Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pánikbeteg kismamák! Nem...

Pánikbeteg kismamák! Nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés

Három gyerkőcös anyuka vagyok a legkisebb 7 hónapos múlt.Pánikbeteg vagyok.Múlt héten pozitívat teszteltem,és rettenetesen örültünk a férjemmel.Az örömünk hamar elszállt,mert a pszichiáter doktornő azt tanácsolta,hogy vetessem el a babát!Mert hogy így nem tud beállítani semmilyen gyógyszerre.

Hozzáteszem,harmadik babám születése után lettem pánikbeteg,vagyis minden terhességem egészségesen hordtam ki.

A nőgyógyász már megerősítette a terhességet,most el kell döntenem,mit csináljak.

Aki szintén pánikbetegként lett kismama,annak is ilyet mondott a pszichiáter?

Milyen gyógyszert lehet szedni kismamaként?

Válaszaitokat köszi.


2011. máj. 9. 09:14
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
67%
De gyógyszerek nélkül nem tudod legyőzni? Nekem elég durva szorongásom volt, pánikrohamokkal megfűszerezve. Pont azért nem akartam gyógyszert szedni, mert tudtam,hogy babát vállalunk. Úgy érzem, meg tudtam oldani. Persze nem volt egyszerű. Volt,hogy egy hét alatt 5kg-ot fogytam, mert ment a hasam és görcsben volt a gyomrom! Most terhes vagyok és semmi nyoma!
2011. máj. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
34%
bár én nem vagyok az, de homeopátiás szereket lehet szedni.
2011. máj. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
0%

Miért gondolod,hogyha 3 gyerekkel pánik beteg vagy,akkor nem leszel méginkább az,ha lesz egy negyedik baba? Nagyon kicsi lesz a korkülönbség a gyerekek között.

Én inkább az orvosra hallgatnák,mint az ide írogató laikusokra.

2011. máj. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Ne vetesd el! A pánikbetegséget lehet csökkenteni magne b6-tal, nekem a háziorvosom ajánlotta, ne egy pszichiáter döntse már el hogy kihord-e, amikor csak kisérletezgetnek. Én is pánikbeteg vagyok most tervezünk babát a párommal. Csatolok ide egy linket, ahol a doktornőt kérdeztem a terhesség alatti pánikbetegségről: [link] Remélem tudtam segíteni!!!
2011. máj. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
Ráadásul ha elvetetnéd, de közben szeretnétek, egész életeden keresztül cipelheted a terhet, én már csak tudom. És azok a kérdések merülnének fel benned, hogy mi lett volna ha.....
2011. máj. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Kedves 09.23-as válaszoló

Nem a gyerekeim miatt lettem pánikbeteg!

Csak mellettük de teljesen más okból.Nem szenvedtem soha szülés utáni depresszióban sem.

Harmadik babóm születése után úgy döntöttem,hogy megszerzem második diplomámat is.Feljártam Bp-re suliba.Egy nap hazafelé a távolsági buszon jött rám az első nagyobb roham és csak ügyeletes orvos tudta csillapítani nyugtató szurival.Közben stressz,költözés,suli,tanulás stb.Úgy gondolom ezek okozták-okozzák nálam a tüneteket.

A gyerekeimmel tökéletesen "viselkedem",imádom őket,ellátok itthon mident,csak épp azóta se megyek suliba,félek buszra szállni...

Egyébként a legnagyobb 11 éves,a középső 5 éves múlt és ugye valóban a két pici özött 16 hónap lenne a korkülönbség.

Az anyagi része is tökéletes a dolognak,nem lenne gond a negyedik baba bevállalása.

Itt valahogy a stressze életmódom a baj,a pörgés vagy nem is tudom.


Olvasom itt a fórumon,hogy van olyan kismama,aki szed gyógyszert,nemcsak homeós bogyókat és nem csak magneB6-ot.

Ilyenek válaszaira is kíváncsi vagyok.


Kedves válaszoló,aki belinkelte az orvos válaszol linket:köszi,lehet én is regisztrálok és kérdezek.

2011. máj. 9. 09:34
 7/34 anonim ***** válasza:
Szia. Én hét évig szedtem gyógyszert pánikbetegségre. Sehogy nem tudtam abbahagyni. A dokim azt mondta hogy ez mellett is lehetek terhes és ha egészséges a baba az is marad. Persze amikor megtudtam hogy babát várok azonnal abba hagytam. Kb két hét volt míg furcsa volt az "elvonás" de nem lettem rosszul. Ennek már több mint egy éve és azóta sem kellett. Néha ha nehezebben viselem a kihívásokat homeós Ignatia-t vagy aloés Rolyal Gellyt szedek. Kérdezz meg egy szakembert azért, hogy mit szedhetsz, ha rosszul vagy mert szeretnéd a babát megtartani.
2011. máj. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

[link]

Természetes módszereket ajánl Brandenburg Géza

2011. máj. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Megnéztem Géza honlapját is.Valóban érdekes és majd jobban belemélyedek.


Tudjátok az a baj,hogy tulajdonképp még semmilyen gyógyszert nem szedek!Csak a Frontint,az ugye magában meg semmit sem ér.Nem állított be a dokinéni semmire,mondván elöbb döntsem el,kell-e a baba vagy nem:S

2011. máj. 9. 10:08
 10/34 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magad rávenni arra hogy vetesd el, ha kell a baba, akkor semmikép se vetesd el, azért mert a doktornő nem tudott beállítani semmilyen gyógyszert. Egyébként az orvosnak tudnia kéne, hogy vannak olyan pszichiátriai gyógyszerek, amik nem ártanak a babának. Én nem tudom miért nem ajánlotta ezt a lehetőséget. Egy orvosnak soha nem lehetne ilyet kérnie hogy válasz a babád és a gyógyszer között. Ilyet csak nőgyógyász mondhat nagyon indokolt esetben, ha veszélyezve lenne a te vagy a babád élete. De erről egyáltalán nincs szó, úgyhogy én ilyen orvoshoz vissza se mennék, vagy jól beolvasnák, ha ilyet kérne tőlem teljesen indokolatlan esetben... Ez nem orvos!!!
2011. máj. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!