én és a tesóim is imádjuk a kicsit.

Az én sztorim is illik ide.

18 voltam mikor össze jöttem a párommal, aki akkor 38 volt. 20 évesen szültem az első lányom, 24 évesen a másodikat, az iker fiaink meg 1 évesek. A párom 40, 44 és 47 éves volt mikor születtek. Hát sokszor ő jobban bírja mint én. Nem rég el utaztam négy napra, egyedül volt a 4 gyerekkel és csodásan bírta.

2023. aug. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
70%

Nézd, én ennyi idősen magamtól, tervezetten biztosan nem vállalnék gyereket, csak ha előtte nem találtam megfelelő embert/meddőségi problémákkal küzdöttem, amit eddigre sikerült megoldani. Viszont csak az én meg a párom kora miatt egész biztosan nem vetetnék el egy egészséges magzatot, ha már becsúszott, amennyiben úgy érzem, anyagilag és fizikailag is bírjuk, (a párod kora miatt azért már kicsit fokozottabban gondolnék arra, hogy egyedül is meg tudnám-e csinálni, mert nyilván élhet egészségben 90 évig is - reméljük, így lesz -, de a magyar átlag férfi nagyon nem ez). Főleg nem azért, mert mit gondolnak mások: az már az ő problémájuk, és nem az enyém.


Amúgy apám engem 50 évesen vállalt engem, anyám 25 volt. Kisgyerekként ebből én semmit nem érzékeltem, hogy ők kapták-e az ívet, arról fogalmam sincs. Aztán később szívtam rendesen, részben apám kora miatt, mert rettenetesen maradi volt bizonyos dolgokban, részben a szüleim közötti generációs szakadék miatt. De nyilván fiatal is lehet begyöpösödött, és lehet jól kezelni a korkülönbséget is, ez már rajtatok áll (meg nyilván 14 év korkülönbség az nem 25).

2023. aug. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hol élsz, de felénk nem megy ritkaság számba, hogy később szülnek a nők. Én 37, és most 40 évesen. Soha nem szólt meg senki, és nem csak azért mert megközelítőleg sem nézek ki 40-nek. Mondjuk ha megszólnának is leszarnám. Általában azok teszik ezt szóvá bármilyen formában, akik valami nagyon magasztos eszme miatt szültek fiatalon. (Értem ez alatt, hogy pl így akarták megfogni életük szerelmét.) Vagy simán parasztok. Miért érdekel téged annyira a tuskók véleménye, hogy ez miatt fontolóra vennéd a terhességmegszakítást?
2023. aug. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
14%

Vagy azok, akiknek az apja korukbeli nővel van, és a gyomruk felfordul hogy 55 körül még xedik gyerek is kell neki, mikor az elsőknek is szar apja volt, nyilván azért kellett neki gyereke korabeli nő is. És mivel a gyereke korabeli nő tök sérült, ebből semmit nem érzékel. 36 és 51 közt pedig 15 év van.


Kicsit képzeld már el, hogy a fiad huszonévesen összejön egy majdnem olyan idős nővel, mint a férjed(mondjuk 28-43) aztán majd megtudod, miért fordul fel az emberek gyomra generációs szakadékos párkapcsolatoknál. 15 évnyi korkülönbség.. NAGYON BETEG. Nem vagyok megkeseredett, a gyerekem meg féltem az ilyen emberektől, mint a te férjed(meg az én apám), de remélem ő kevésbé lesz sérült és nem megy bele majd ilyen kapcsolatba. Szerencsére még nem kellett vele beszélnem ilyenről, mert az első teljesen normális reakciója a jó egészségű sportos idős emberekre is, hogy "bácsi". Ugyanis ezt nem fittség alapján, hanem kor alapján mondják, kinézhet akárhogy, de attól már 50+ év játssza az élet játékát. És tuti nem fogja csak pár suttyó az arcotokba mondani, de nálunk is mindenki elítéli az ilyet. Persze jópofiznak, mert muszáj, de a véleménye mindenkinek megvan. Sérült fiatalabb fél-beteg idősebb fél. Nem azért, mert szemetek az emebrek, hanem mert így van, generációt átívelő "szerelem" az bizony olyan betegség, mint az efebofília meg mittudomén valamelyik fetisizmus. Egy lelki probléma talál kielégülésre ilyen módon.

2023. aug. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
11%

26.

Yesss!

2023. aug. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
81%
26. Nem, nem ítéli el mindneki, ugyanis nem mindenki korlátolt.
2023. aug. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:

#26

Hanyinger van 🤮

2023. aug. 4. 20:50
 30/42 anonim ***** válasza:
83%
#26 te nyomorult beteeeeg!
2023. aug. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!