Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák, nem féltetek gyerekvá...

Anyukák, nem féltetek gyerekvállalás előtt attól, hogy mi lesz ha nagyon rossz irányba változik a testetek szülés után?

Figyelt kérdés

Néha fel szokott dobni ilyen terhességgel-szüléssel kapcsolatos cikkeket az internet, és az egyikben jó néhány anyuka panaszkodott, hogy konkrétan egy roncs lett a testük a szülés után, tetőtől talpig mindenféle problémáik lettek, például: az egyik anyuka sehogy sem tudja leadni a plusz kilókat, hanem inkább egyre csak hízik, minden porcikája tönkrement és eltorzult pedig császáros volt.


A másik anyuka állandóan megbetegszik mert annyira meggyengült az immunrendszere, hol a térde gyullad be, hol a háta húzódik meg, a harmadik anyukának pajzsmirigy problémái lettek és megromlottak a fogai.


Kérlek ne értsetek félre, ezzel nem azt szeretném mondani, hogy mindenki így jár, mert túlnyomórészt genetika, és tudom, hogy van akinek szinte semmi baja nem lesz. De akkor sem tartom ezt fairnek az élettől, hogy a terhesség és a szülés így szét tudja barmolni a nő testét és 100%-ban kizsigereli, a férfiak pedig mindebből kimaradnak.


ápr. 10. 09:01
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

"Szerintem aki elfogadja, hogy a természet így alkotta a női testet, hogy szülésre is alkalmas legyen, az könnyebben megbarátkozik ezzel, az agy idővel átprogramozza magát, inkább a szülés után elégedetlenkednek sokan."


Hát még régebben volt itt egy szintén szülés utáni testtel kapcsolatos kérdés, és az egyik anyuka nagyon csúnyát írt (már nem emlékszem pontosan, hogy mit) a gyerekére amiatt, hogy "tönkrement" a teste.

Az ilyeneket nem igazán értem amúgy.


30-as, semmit, csak tapasztalatokat vártam, mert az interneten mindent túltolnak, és így azt hiszi az ember, hogy tényleg úgy van, holott nem.

ápr. 10. 17:40
 32/35 anonim ***** válasza:
17%
Te már jó ideje boncolgatod ezt a témát, nem értem, mire jó ez? Gyereket akarsz, csak félsz tőle, vagy ellenkezőleg, arra akarsz bizonyítékot, hogy miért rossz az egész? Nincs elég nőismerősöd, akiktől begyűjthetnéd ezeket a tapasztalatokat? Vagy csak itt akarod a nőket összeugrasztani?
ápr. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
4 hónapja szultem, tulsullyal kezdtem a terhesseget, de 2 honappal szules utan majdnem visszafogytam a terhessegi elotti allapotomra. Engem jobban zavar a kialvatlansag es a feszultseg. Probalok odafigyelni, de egy hasfajos es alig alvo baba mellett orulok ha elek.
ápr. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

32-es, nem, rosszul értelmezted a kérdésem.

Amúgy már az egyik előző válaszomban is írtam, hogy szerettem volna végre olyat is olvasni, ami nem arról szól, hogy a szülés tönkrevágja a testet és egy hulladék lesz belőle, mert ezzel csak elijesztik a nőket a gyerekvállalástól. Nem arra akarok bizonyítékot, hogy miért rossz, mert nyilván nem az. Hanem arra, hogy ne mindig csak a negatívat sujkolják az emberbe.

ápr. 10. 22:00
 35/35 A kérdező kommentje:

Amúgy Redditen is olvastam ilyen negatív kommentet néhány anyukától, például az egyik azt írta, hogy gyűlölte a terhes testét, és soha nem fogja elfogadni magát.


Most úgy őszintén, ha ránéz a gyerekére, nem gondolja azt, hogy egy kis életért megérte bevállalni azt, hogy megváltozik a teste?

ápr. 12. 17:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!