Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pánikbeteg kismamák! Nem...

Pánikbeteg kismamák! Nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés

Három gyerkőcös anyuka vagyok a legkisebb 7 hónapos múlt.Pánikbeteg vagyok.Múlt héten pozitívat teszteltem,és rettenetesen örültünk a férjemmel.Az örömünk hamar elszállt,mert a pszichiáter doktornő azt tanácsolta,hogy vetessem el a babát!Mert hogy így nem tud beállítani semmilyen gyógyszerre.

Hozzáteszem,harmadik babám születése után lettem pánikbeteg,vagyis minden terhességem egészségesen hordtam ki.

A nőgyógyász már megerősítette a terhességet,most el kell döntenem,mit csináljak.

Aki szintén pánikbetegként lett kismama,annak is ilyet mondott a pszichiáter?

Milyen gyógyszert lehet szedni kismamaként?

Válaszaitokat köszi.


2011. máj. 9. 09:14
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Hát igen nekem is furcsa volt,ahogy válaszút elé állított...

Úgy tűnt,a dokinéni azt hiszi,hogy a gyereksereg miatt vagyok pánikos.Pedig nem!

Ahogy írtam már még szülés utáni depiben sem szenvedtem soha.

Tudom csúnya dolog ilyet írnom,de az is megfordult a fejemben,hogy ez a középkorú dokinéni egy gyermektelen nő.És irigykedik arra,hogy én teherbe tudok esni.Nem szép dolog ilyet gondolnom,de gondoltam.

Olyan furi flegmán vágta az arcomba,hogy idézem:

"talán ez a negyedik baba nem kellene"


Nem is említett semmilyen módszert,gyógyszert,kezelést.Nem mondott semmit,amivel kismamaként is kezelhető a pánik.Tehát csak az abortuszról beszélt.

Itt a közelemben ő az egyetlen pszichiáter sajnos,máshoz nem tudok menni:S

A pszichológusi beszélgetésre kíváncsi vagyok.Mit fog az a doki mondani?


Aztán közben jönnek szépen elő a terhességi tüneteim is,amiket nagyon jól ismerek három gyerek után,de ahogy mondjuk hányingerem lesz máris kombinálni kezdek,hogy vajon ez a babától van vagy a pánik jön? :))

Szóval most már minden játszik és valóban tanácstalan vagyok.

2011. máj. 9. 10:39
 12/34 anonim ***** válasza:
Ez a Brandenburg Géza emailben küld tanácsokat, étkezési szokások, testmozgás, milyen folyamatok mennek ilyenkor végbe az emberbe, motíváció, nekem meg van csak túl hosszú és nem fér ide be, de esetleg több részletbe bemásolom. Nekem is megfordult a doktor nővel kapcsolatban ilyen dolgok, még az is hogy biztos ki van már égve és ha neki nem jó, akkor másnak se legyen. Én a helyedben egy percig se gondolkodnék, hogy a babát vagy a gyógyszert válasszam, egyértelmű, hogy a babát!!!
2011. máj. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:

Öngyógyító Tanfolyam

Motiváció 1. rész

Mi is az a motiváció?

A motiváció, egy nagyszerű mozgatórugó, egy lelkesítő, sürgető érzés, egy csillapíthatatlan belső kényszer. Esetünkben, egyfajta slusszkulcs, ami beindítja a gyógyulás iránti vágy motorját. Valami, ami befészkeli magát az agyadba és cselekvésre késztet, egy bizonyos cél elérése érdekében. Hajtóerő, melynek segítségével óriási tartalékok mozgósíthatók.

"Ha az ember életében nincs egy vízió, mely után vágyakozhat, melyet valóra szeretne váltani, akkor hiányzik a hajtóerő ahhoz, hogy szívvel-lélekkel küzdjön."

Erich Fromm

Tehát, a fontossági sorrend legelső helyén a MOTIVÁCIÓ áll. Hatalmas szerepe van a gyógyulásban.

Tulajdonképpen, a motiváció az, ami beindítja az egész folyamatot. Valami, ami el kezd hajtani a változás felé. Valami, ami lelkesedéssel, elszántsággal tölt el és magabiztossá tesz. Amikor ez a folyamat elkezdődik, a betegséged helyett egyre inkább az EGÉSZSÉGED lesz majd az, ami leköti a figyelmedet és a betegség lassan de biztosan elveszti uralmát a gondolataid felett.

Ahhoz, hogy egyáltalán el tudj indulni az egészséged felé vezető úton a cél felé, elsősorban MOTIVÁCIÓRA van szükséged.

És mivel ez a CÉL jelen esetben a szorongástól, a pánikrohamoktól és hangulati labilitástól mentes nyugodt, kiegyensúlyozott kedélyállapot elérése, a koncentráló képesség, a szellemi frissesség és a stressztűrő képesség javítása, tehát mentális egészségünk helyre állítása, megéri, hogy keresgélj, kutatgass magadban valami után, ami beindítja benned a gyógyulás iránti vágy motorját.

Melyek azok a dolgok, amelyek motiválhatnak bennünket ennek a célnak az elérésében?

Álljon az első helyen itt, egészségünk szeretete. Érezz egyfajta tiszteletet Önmagad iránt és utasítsd el azokat a dolgokat, amelyek "bántanak" Téged. Tudatosítsd magadban, hogy az agyi anyagcserezavarokat okozó ételek, italok (ezekről a Neuro-diétában olvashatsz) ártanak, hátráltatják és gátolják a CÉL elérését.

Az egészség szeretete természetesen, nem azonos a betegség gyűlöletével. Attól még nem fog senki sem meggyógyulni, hogy gyűlöli a betegségét. Azért ehhez, egy "kicsit" többre van szükség.

