Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák, nem féltetek gyerekvá...

Anyukák, nem féltetek gyerekvállalás előtt attól, hogy mi lesz ha nagyon rossz irányba változik a testetek szülés után?

Figyelt kérdés

Néha fel szokott dobni ilyen terhességgel-szüléssel kapcsolatos cikkeket az internet, és az egyikben jó néhány anyuka panaszkodott, hogy konkrétan egy roncs lett a testük a szülés után, tetőtől talpig mindenféle problémáik lettek, például: az egyik anyuka sehogy sem tudja leadni a plusz kilókat, hanem inkább egyre csak hízik, minden porcikája tönkrement és eltorzult pedig császáros volt.


A másik anyuka állandóan megbetegszik mert annyira meggyengült az immunrendszere, hol a térde gyullad be, hol a háta húzódik meg, a harmadik anyukának pajzsmirigy problémái lettek és megromlottak a fogai.


Kérlek ne értsetek félre, ezzel nem azt szeretném mondani, hogy mindenki így jár, mert túlnyomórészt genetika, és tudom, hogy van akinek szinte semmi baja nem lesz. De akkor sem tartom ezt fairnek az élettől, hogy a terhesség és a szülés így szét tudja barmolni a nő testét és 100%-ban kizsigereli, a férfiak pedig mindebből kimaradnak.


ápr. 10. 09:01
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
58%

A hízástól nem féltem, mindig vékony voltam és könnyen fogytam.

A bőr kinyúlásától, repedezésétől viszont nagyon. Főleg, hogy anyukámon is láttam, hogy neki mennyire megviselte a bőrét. És gondoltam, ez ilyen genetika és akkor nekem is olyan lesz. De ugye az ő fiatal korában nem voltak ilyen krémek, meg eleve nem tudta, hogy kéne kenni bármivel is. Hát, nyilván más a test, és eleve nem előnyére változik idővel. Még szülni sem kell hozzá, úgyhogy a férfiaknak sem egyre jobb testük vagy egyre szebb bőrük lesz :)

Egyébként én a saját környezetemben nem láttam olyat, akinek emiatt teljesen tönkre ment volna az élete, vagy betegségei lettek volna, és olyan durva testi változásokat sem láttam. Csak neten láttam ilyeneket.

ápr. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
69%
Én is kb csak neten láttam. Sokszor az emberek mindent a terhességre fognak. Elhíznak, mert mindent magukba tömnek a "kell a babának" magyarázattal. Az elhízástól meg bizony jön a többi probléma.
ápr. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
78%

De, féltem, pont az ilyen sztorik miatt, amiből bőven olvastam/hallottam, mert 35 évesen szültem. Ráadásul sosem voltam egy sportos alkat, ráadásul már tinikánt szétstriásodtam a gyors növéstől is, szóval elkönyveltem, hogy minden rossz meg fog velem történni.

És láss csodát, semmi nem lett belőle. Nem híztam el, egy kilóval sem lettem több szülés után, mint szülés előtt. Egyetlen striám sem lett. A hajam megdúsult a szülés előtti mennyiséghez képest (3 éve szültem, szóval ez már nem a majd kihullik kategória). Nem, az immunrendszerem és a fogaim sem mentek tönkre. Természetes úton, könnyen szültem, egy mini gátmetszésem lett, ez volt az egyetlen "maradandó" jele a terhességnek, de ez is pár hét alatt gyógyult és azóta sincs rá gondom.

Nem, nem "dicsekedni" akarok, csak rávilágítani arra, hogy nem kell temetnie magát annak, aki terhes és szül.

ápr. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem voltam kifejezetten szép, így már a gyerekek előtt is megbarátkoztam a nem épp tökéletes testemmel. Igazából a durva inkontinenciát leszámítva nem igazán tudnám megmondani, hogy a terhességek miatt vagy csak úgy, a genetika, a kor vagy a nagy igénybevétel miatt fáj itt-ott. Szerintem a betonozás és kert évről évre való felásása és karbantartása többet árt az ízületeimnek, mint a terhességeim, szóval én ezeket a dolgokat az élet természetes velejárójának tartom. Senki nem fiatalodik és ahogy az évek telnek, a szervezet szépen elhasznalódik. Az a cél, hogy ennek a mértékét a lehető legtovább az elfohadható szinten tartsuk.

