Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák, nem féltetek gyerekvá...

Anyukák, nem féltetek gyerekvállalás előtt attól, hogy mi lesz ha nagyon rossz irányba változik a testetek szülés után?

Figyelt kérdés

Néha fel szokott dobni ilyen terhességgel-szüléssel kapcsolatos cikkeket az internet, és az egyikben jó néhány anyuka panaszkodott, hogy konkrétan egy roncs lett a testük a szülés után, tetőtől talpig mindenféle problémáik lettek, például: az egyik anyuka sehogy sem tudja leadni a plusz kilókat, hanem inkább egyre csak hízik, minden porcikája tönkrement és eltorzult pedig császáros volt.


A másik anyuka állandóan megbetegszik mert annyira meggyengült az immunrendszere, hol a térde gyullad be, hol a háta húzódik meg, a harmadik anyukának pajzsmirigy problémái lettek és megromlottak a fogai.


Kérlek ne értsetek félre, ezzel nem azt szeretném mondani, hogy mindenki így jár, mert túlnyomórészt genetika, és tudom, hogy van akinek szinte semmi baja nem lesz. De akkor sem tartom ezt fairnek az élettől, hogy a terhesség és a szülés így szét tudja barmolni a nő testét és 100%-ban kizsigereli, a férfiak pedig mindebből kimaradnak.


ápr. 10. 09:01
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
37%

Child-free vagyok és az is maradok, szóval engem ez a veszély nem fenyeget. De ha fenyegetne, akkor én az inkontinenciától félnék, vagy attól, hogy a székletet nem tudnám szülés után rendesen tartani. Vagy amitől még jobban: hogy a gyerek autista lesz vagy fogyatékos és egész életében ápolásra szorulna. Na ez lenne ám az igazi csapás!


Szóval kösz nem, én kimaradok ezekből a mókákból.

ápr. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
62%

#11. A kérdés egy megszólítással kezdődik: "Anyukák".

Childfree-ként hol érezted ebben megszólítva magad?

És a nagy childfree boldogságodban és rengeteg szabadidődben a rengeteg pénzeddel miért a GyK gyerekvállalás topicjában töltöd az időd? Életed az nincs így sem?

ápr. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
24%
#12 Jaj de savanyú a szőlő. :) Oda válaszolok és ott töltöm az időm, ahol akarom. Inkább arról mesélj, hogy neked ez miért fáj ennyire?
ápr. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
51%
#13. Egyáltalán nem fáj, ellenkezőleg: csak jót röhögök azon, mikor a gyakorlat így szemközt köpi az elméletet.😂
ápr. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
18%
#14 Már milyen gyakorlat milyen elméletet? Kifejtenéd? Mert a hozzászólásommal kapcsolatban értelmetlen, amit írtál.
ápr. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
82%
Na sikerült megint összeveszni. Egyébként ez egy kérdéssorozat legújabb része, szinte már hiányzott...
ápr. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
80%
Nyilván tisztában voltam a potenciális kockázatokkal, amit akár a külsőm, akár az egészségem tekintetében jelent egy terhesség és szülés, de jobban vágytam gyerekre, mint amennyire féltem ezektől a kockázatoktól. A hízás és túlsúly még kevésbé, a striák sem különösebben érdekeltek, amitől nagyon féltem, az a szex és úgy általában a szülés utáni nemi élet volt. 2 természetes úton született gyerekem van, a nemi életünk szüléstől függetlenül is elég gyér így, hogy még kicsik és nincs időnk együtt lenni :D :D :D De legalább amikor együtt vagyunk, akkor tökéletesen működik minden, szóval nem kellett volna ettől sem tartanom. Amúgy striám is csak kevés és kicsi lett, és nekem őszintén szólva még tetszenek is, szóval ez egyáltalán nem zavar. Túlsúlyom sincs, egyedül a melleim mentek tropára a szoptatások miatt, de az korrigálható, ugye ez csak esztétika. Inzulinrezisztenciám lett az első szülés után (terhességi cukros voltam), de igazából ez diétával karban tartható, és hát hozzásegít ahhoz, hogy ne is legyek túlsúlyos később sem :D Szóval összességében a rossz dolgok nálam bőven nem érik el az ingerküszöböt, amiért negatívan gondolnék akár a terhességeimre, akár a szülésekre, de főleg a gyerekeimre. A neten én is olvastam ilyen rémtörténeteket, de őszintén szólva bennem eléggé megvan ez a "velem úgysem történhet ilyen" hozzáállás, ami hiba vagy sem, nem tudom, de tényleg nem történt semmi baj, szóval jelen esetben igazam volt. Alapvetően azért sok borzalmat lehet olvasni a neten, totál más témákban is, és nem lehet úgy élni az életed, hogy mindig abból indulsz ki, hogy másoknak lebombázták a házát meg elütötte a villamos meg mittudomén. Balszerencsés így is lehetsz persze, hogy pozitívan állsz a dolgokhoz, de legalább addig is boldog voltál és nem a potenciálisan semmin szorongtál.
ápr. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
66%
#15. Azzal, hogy itt lebzselsz, a CF mozgalom kvintesszenciáját cáfolod meg, de mindegy. ;)
ápr. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

11-es, oké, nem akarsz gyereket, nyugodtan megtarthatnád magadnak.

De ha figyelmesen elolvastad volna a kérdést, anyukáknak, illetve leendő anyukáknak szól, nem gyerekelleneseknek. :)

ápr. 10. 10:40
 20/35 anonim ***** válasza:
53%
#18 Tehát ha le merem írni, hogy child-free vagyok, az számodra egyenlő azzal, hogy a "CF mozgalom" - akármit jelentsen is ez - lelkes aktivistája vagyok? Meg sem fordul a fejedben, hogy talán nem is akartam, hogy így alakuljon az életem? Vagy hogy ez nem 100%-ban egyéni döntés eredménye? Egyből rámhallucinálsz valami hülyeséget, hogy boldogan belémtörölhesd a lábad?
ápr. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!