Ezt a saját bőrömön tapasztaltam, hiszen évtizedeken keresztül gyűlöltem a rosszulléteket, a félelmet, a szorongást és a kedélytelenséget, a gyógyulás legkisebb jele nélkül. De gondolom ezzel Te is így vagy, különben nem olvasnád most ezeket a sorokat itt.

A gyógyulás felé vezető út tehát, nem a reménytelenségen, az elkeseredettségen és a gyűlöleten keresztül vezet, hanem az egészség szeretetén át.

Nagyon fontos, hogy ezzel, azonosulj!

Amikor elkezd ébredezni benned a tisztelet Önmagad iránt, amikor az egészséged szeretete mint egy slusszkulcs, beindítja a gyógyulás iránti vágy motorját, amikor az elhatározás cselekvéssé érik, akkor megérkezik az a bizonyos sürgető érzés, ami lelkesít, hajt és óriási erőt, kitartást és elszántságot ad, az akadályok legyőzéséhez.

Az elején persze nehéz változtatni a megszokott dolgokon, nehéz uralkodni a sóvárgáson, a lustaságon, a tunyaságon. A szokás hatalma nagy úr és az eredmények sajnos csak nagyon lassan mutatkoznak. Ilyenkor sokat segít, ha TERVET készítesz.

Írd le, hogy mit akarsz elérni, hogy mi az amit meg kell tenni érte, hogy mi az amit megtettél érte és mit értél el addig.

"Amikor olyan messzire mentél, hogy képtelen lennél még egy lépést megtenni, csak fele olyan messzire jutottál, mint amennyire valójában képes vagy."

2011. máj. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

Motiváció 2. rész

Tehát, az első és legfontosabb dolog, az egészség szeretete. Olthatatlan vággyal kell sóvárogni utána, magunkévá kell tenni, bele kell bújni. Akarni kell! Ez egy nagyon fontos tényező, úgy is mondhatnám, hogy a gyógyulásod alapjait képezi.

Nélkülözhetetlen mozgatórugó. Ha nincs jelen az életedben, csak erőtlen próbálkozás lesz minden amit teszel és bármit csinálsz, keserű csalódás lesz a vége.

Természetesen az megkönnyíti a helyzetet, ha az egészség szeretete mellé, csatasorba tudsz állítani még más, kitartást, elszántságot és akaratot erősítő tényezőket.

Ilyen például a gyermeked szeretete. Ha van gyermeked akkor nem kell mondjam, hogy milyen óriási erőket képes mozgósítani az iránta érzett szeretet.

Engem például ez motivált, amikor az orvos egy borzalmas rosszullét után közölte velem, hogy ugyan nem talált semmilyen kóros elváltozást a szívemben, tehát nem tudja mi okozta a rosszullétemet, de ha ezek a rosszullétek elszaporodnak (fibrillált a szívem), akár meg is halhatok

Nagyon elkeserített amit mondott. Tanácstalanná, bizonytalanná váltam, teljesen kicsúszott a lábam alól a talaj. Addig sem voltam a helyzet magaslatán, de utána mintha a poklok poklába kerültem volna.

Bármikor meghalhatok? Este lefekszem, elalszom és többé már nem ébredek fel? ...és ez ellen nem tehetek semmit sem? A halál ilyenfajta közelsége rettegéssel töltött el. Az életem kilátástalanná vált, ha lehet még jobban szorongtam, féltem és nagyon-nagyon sajnáltam magamat. A gyermekem hat éves volt akkor.

Megőrjített a gondolat, hogy úgy fog felnőni, hogy csak régi, homályos emlékek maradnak benne rólam. Nem leszek része az életének? Nem látom, ahogy gyarapodik, kiteljesedik, ahogy felnőtté válik? Ez belefészkelte magát az agyamba és nem hagyott nyugodni. Mi az, hogy bármikor meghalhatok? De hát nekem élnem kell, nem halhatok meg!!! Látnom kell, ahogy a gyermekem felnő!

"Felülemelkedhetünk minden rosszon, ha felismerjük, hogy csak addig van hatalma felettünk, amíg hiszünk benne. Ha megtapasztaljuk ezt az igazságot, szabaddá válunk."

(Eileen Caddy)

Miután rádöbbentem, hogy a kesergés, a bánat, a félelem és a betegségem iránt érzett gyűlölet nem fognak segíteni rajtam, megpróbáltam minél kevesebbet foglalkozni a betegségemmel és figyelmemet egyre inkább az egészségem felé fordítottam.

Ahogy telt-múlt az idő, az elhatározás, hogy meg fogom oldani a problémámat, mert részese akarok lenni a gyermekem életének, egy mélyről jövő meggyőződéssé vált. Egy megállíthatatlan belső kényszerré alakult, ami félrelökött minden negatív gondolatot és csak a győzelmet engedte láttatni velem.

Egy idő után a vereség a kudarc lehetősége, már fel sem merült bennem.

Erős volt a motiváció. Elszánttá, keménnyé, fanatikussá tett.

Ismétlem. Az első és legfontosabb dolog, az egészség szeretete. Azonosulni kell vele, magabiztosan és tudatosan a birtokunkba kell venni, magunkba kell szívni, át kell itatódni vele. Megkérdőjelezhetetlenül hinni kell benne. Ha azt akarod, hogy sikerüljön valami, abban nem reménykedni kell, azt tudni, látni, érezni, akarni kell.Nincs olyan olyan olimpiai bajnok, aki úgy vág neki egy versenynek, hogy csak reménykedik a győzelemben. A győztesek nem reménykednek benne, hanem egyszerűen tudják, hogy győzni fognak.

"Nincs különösebb taktikám. Csak el kell hitessem magammal, hogy győzni fogok."