A férfiak is kopnak, ők is öregszenek, hiába nem szülnek. Nálunk pl. a férjemnek lett gerincsérve pedig én szültem háromszor is.

ápr. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
16%

Nem féltem.

Mivel a hízás 98%ban az egyénen múlik. Arról mindenki maga tehet, hogy mennyit eszik és mennyit mozog. Ezt kár a terhességre fogni, mert semmi köze hozzá.

Az elhízás pedig hozza maga után a többit.


A fog, csontok, izületek stb szintén az egyén hibája. Vitamin pótlás....


A méhsüllyedés, inkontinencia és társai ezek is olyan dolgok, hogy intimtornával simán megelőzhető, orvosolható. Ismét az egyén felelőssége, nem a terhességé.


Ami a terhességgel összefügghet, az pl a stria, megnyúlt és vissza nem húzódó bőr/kötényhas. Erre pedig fel voltam készülve.

ápr. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
61%

Én ismerek olyat akinél nagyobb gond lett a műtétek és kezelések árára spórol ami segíthet rajta. Illetve anyukám. Vizeltartás zavarai vannak a mai napig. Oké régi idők, megpróbálta mert már sokminden van rá, de nála az intimlézeres terápia sem segített.

Nekem a császár után van pár problémám, de úgy tekintek erre, hogy ez volt az ára a kisfiamnak. Nem bánom. Tudok ezekkel együtt élni.

Az elhízás kapcsán. Sokat eszel hízol. Én rettegtem ettől, mert mindig gond volt a súlyommal. A terhesség alatt nagyon figyeltem 10 kiló jött fel összesen. 7-el voltam kevesebb mikor hazamentünk. A szoptatas roszabb volt. Ha nem ettem szénhidrátot nem volt tejem. 3 hónap után azt mondtam ez az ár nem éri meg mert sokat híztam. Le se merem írni mennyit, de ezért nem a terhességet okolom. Azóta egy egy nap megingok, de tartom a diétát és lassan, de biztosan haladok a cél felé.

ápr. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

1es, hát én kicsit félek a hízástól, mert én sajnos teltebb alkat vagyok, sosem voltam nagyon vékony.

De amúgy szerintem az a legnagyobb hiba amit sok kismama elkövet, hogy terhesség alatt teletömik magukat édességgel és attól romlanak a fogak is. Olyan nincs,hogy a baba teszi tönkre a fogakat..

ápr. 10. 09:41
 8/35 A kérdező kommentje:

3-as, ezt nagyon jó volt olvasni, végre nem csak az jön velem szembe, hogy egy semmit nem érő roncs lettem szülés után, gyűjthetek plasztikai műtétre, stb.

Amúgy én is azt vettem észre, hogy csak interneten írnak ilyeneket, de a való életben teljesen máshogy van ez az egész, és a gyerekneveléssel is ugyanez a helyzet.

Teleokádják az internetet azzal, hogy ne vállalj gyereket mert akkor vége lesz az életednek, közben meg nem is így van.

ápr. 10. 09:44
 9/35 anonim ***** válasza:
82%
Ez sajnos kiszámíthatatlan. Unokahúgom fiatalon szült. Ígéretes sportkarrier előtt állt, vékony volt, nagyon csinos. A szülés után hormonális problémái lettek, elhízott, semmi nem segít. Egy fiatal ismerősöm közvetlenül a második szülése után készült képen úgy néz ki, mintha egy hollywoodi filmből vágták volna ki. Lutri az egész.
ápr. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
83%
Őszintén, annyira nem féltem, nem is tartott vissza a gyerekvállalástól, megjegyzem, 2 gyerek után semmi nem látszik rajtam, nyilván ez genetika és szerencse kérdése is.
ápr. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!