Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miert kel megbelyegezni egy...

Miert kel megbelyegezni egy magzatot azzal hogy " szivaravany"?

Figyelt kérdés
Hanyok tole .. egy vetelessel egy elo magzatot babat megbeLyegezni.. kiraz a hideg tole
ápr. 17. 12:07
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
34%

9! De ez hatalmas lelki teher az élő gyereknek! Hidd el tudom. Egész életére megbélyegzi. Pont ezek a mondatok,amiket leírtál. Ha van pszichológus ismerősöd,egyszer neki is mondd el ezt. Hidd el,ugyanezt fogja mondani,mint én.

Nem "helyette' születik. Ugyanis egy teljesen más személyiség születik. Nem helyettesítheti az elvesztett babát. Egyik ember nem helyettesítheti a másikat,mert mindenki EGYEDI!!!

ápr. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
68%
Semmi megbélyegzés nincs benne. Unokaocsem 18 éves lesz lassan, a nővéremnek előtte elment egy babája. Nincs a fiú kardjaba dőlve, mert anno szivárvány babakent hivatkoztak rá.
ápr. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 babyboom567 ***** válasza:
61%

11.-es te teljesen másról beszélsz.Egy meg nem született gyerekről,honnan tudjuk milyen a személyisége?

De, helyette született,mert gyereket akartunk, de nincs felé semmi elvárásunk,hogy "olyannak kellene lenni mint a testvérének",hisz gőzünk sincs milyen lett volna a meg sem született baba.

ápr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
60%

Én is "szivárvány" vagyok.

van 2 bátyám, ők 35,31 évesek. Utána született egy lány. Ő 3 napot élt. Most lenne 29 éves.


Anyámék nem tudtak beletörődni, hogy elvesztették, ők 3 gyereket akartak. Így jöttem én. Rossz gyerekkorom volt. És nem azért, mert hozzá hasonlítottak, hanem mert engem túlféltettek, ezzel a csodás szívárvány jelzővel illettek.

Olyannyira kihatott ez, hogy csak muszájból tartom kb a kapcsolatot anyámékkal.


Szóval szerintem ez az egyik legnagyobb baromság, amivel egy gyereket lehet illetni.

ápr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 babyboom567 ***** válasza:
26%
11.-es te valamit nagyon benézel,és keversz.Élő,és valamikor meghalt gyereknél igen súlyos károkat okoz, de egy meg sem született gyerek után, pont ugyanolyan "elvárásokkal" állnak neki az emberek a gyerekvállalásnak.
ápr. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
88%

Ha nincs a 10-es válaszoló, esküszöm rá nem jöttem volna, hogy ez az egybites kérdező mit is akart összehordani.

"szivaravany" - én spec. a szivarra gondoltam és nem értettem, mi köze ennek a vetéléshez.


Szóval igen, én is hányok ..... az ilyen kérdezőktől.

ápr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
64%

11, ekkora hülyeséget...


Az én szüleim is vesztettek el babàt előttem, de soha nem éreztem hatalmas lelki tehernek, hogy azért vagyok, mert az a gyerek nem lett. Most ebben mi a trauma?


Nekem is volt vetélésem 2 gyerek között, ez nem titok, ez egy orvosi tény, mivel kettőt akartunk, a második gyerekünk nem lenne, ha nem vetélek el, nem érzem, hogy ez neki lelki trauma lesz.


Túlgondolod.

ápr. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
85%
16, stílusosan szivárványt kellene hányni :)
ápr. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
63%
Tesóm is szivárvány, 3 honapot élt az öcsénk előtte. Mi a masik öcsémmel rendben vagyunk. Ő 3 öngyilkossági kísérleten van túl, mindenben folyton segíteni kell, kinlódik az eletben. 29 éves. Nem tudom, lesz-e jobb. De egyértelmű, hogy a szivarvanysága miatt nem stabil mentálisan. Én is nagyon javasolnám, hogy a szülők előbb dolgozzák fel a veszteséget es csak utána vallaljanak ujabb gyereket, de akkor az ne "szivarvany" legyen, hanem sima gyerek.
ápr. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
69%

#16 vagyok ismét.

De egyébként ha valakire azt mondanák, hogy szivárványbaba, arról meg az lenne az első gondolatom, hogy meleg pár fogadta örökbe. :-)))

ápr. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!