Steve Prefontaine hosszútávfutó. (Az összes táv, amerikai csúcsait sorra megdöntötte a kétezertől a tízezer méterig.)

Természetesen, ugyanilyen elszánttá tehet egy új munkahely, vagy egy új lakóhely utáni vágy, vagy bármi más, ami által teljesebb, gazdagabb, szebb lehet az életünk.

Merülj el magadban, keress, kutass és találj valamit, ami megerősít, elszánttá és megingathatatlanná tesz. Ha AKAROD, sikerülni fog!

2011. máj. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

Tanulj, alkalmazz, tapasztalj! 1. rész

Miután megtaláltad azt, ami motiválni fog az egészségedhez vezető úton, hozzá láthatsz ismereteid bővítésének.

Ahogy gyarapítod a tudásod, ahogy egyre többet tanulsz és tapasztalsz, úgy válsz majd fokról-fokra magabiztossá.

A megszerzett tudás segít majd felülkerekedni félelmeiden, eligazít a tévhitek, a hazugságok, a féligazságok zavaros világában, melynek köszönhetően az addig ismeretlen dolgok okozta szorongást, félelmet, aggódást, felváltja majd a nyugalom.

Tanulni, alkalmazni, tapasztalni.

Igen, nem csak magolásról, információszerzésről van szó. A tanultakat ki is kell próbálnod magadon, hiszen végül is, a tapasztalataid fogják majd kialakítani, tökéletesíteni, a számodra legalkalmasabb módszert. Van aki futni szeret, van aki úszni, vagy súlyzózni, van aki biciklizni, vagy sétálni egy nagyot. Tehát, a testmozgás ugyan nélkülözhetetlen része a gyógyulási folyamatoknak, de azt, hogy kinek mi felel meg a legjobban, azt mindenkinek saját magának kell eldöntenie.

Nem vagyunk egyformák. Vannak pl., akikre jótékonyan hat az orbáncfű, de vannak olyanok is, akiknek inkább fokozza a problémájukat. Tehát nekik, nem ajánlatos a fogyasztása.

Orbáncfű! Nem mindenkire hat egyformán! Ugye, nem is gondoltad volna!

Na akkor gyarapítsuk egy kicsit az ismereteinket és nézzük csak meg, miért is van ez?

Az emberi szervezetben van egy enzim, amit úgy hívnak, hogy monoamin-oxidáz. (MAO) Kétféle változata van és mind a kettőnek jelentős szerepe van abban, hogy a dopamin (ami egy ingerületátvivő anyag, egy neurotranszmitter) egy sor másik vegyületté alakuljon át.

Eddig nincs is semmi gond. A probléma ott kezdődik, hogy a helyes gondolkodási funkcióhoz, IDEÁLIS MENNYISÉGŰ dopaminra van szükség, ami abban az esetben, ha a MAO tevékenységét blokkolja valami, megnövekedett dopamin-koncentrációhoz vezet.

Na most, ha valakinek már genetikailag adott az alacsony MAO szint és még blokkolják is valamilyen gyógyszerrel, vagy gyógynövénnyel, akkor ebben az esetben a dopamin szint igencsak el fog térni az ideálistól. Tehát, ha valakinek születési adottságánál fogva alacsony a MAO szintje, akkor az orbáncfű ezt az állapotot súlyosbítani fogja. De erről hamar megbizonyosodhatsz, mert ebben az esetben már egy-két hét után jelentkeznek a tünetek. Mint pl. letargia, furcsa álmok, zavaros gondolatok, stb...

Aztán, itt vannak az időjárás változások okozta problémák. A frontpanaszokat olyan jelenségek okozzák, mint a légnyomás és hőmérsékletingadozás, a levegő páratartalmának hirtelen megnövekedése, vagy a szélsebesség megváltozása.

A frontérzékenységet erősen befolyásolja a szervezet és az idegrendszer általános állapota, vagyis akik egyébként is pszichés, illetve szomatikus panaszokkal küzdenek, azoknál sokkal valószínűbb az is, hogy érzékenyen reagálnak az időjárás hirtelen megváltozására.

Frontváltozások idején a levegő oxigéntartalma valamelyest csökken, tehát a szervezet megfelelő oxigénellátásához erősebb légzésre van szükség. Ez a jelenség okozhat nehéz légzést, "fulladást", illetve a szívelégtelenségben szenvedőknél komolyabb légzési problémákat is. A frontok jelentősen ronthatják a pánikbetegek állapotát.

Emelkedhet a szorongásszintjük, ami hatással van a lélegzés gyakoriságára, a szívritmusra és a vérnyomásra. Vannak adatok arra is, hogy a levegő megváltozott ionösszetétele a pánikbetegségben is szerepet játszó szerotonin nevű ingerületátvivő anyag koncentrációjára hat, megzavarva ezáltal az egyébként is sérülékeny szabályozási rendszert.

A fronthatások enyhítésére a szakemberek a B1-, a D- és az E-vitamin pótlását ajánlják, valamint a magas kálium- és magnéziumtartalmú ételek fogyasztását.

Sok-sok embert megviselnek a különböző frontok, de ha az ismeretei alapján előre fel tud készülni, a várható kellemetlenségekre, egészen biztos, hogy csökkenni fognak az ezzel kapcsolatos panaszai.

Tanulj, alkalmazz, tapasztalj 2. rész

Tehát, rengeteg érdekes tudnivaló van, a Bach virágterápiától kezdve a relaxáción a jógán a homeopátián keresztül, egészen a kineziológiáig, a légző gyakorlatokig.

De érdemes tanulmányozni a pszichoterápiás módszereket is, hiszen sokan azt hiszik, hogy egy terápia csak abból áll, hogy az orvos meghallgatja a beteget és utána felír valami gyógyszert. Pedig, nem. Ha ez a téma érdekel, itt olvashatsz róla bővebben.

