Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák, nem féltetek gyerekvá...

Anyukák, nem féltetek gyerekvállalás előtt attól, hogy mi lesz ha nagyon rossz irányba változik a testetek szülés után?

Figyelt kérdés

Néha fel szokott dobni ilyen terhességgel-szüléssel kapcsolatos cikkeket az internet, és az egyikben jó néhány anyuka panaszkodott, hogy konkrétan egy roncs lett a testük a szülés után, tetőtől talpig mindenféle problémáik lettek, például: az egyik anyuka sehogy sem tudja leadni a plusz kilókat, hanem inkább egyre csak hízik, minden porcikája tönkrement és eltorzult pedig császáros volt.


A másik anyuka állandóan megbetegszik mert annyira meggyengült az immunrendszere, hol a térde gyullad be, hol a háta húzódik meg, a harmadik anyukának pajzsmirigy problémái lettek és megromlottak a fogai.


Kérlek ne értsetek félre, ezzel nem azt szeretném mondani, hogy mindenki így jár, mert túlnyomórészt genetika, és tudom, hogy van akinek szinte semmi baja nem lesz. De akkor sem tartom ezt fairnek az élettől, hogy a terhesség és a szülés így szét tudja barmolni a nő testét és 100%-ban kizsigereli, a férfiak pedig mindebből kimaradnak.


ápr. 10. 09:01
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
35%
#19 Oké, de gondoltam a terhességgel kapcsolatos félelmek érdekelnek és az tud lenni egy gyerektelen nőnek is.
ápr. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a kommenteket, gondolom mindenki tökéletes testű maradt😅

Én nem híztam a 2 terhesség alatt, ellenben akkora szétnyílás lett a hasizmaim között (13 cm), hogy tornával nem javul, meg kell műteni. Lett egy köldöksérvem is, illetve kötényhasam, pedig "természetesen" szültem. Súlyban ugyanannyi vagyok, de a hasam tönkrement. És gondolom mivel nem zárnak az izmok, ezért szenvedek súlyos derékfájásban is. Nem zabáltam, nem ettem kettő helyett, mégis úgy nézek ki, mint aki 8 hónapos terhes.

(Igen csináltam a speciális gyógytornát, nem egyedül, hanem szaksegítséggel, de az enyém orvosi beavatkozást igényel).

Amúgy nem, nem féltem előtte, nem gondoltam volna, hogy ennyire meg fog változni a testem, fitt voltam előtte, tornáztam egész életemben.

ápr. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
80%
Nem, nem féltem semmi ilyesmitől, anyává akartam válni, nem topmodellé. Mellesleg én gyakorin olvasom inkább az ilyen remtorteneteket is, nem a való életben látom rá a példákat...+ha valakinek normális, szerető férje van, úgy is szereti és vonzónak tartja a feleségét, ha mondjuk marad rajta egy kis felesleg, vagy nekem pl a hasam maradt elég fura még így 6 hónappal császár után is, de ez nem zavar sem engem, sem őt. Normális körökben ez így megy, mások lesznek a prioritasok. 25 évesen mondom ezt...meg kell érni az anyaságra, aki annyira félti a topmodell testét, az ne vállaljon még 40 évesen se gyereket.
ápr. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
80%
A test változását el kell fogadni. Szerintem ettől mindenki fél, főleg a terhesség elején, amikor már kezdenek megváltozni a cicik, lerakódnak az apró zsírpánák és akkor hol van még a java. Szerintem aki elfogadja, hogy a természet így alkotta a női testet, hogy szülésre is alkalmas legyen, az könnyebben megbarátkozik ezzel, az agy idővel átprogramozza magát, inkább a szülés után elégedetlenkednek sokan. Persze érthető, mert van aki szerencsésebb, van aki nem. Én most vagyok érintett és így pár hét után ez most a legkisebb gondom, hogy fogok kinézni, pedig az elején bele sem mertem gondolni. Szerintem a testünk a szülés után is a mi testünk marad és ha csak esztétikai kérdésről van szó, azt lehet korrigálni később vagy edzeni.
ápr. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
66%
2 gyerekem van, a testem megváltozott, de nem lett roncs. Biztos van olyan akinek tényleg lett maradandó sérülése, de nagyon sok változás visszafordítható. A "sehogy se tudok lefogyni" egy kamu, én is mondogattam egy időben, aztán számoltam pár napig a kalóriát és kiderült hogy kb 3000 kcal-t eszek egy nap, pedig én azt hittem alig eszek 🙄 a túlsúlyt le lehet adni, lehet edzeni, formásodni. Persze olyan, mint 20 éves koromban voltam már nem leszek, de 20 éves se leszek már soha, ezt el kell fogadni, de ez a "minden porcikája eltorzult" ez nekem erősen túlzónak tűnik... Én amúgy ismerek olyat aki sose volt még olyan jó formában mint gyerekkel, mert a nappali alvásidőben minden nap edzett.
ápr. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
66%

#20. Érdekes, még egyetlen olyan embert sem hallottam önmagát childfree-ként definiálni, aki szeretett volna gyereket, de rajta kívül álló okokból nem lehetett neki.

De legyen igazad. Viszont még akkor sem hozzád szól a kérdés.

ápr. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, ezt olyan anyáktól kellene megkérdezni, akik - jó értelemben véve - a testükből élnek. Modellek, színésznők, televíziós személyiségek, akiknek fontos, hogy megőrizzék a külsejüket. Nem egy modell vagy korábbi szépségkirálynő van, akinek akár három gyereke is született. Nekik úgyszólván létkérdés, hogy szépek maradjanak, mégis szültek.
ápr. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

Most aki azt írta, hogy nem változott rossz irányba a teste, az le van pontozva, akinek meg műtétre lesz szüksége, az 100%-os? :D

Érdekes

ápr. 10. 14:34
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem ettől féltem a legjobban, a szülés, gyereknevelés dolgain többet aggódtam. Tudtam, hogy fizikailag benne van a pakliban mindenféle kellemetlenség és durvább dolgok is, de gyerekeket mindenképpen szerettem volna, értük nem tűnt akkora árnak. Szülés előtt sem voltam egy topmodell, ezzel meg is békéltem A környezetemben elég sok többgyerekes anyukát láttam, egyikük sem tűnt a szülések miatt lerobbantnak (a gyereknevelés más történet). Azt persze a közeli ismerősöktől, rokonoktól tudtam, hogy van, akinek csepeg, másnak nőgyógyászati gondja lett, de egyikük sem hiszem, hogy ha előre tudta volna, lemondott volna ezek miatt a gyerekeiről. Én eddig olcsón megúsztam a két gyereket, kicsit változott a testem, hízni szerencsére nem híztam (még...), van egy kis aranyér, ennyi.
ápr. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
59%
Mondd, Kérdező, mit akarsz tulajdonképpen? Mi ez a kitartó nyomozás?
ápr. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!