Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miert kel megbelyegezni egy...

Miert kel megbelyegezni egy magzatot azzal hogy " szivaravany"?

Figyelt kérdés
Hanyok tole .. egy vetelessel egy elo magzatot babat megbeLyegezni.. kiraz a hideg tole
ápr. 17. 12:07
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
46%

Neked nem mindegy?

Szerinted értelmetlen, másnak meg nem az.

Mit kell másnak a dolgába beleütni az orrod? Ha ilyen helyzetbe kerülsz, akkor majd nem nevezed így, más meg hagy döntsön máshogy. Tudod, élni és élni hagyni.

ápr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
64%
ez miért megbélyegzés? :D
ápr. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 babyboom567 ***** válasza:
64%

A te dolgod.Senkit sem érdekel,kizárólag magadat bosszantod vele.Neked nem mindegy,hogy más hogy nevezi a magzatát/babáját/gyerekét?

Rád ez milyen hatással van,hogy a számodra ismeretlen,bivajröcsögén élő Rozi,mit csinál?

ápr. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
86%
Ez csak egy elnevezés, és bár feleslegesnek tartom ilyen elnevezéseket kitalálni, nem értem, miért lenne megbélyegzés? Az égvilágon semmi hatása nincs egy gyerek életére ennek.
ápr. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
70%
Engem tudod mitől ráz ki a hideg? Azoktól, akik ennyire sötétek, hogy még három egymást követő szót sem tudnak normálisan, helyesen leírni. Rosszul vagyok, hogy ilyenek szavazhatnak.
ápr. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom, miért kell. Nagyon remélem, hogy akik ezt mondják a babájukra, később, ha a baba megnő,soha nem mondják el neki... Nem szabad kapcsolatba hozni az elhunyt babát az élővel. Hiszen nincs semmi kapcsolat köztük. Nem az elhunyt baba születik újra. Az élő gyermek egy teljesen új élet és új személyiség. Ezt semennyire sem szabad kétségbe vonni,mert hatással van a gyermek lelki fejlődésére.
ápr. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
77%

Olyan áthallása van,mintha az élő baba az elhunyt "helyett" született volna. Ami persze nem igaz.


Akik ezt mondják,még nem dolgozták fel a vetélést, és nem egy újabb babát kellene vállalniuk,hanem pszichológushoz menni. És majd, ha túl vannak a veszteségen,akkor vállalni ép lélekkel újabb gyermeket. Az ő érdekében.

ápr. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
71%

Én sem értettem sosem, én is megbélyegzésnek gondolom.

Hozzáteszem úgy, hogy volt nekem is vesztésem.

ápr. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 babyboom567 ***** válasza:
76%

7-es válaszoló, ez hülyeség.

Az első terhességem missed ab lett.Utána született a kisfiam.Annak ellenére,hogy én sosem "szivárványoztam",a gyerekem az elvetélt baba helyett született,mert gyereket szerettünk volna.Ha az első babám megszületik, a mostani gyerekem nem létezne.

ápr. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
97%

A szivárványbaba nem az, hogy "újra születik" vagy a meghalt baba helyett, hanem egy trauma után újra "kisüt a nap", lett egy egészséges gyerekük (nem a meghalt/elvetélt gyerek az, egy másik). Én sose hívtam így a lányomat, pedig vesztettem el előtte babát, de tudom milyen egy vágyott terhességet elvetélni. Ugyan olyan gyászfolyamat, mint bármelyik gyász, főleg hogy bagatellizálnlják is a vetélést sokszor. Az utolsó gondolatom volt hónapokig, hogy én mégegyszer terhes legyek. Ahogy csökkent a gyász újra gyereket akartunk, sok hónap után fogant meg a lányunk orvosi segítséggel. Erre értik a legtöbben, hogy szivárvány baba, mert nagyon nyálasan fogalmazva "az eső után kisüt a nap", a veszteség után lesz egy új baba. Mert elmúlik a gyász és az élet megy tovább.

Amit a hatos írt az is egy valós probléma! Nem az elvesztett gyerek születik újra, sose szabad úgy kezelni egy gyereket, hogy az elvesztettet pótolja! Az nagyon komoly pszichológiai károkat okoz. Ezt komolyan kell venni.

ápr. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!