A pszichoterápia olyan kommunikációs kapcsolat pszichoterapeuta és kliens között, amelyben a kommunikáció arra irányul, hogy a kliens képessé váljon addig megoldhatatlannak tűnő, környezetéből, viselkedéséből vagy személyiségéből fakadó problémákat megoldani.

A pszichoterápia lényege, hogy a kliens erői, rejtett képességei és lehetőségei kibontakozhassanak. A modern pszichoterápiák alapfeltevése, hogy a tüneteket rossz beidegzések, hibás viselkedések, téves következtetések és nem megfelelő érzelmi reakciók okozzák. A pszichoterápiában a pszichoterapeuta segítségével ezeket a tünetek hátterében álló problémákat feltárják, és közös megegyezéssel módosítják.

A pszichoterápia ilyen értelemben egy tanulási folyamat, egy tréning, amelyben a korábbi rossz helyzetmegoldásokat és helyzetértelmezéseket felváltják olyanokkal, melyek jobban segítik a hatékony alkalmazkodást.

Tehát, tanulni, tapasztalni való, az van bőven.

Milyen szerepet játszanak a vitaminok, a nyomelemek és az ásványi anyagok a gyógyulásomban?" kérdésétől kezdve, a "Melyek az agyi allergiát okozó ételek?" meghökkentő igazságain keresztül, egészen a "Hogyan hagyjam el a pszichiátriai gyógyszereimet?" problémájáig, hogy hirtelen csak a legfontosabbakat említsem. Ezekre a dolgokra természetesen, még részletesen visszatérünk.

"Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!" (ismeretlen)

A CÉL, mindenkinél ugyanaz. A GYÓGYULÁS! Csak a hozzá vezető út különbözik.

Ajánlok Neked most három könyvet, amelyeket feltétlenül el kellene olvasnod.

Elsőnek, Earl Mindell, Vitamin biblia című könyvét ajánlom, melynek segítségével betekintést nyerhetsz a vitaminok és a tápanyagok világába. A könyv, a magyar gyógyszer forgalmazási rendelkezések aktualizált változata, tehát hitelesen ismertet meg az emberi szervezet és a tápanyagok közötti összefüggésekkel.

A második könyv, Susanna Ehdin, svéd kutatóorvos könyve, Az öngyógyító ember című könyv.

Mindannyiunkban ott van és működik az élő szervezet természetes és csodálatos képessége, hogy egészségesek maradjunk, vagy amennyiben kibillentünk ebből a helyzetből meggyógyítsuk magunkat." Ez a könyv egy átfogó képet ad az egészségről és az öngyógyítás különböző módjairól. Nagyon nagy segítségedre lesz, érdemes elolvasnod.

A harmadik könyv, A boldogság művészete című könyv.

Ez a könyv, a Dalai Láma Őszentsége és Dr. Howard C. Cutler amerikai pszichiáter, beszélgetéséről szól.

"A dalai lámával folytatott beszélgetésből kiderül, miként küzdhetjük le belső békénk megteremtésével mindennapi félelmeinket, depressziónkat, dühünket, aggodalmaskodásunkat, negatív szemléletmódunkat." Nem vallásos témájú könyv. Egész egyszerűen egy útjelzőtábla útkeresőknek.

"A hozzáállás az a kapcsoló, amely minden mást elindít." (ismeretlen)

Szóval, tanulnod kell, a tanultakat alkalmaznod kell és a tapasztalatokból ki kell alakítanod a saját módszered.

A módszered kialakításához sok segítséget kaphatsz Sorstársaidtól a Fórumban, ahol egy együtt érző, segítőkész emberekből álló társaság és rengeteg hasznos ötlet, jó tanács vár.

2011. máj. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

Neuro-Diéta 1.rész

Elérkeztünk tanfolyamunk egyik sarkalatos pontjához, az életmódváltáshoz, azon belül is a "diétához". Azért tettem idézőjelbe ezt a szót, mert ahogy egyik kedves és régi Fórumtársunk Zizi mondta egyszer, "Amit a Géza ajánl, az nem is diéta. Ez kellene legyen a normális táplálkozás mindenkinél, aki hosszú és egészséges életet szeretne. "

Tehát, tulajdonképpen nem arról van szó, hogy azért nem ehetünk pizzát, hamburgert, tésztát, stb..., mert betegek vagyunk és ezért diétáznunk kell,hanem azért, mert ezek az ételek azok, amelyektől betegek leszünk.

Ezért azt javasolom, fogjuk fel úgy, hogy ez az étrendváltás inkább visszatérés a helyes útra.

Szentgyörgyi Albert szerint (és szerintem is!:-)), környezetünkkel folytatott legintimebb kapcsolatunkat a táplálékunkkal alakítjuk ki, hiszen azokkal úgy egyesülünk, hogy belejuttatjuk TESTÜNK BELSEJÉBE!!! Gondoljatok csak BELE!:-)

A cipőnk talpára ragadt kutyapiszkot (fúj de gusztustalan ugye?!) undorodva pucoljuk le, pedig még csak kívülről sem ér hozzánk, hiszen ott van a talp, a bélés, stb... De ha ugyanaz a piszok be van csomagolva valami színes, csörömpölős zacskóba, jól meg van ízesítve és még reklámozzák is a TV-ben, máris átszellemült mosollyal az arcunkon faljuk fel, nem törődve azzal, hogy SEMMI TÁPANYAG NINCS BENNE, CSAK EGY RAKÁS SZ...EMÉT AZ EGÉSZ!

Ezen, MINDENKÉPPEN VÁLTOZTATNI KELLl!!! Ne hagyd, hogy az üres, tartalmatlan, értéktelen "finomságok" győzedelmeskedjenek feletted! Válogass, légy igényes! Táplálkozz, tudatosan!

Sok hasznos módszer, terápia, készítmény és eszköz áll rendelkezésünkre, amelyek rengeteget segíthetnek mentális egészségünk eléréseben. DE!!!

Az elsődleges feladat mindenképpen a TEHERMENTESÍTÉS! Hiszen hiába csinálunk bármit, ha közben bejuttatjuk szervezetünkbe azokat az anyagokat, amelyek zavarokat, agyi allergiákat okoznak és gátolják a tápanyagok hasznosulását. Hiába csinálunk bármit, ha az étkezés során bejuttatott allergénekkel folyamatosan irritáljuk az agy azon területeit, amelyek nyugalmunkért, jó kedélyünkért, általános jó közérzetünkért felelősek.

Gondolkozz el ezen. Legyen fontosabb számodra a gyógyulás, egy finom lekváros-vajas kenyérnél, vagy hamburgernél! Uralkodj magadon!

Tehát, ha már fáradtságot és pénzt nem kímélve bevittük szervezetünkbe a szükséges tápanyagokat és gyógynövényeket, akkor iktassuk ki táplálkozásunkból azokat az ételeket és italokat, amelyek megnehezítik a tápanyagok felszívódását, munkáját, hasznosulását.

SZEMÉT HELYETT EGYÉL ÉTELT, NEM LESZEL MAJD KÁBA ÉS TELT!

A kezdet, bizony mindig nehéz. De ha sikerül túl jutnod a holtponton, a stressztől, allergénektől, környezeti ártalmaktól sanyargatott szervezeted ezerszeresen fogja meghálálni azt a törődést, azt a figyelmet amit szentelsz neki.

Genetikai örökségünk 99 százaléka negyvenezer évvel ezelőttről való, még mielőtt a Homo Sapiens kialakult volna, és 99,99 százalékuk véglegesült tízezer évvel ezelőtt, mielőtt mezőgazdasági termelésbe kezdtünk volna.

A történészek fejlett módszerei lehetővé teszik, hogy a fennmaradt csontokból és azok környezetéből feltérképezzék, mit ettünk, mik voltak a szokásaink. Tízezer évvel ezelőtt minden ember vadászó-gyűjtögető volt,étrendje éghajlattól és tájegységtől függően különböző gyümölcsökből és húsfélékből állt.

Körülbelül százezer generációnyi ember élt ilyen módon, csupán ötszáz generáció függött a mezőgazdaság nyújtotta élelmiszerektől, és csupán tíz generációnyi idő telt el azóta, hogy iparosítottuk az élelmiszergyártást.

A génjeink viszont még ma is úgy működnek, ahogy negyvenezer esztendeje

Tehát, az emberi test pontosan ugyanúgy működik ma is, mint azokban az időkben és ugyanazokra a tápanyagokra van szüksége, mint azokban az időkben.

Megengedett ételek:

Friss hús: csirke, marha, sertés, pulyka, liba, kacsa, nyúl, őz.

Friss hal: mindenféle hal, füstölt kizárva.

Friss zöldségek, ide tartozik a burgonya is.

Mindenféle friss gyümölcs, kivéve a citrusféléket.

Italok: szűrt, vagy forralt csapvíz, gyógynövény teák, üveges forrásvíz.

Fűszerek: bors, tengeri só.

Főzéshez, olíva olaj.

Édesítéshez gyümölcscukor.

Szárított gyümölcsök kis mennyiségben, friss dió, tökmag, napraforgómag.

Rizs, köles.

Tiltott ételek:

Minden ami előre gyártott, feldolgozott, vagy vegyi úton meghamisított.

Konzervek, gyorséttermi kaják, felvágottak,

Tej, tejtermékek.

Gabonafélék: (FIGYELEM!!! A világ három legrangosabb pszichiátriai intézetének allergén listáján, a búza, mind a háromnál az első ötben van. Dr. Keith Mumby, nemzetközileg elismert klinikai ökológus, allergológus szerint, a búza és a tej a leggyakoribb allergén. Szerinte, ha volna valaki aki rávenné az embereket, hogy a búzából és tejből készült élelmiszereket mellőzzék, drámai változásokat lehetne elérni az egészségi állapotukban.) búza, árpa, zab, és az összes belőlük készített étel.

Cukor, édességek, csokoládé, chipsek..

Kávé, fekete tea, alkohol, üdítők.

Ne feledkezzünk meg a függőségekről. Valószínűleg az első néhány nap alatt elvonási tünetek jelentkeznek majd. Ezek rendszerint enyhe tünetek, ingerlékenység, fáradtság, esetleg fejfájás.

Tudom, hogy ez az időszak nem egy leányálom. Nehéz változtatni a berögződött szokásokon, a megszokott dolgokon, ételeken, italokon. A búzából készült ételekről, a kávéról, az üdítőről, bizony nagyon nehéz leszokni.

Megmondom őszintén, ezekkel a problémákkal én is sokáig küzdöttem a kezdeti időszakokban, hiszen mindenhez kenyeret ettem és rengeteg üdítőt ittam. A levesekhez, a görög dinnyéhez, de még almához is jól esett egy-két nagy szelet friss kenyér. A többi kaját nem is említve. Sőt előfordult az is, hogy csak úgy magában, üresen ettem.

Szóval még a kenyérhez is kenyeret ettem, nem volt tehát egyszerű dolog kiiktatni az étrendemből. Először a rizslisztből készült, aztán a gluténmentes kenyérrel próbálkoztam, de a problémás beszerzésüket még a borzalmas ízük és áruk is tetézte úgy, hogy hamarosan felhagytam velük és áttértem a tönkölyből készült kenyérre. Ezek közül is a Dr. Kalmár Gergely aláírásával ellátott termékre.

Persze csak esténként ettem, egy-két szeletkét. Na jó... talán hármat:-) Reggeltől estig egész nap bírtam, de este... Na de már, ez is nagy haladás volt ahhoz képest amennyi kenyeret ettem addig. Szóval ez ment pár hónapig, aztán valahogy kimaradt egy-két nap, majd egy hét...aztán kettő és észrevettem, hogy már nem központi kérdés számomra és egész jól megvagyok nélküle. Mostanában már csak nagy ritkán eszem, teljesen elszoktam tőle.

Azt szerettem volna ezzel érzékeltetni, hogy ha nekem sikerült kiiktatnom az étrendemből, akkor nincs olyan ember akinek ez ne sikerülne. Persze megkönnyítette a helyzetet az is, hogy már az első héten rendbe jött az emésztésem és elmúlt a migrénes fejfájásom. Szóval, kaptam kárpótlást bőven.

A búzatésztával kapcsolatban az a javaslatom, hogy felejtsd el. Rizzsel, rizstésztával helyettesítsd. De addig is amíg ez sikerül, inkább tönkölyből készült tésztát egyél és figyelj oda arra, hogy ellenőrzött gazdaságból származzon.

Szóval, sok mindent nem szabad ennünk, de akkor mégis mit együnk?

Reggelire egy fehérje koncentrátumból és vízből készült ital, az étrend-kiegészítőkkel együtt, bőven megteszi.

Délelőtt gyümölcs, tökmag, napraforgómag. A gyümölcs lehet akár szárított is, de abból csak keveset szabad.

Az ebéd általában pirított vagy sült hús, párolt, vagy sült zöldségekkel, kevéske rizzsel, kölessel, krumplival. Ez lehet pulyka, csirke, sertés, marha, nyúl, vagy hal.

Brokkolival, zöldbabbal, kelbimbóval, sárgarépával, karalábéval, spenóttal, kelkáposztával, vagy bármilyen más zöldséggel. (A zöldségeket eheted nyersen, sütve, pirítva, esetleg főzve, párolva.)

Kora délután 2-3 óra között jön még egy kis gyümölcs. Aztán estig max. egy doboz szardínia vagy egy-két kemény tojás, retekkel, uborkával paradicsommal, paprikával, kinek mi ízlik jobban.

Este vacsorára lehet valamilyen főzelék (de nem búzaliszttel sűrítve, hanem a lét elfőzve rajta, vagy burgonya ill. kukorica keményítővel sűrítve),. hozzá egy-két tükörtojás, vagy egy szelet hús. Persze, lehet a vacsora valami olyasmi is, ami ebédre volt.

Miután én reggeltől estig folyamatosan rágcsáltam, majszoltam, ettem, ittam valamit (sőt, még az éjszaka kellős közepén is kiültem a konyhába egy nagy adag hideg pörköltre két-három szelet kenyérrel), el sem tudtam volna képzelni, hogy ezt a lánczabálást ki lehet váltani valamilyen úton-módon.

Ezek után óriási meglepetés volt a számomra, hogy amikor a szervezetem a kellő mennyiségben megkapta a számára szükséges tápanyagokat és nem hintáztattam a hormonrendszeremet azzal a sok felesleges szénhidráttal, elmaradt az a legyőzhetetlen sóvárgás a finomságok után és könnyedén be tudtam tartani ezt a pékáruk, tészták, sütik, kenyér, édességek és üdítőitalok nélküli étrendet.

2011. máj. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

Neuro-Diéta 2. rész

Kezdd el, csináld, ne tétovázz!

Amikor majd megtapasztalod, hogy az agyi allergiát okozó anyagok mellőzése, mekkora hasznot hoz megtépázott idegrendszered számára, bizony akkor megjön a kedved a folytatáshoz, hiszen fontosabb lesz számodra az idegrendszered kiegyensúlyozott működésének köszönhető általános jó közérzet,a csipszek, üdítők, hamburgerek és egyéb finomságok okozta rövid ideig tartó örömöknél.

Szerintem! ...és remélem szerinted is!

Ha meg van benned a gyógyulás iránti olthatatlan vágy, az erőt és kitartást ad ahhoz, hogy végig csináld.

Persze, ez nem könnyű, tudom. De az biztos, hogy egy sokszorosan megtérülő befektetés.

Amennyiben valamilyen kérdésed van a témával kapcsolatban, tedd fel nyugodtan a Fórumban.

Többek között, a következő dolgok miatt ajánlom a fehérjeitalt.

"A kutatók a tejsavó egyre több olyan lehetséges orvosi alkalmazási területét fedezik fel, amelyek meglehetősen váratlanok és eltérnek a tejsavó hagyományos immunrendszer-erősítő, rákellenes és izomépítő hatásától. Mint a legtöbb úttörő tudományágban, ezek az új kutatások is még csak előzetesek, további tesztelésre szorulnak, de ettől függetlenül igen izgalmasak.

Így például a tejsavófehérje képes lehet enyhíteni a stresszt, csökkenteni a kortizol szintet, növelni az agy szerotonin szintjét, javítani a májfunkciókat a hepatitis bizonyos fajtáiban szenvedőknél, valamint csökkenteni a vérnyomást, hogy csak egy párat említsek hatásai közül. Íme néhány a számos kutatási területből, amelyek a tejsavóproteinek lehetséges alkalmazási módjait kutatják.

A kutatások egy nagy hányada, amiből a gyógyszergyáraknak igen komoly bevételei is származnak, az agy szerotonin szintjének az emberek hangulatában játszott szerepét vizsgálja. Néhány a legjobban jövedelmező gyógyszerek közül éppen a szerotonin szintet növeli.

Ilyen például a Prozac, egy ismert gyógyszer, aminek a fő hatása valószínűleg az agy szerotonin szintjén keresztül fejtődik ki. A Prozac, Paxil, Celexa és Zoloft mind antidepresszánsok, amelyek növelik a szerotonin szintet, és szelektív szerotonin újrafelvétel-gátló szereknek hívják őket, röviden SSRI-nek (az angol "selective serotonin reuptake inhibitors" kifejezés rövidítése).

De egyik ilyen gyógyszer sem termel közvetlenül szerotonint, míg egyes táplálékkiegészítők, mint például a triptofán és a 5-HTP aminosavak közvetlenül szerotoninná alakulnak.

Az agy megnövekedett szerotonin szintje javítja az emberek stressztűrő képességét, csökkenti a kortizolt, gyakran eredményez megkönnyebbülést a depresszióból, akárcsak csökkenést a fájdalom-érzékenységben és az idegességben. Ezzel szemben az alacsony szerotonin szint depressziót és idegességet eredményez. A tudósok úgy vélik, hogy az étkezés által megnövelt triptofán szint képes növelni az agy szerotonin szintjét.

Egy közelmúltban végzett tanulmány megvizsgálta, hogy az alfa-laktalbumin - ami a tejsavófehérje egyik fő része és nagyon magas triptofán tartalma van - növeli-e a vér triptofán szintjét, valamint csökkenti-e a depressziót és a kortizol szintet olyan stresszre érzékeny alanyoknál, akiket akut stressz-terhelésnek tettek ki.

A kutatók 29 "stresszre igen érzékeny" és 29 "stresszre kevésbé érzékeny" személyt vizsgáltak kísérletükben, amely placebo-kontrollált, dupla-vak rendszerű volt, tehát sem az alanyok, sem az orvosok nem tudták, hogy ki kapott hatóanyag mentes palcebot és ki valódi laktalbumint. A teszt résztvevőit terhelésnek tették ki a tejsavófehérjében található alfa-laktalbumin, illetve nátrium-kazeinát (egy másik tej-forrású fehérje) tartalmú étkezési program követése után.

A kutatók az ily módon történő táplálkozás által befolyásolt változásokat figyelték a vér triptofán szintjében, és annak arányát a többi nagy semleges aminosavhoz (LNAA) képest, valamint a változásokat a közérzetben, a pulzusban és kortizol szintben, amely adatokat felmértek az okozott stressz előtt és után is.

Elképesztő módon a vér triptofán szintjének aránya a többi aminosavhoz képest 48 százalékkal magasabb volt az alfa-laktalbumin kúra után, mint a kazeines fajta után. Ehhez az eredményhez társult még a csökkenés a kortizol szintben, valamint a magasabb prolaktin koncentráció."

Részletek, Will Brink és Radnai Tamás a

"Tejsavófehérje: nem csak egy egyszerű testépítő protein" című tanulmányából.

Összefoglalva, a tejsavófehérjében levő aminósavak:

Enyhítik a szorongást és a feszültséget.

Javítják az emlékezőképességet és a szellemi frissességet.

Segítik a koncentrálóképességet.

Mérsékelik a depressziót.

Elősegítik a zsírok elégését és így az energia felszabadulását.

Erősítik az immunrendszert.

Serkentik az agy működését.

Tehát igen nagy szükségünk van rájuk!

2011. máj. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

Neuro-Diéta 3. rész

Tisztelt Sorstársam!

Remélem nem intézted el egy kézlegyintéssel, a táplálkozás szerepét mentális egészségünk vissza szerzésében, de ha mégis, akkor most arra kérlek, hogy az alábbiakat nagyon figyelmesen olvasd és jól felfogott érdekedben tedd is magadévá.

Először is, feltennék Neked egy-két költői kérdést! Szerinted, honnan van bennünk az a hatalmas optimizmus, hogy elhisszük, az a rengeteg szemét, méreg, felesleges kamukaja, amiket nap mint nap beletuszkolunk a testünkbe, nem okoz problémákat az idegrendszerünkben?

Szerinted, honnan van az az óriási bátorság, amivel az évmilliók alatt kialakult rendszerre és annak törvényszerűségeire fittyet hányva, megalázzuk sejtek billióinak tökéletes munkáját és nem számolva a következményekkel, falunk, vedelünk mindent ami kezünk ügyébe kerül?

...mert én nem tudom! Csak azt tudom, hogy az agy, az a szervünk, ami a leggyorsabban reagál a táplálkozás során bejuttatott anyagokra.

Így aztán ne csodálkozzunk azon, hogy ha valami olyasmit juttatunk be a szervezetünkbe ami neki nem tetszik, arra nagyon gyorsan válaszol, rendszerint nekünk nem tetsző módon.Sajnos, a mai ember a táplálkozása során, kb. 65-75%-ban teljesen felesleges, toxikus, TÁPANYAGBAN SZEGÉNY anyagokat, valamint allergéneket juttat be a szervezetébe, megnehezítve, teljesen ellehetetlenítve annak működését.FIGYELEM!!! Nem győzöm ismételni!!!

A búza pl., a világ három legrangosabb pszichiátriai intézetének allergén listáján, mind a három intézetnél, az első ötben van. Dr. Keith Mumby, nemzetközileg elismert klinikai ökológus, allergológus szerint, a búza a leggyakoribb allergén. A második a tejtermékek csoportja és itt egyből egy kis érdekességet is megemlítenék a témával kapcsolatban.

Egy Londonban közzétett tanulmányból kiderül, hogy laktózérzékenységben szenvedett a nagy természettudós, Charles Darwin is. Ha tejet vagy tejszínt fogyasztott, evés után 2-3 órával (ma már tudjuk: ennyi idő kell a laktóznak, hogy eljusson a vastagbélbe, ahol végül feloldódik) hányással, gyomorfájdalmakkal, súlyos kimerültséggel, bőrproblémákkal és depresszióval küszködött.És nemcsak az evolúciós elmélet megalkotója, hanem a családja is hasonló tünetekre panaszkodott, ha tejet, sodót fogyasztottak." Ugye-ugye? Gondoltad volna?

Dr. Keith Mumby szerint, ha volna valaki aki rávenné az embereket, hogy ezeket az élelmiszereket mellőzzék, drámai változásokat lehetne elérni az egészségi állapotukban. (én elég régóta próbálkozom ezzel, mint a mellékelt ábra mutatja, több-kevesebb sikerrel.):-)

Na, és még valami, hogy jobban értsd miért tiltott a hőn szeretett kenyér (pékárú, tészta és minden ami búzából és glutént tartalmazó élelmiszerből készül).

Kérlek, figyelmesen olvasd el!A bélnyálkahártya felszínén bélbolyhok helyezkednek el. A bélbolyhok alkotják a bél felszívó, aktív anyagcsere felületét. A gabonákban (búza, árpa, rozs) levő glutén (gliadin) hatására, a bélbolyhok ellaposodnak, elsorvadnak, majd teljes mértékben elpusztulnak. Így a bél felszívó, aktív felülete jelentősen csökken, roncsolódik. Képzelj el egy dús, hosszú szálú subaszőnyeget, amit fűnyíróval gondosan lenyírtak.

A bélbolyhok károsodásával a köztük lévő immunsejtek száma lecsökken. Azokon a területeken, ahol a bélfal ellaposodott és hegesedett, az immunsejtek és a "jó" baktériumok eltűnnek, ami teret enged az idegen anyagok (emésztetlen tápanyagok, vízből, levegőből és ételből származó betegséget okozó baktériumok, Candida, paraziták/férgek) lerakódására.Az immunsejtek hiányában, ezek a baktériumok és élősködő paraziták, a belekben található tápanyagokkal táplálkoznak, tovább szaporodnak és a szervezet számára mérgező anyagokat termelnek, melyek a következő tüneteket okozzák:

Hasmenés vagy székrekedés. Cisztaszerű pattanások a bőrön. Arcüreg-, húgyhólyag- és vaginális gyulladás. Az idegrendszerre ható mérgek esetén idegesség, nyugtalanság, fejfájás, migrén, kimerültség, alvászavar és depresszió jelentkezhet.Mindezeket tetézi még az is, hogy miután a bél felszívó, aktív felülete sérül, súlyos tápanyaghiány alakul ki és azt ugye nem kell részleteznem, hogy egy mentális problémákkal küzdő ember számára mekkora gondot jelent, az idegrendszer normális működéséhez nélkülözhetetlenül szükséges anyagok hiánya. Hiszen, mint tudjuk, a tápanyaghiányos táplálkozásnak óriási szerepe van a depresszió, a pánikbetegség és a rossz közérzet kialakulásában.

Vicky Rippere, a Londoni Pszichiátriai Intézet klinikai pszichológusa szerint, a leggyakrabban problémát okozó élelmiszerek a következőek:

1.) búza és búzából készült termékek

2.) tejtermékek

3.) élelmiszer-adalékok

4.) kávé

5.) alkohol

6.) csokoládé

7.) cukor

A lista felállítását, betegeken végzett vizsgálatok és kísérletek előzték meg, melyek eredményeként minden esetben, látványos javulást értek el a listán szereplő élelmiszerek elhagyásával.

Szóval kezded már érteni, hogy miért létszükséglet az étrenddel kapcsolatos dolgokat betartanunk?

FIGYELEM!!! (Ezt sem győzöm ismételni!)

A B3- és a B6-vitaminok hiánya a valóságérzékelés megváltozását és képzelgéseket idéz elő, melyek később hallucinációkba csapnak át.

Mentálhigiénés problémákat elő lehet idézni és meg lehet szüntetni a szervezetben a vitaminok szintjének megváltoztatásával.

A jó kedélyű, kiegyensúlyozott, stabil idegrendszerű emberben is kialakulhat depresszió, ha B3-vitamin, vagy folsav hiánya van.

Számos mentális problémát meg lehetne szüntetni bizonyos tápanyagok szervezetbe történő nagy arányú bevitelével. (Ezt az egészet olvasd el még egyszer és TEDD MAGADÉVÁ!)

Tehát, vannak bizonyos anyagok, melyek nélkül egész egyszerűen nem létezik jó kedély, lelki nyugalom, szellemi frissesség.

Na jó, de akkor mi a megoldás? A megoldás egyszerű! Felejts el mindent amiben búza, árpa, vagy rozs van. A rizs, a kukorica, a köles, a hajdina, az mehet.

Természetesen, nem állítom azt, hogy a "normális teljes körű táplálkozás" mindenkinél egyformán mentális problémákat okozna. A tej, a liszt, a cukor ugyan mindenkinél okoz valamilyen problémát, de pszichés zavarok, csak azoknál az embereknél alakulnak ki, akiknek erre születési adottságuk van.

Ezeknek az embereknek azonban, felettébb ajánlott elkerülni azoknak az anyagoknak a fogyasztását, amelyek ezeket a zavarokat felerősíthetik.

Tehát, ha valakinek születési adottságainál fogva hajlama van az agyi anyagcserezavarokra (már pedig, ha ezt olvasod akkor Neked valószínűleg igen!), akkor annak legyen az az első dolga, hogy kiiktatja az étrendjéből azokat az ételeket és italokat, amelyek ezeket az agyi anyagcserezavarokat okozzák.

Aztán, mielőtt bármibe is kezdene, lássa el a szervezetét a szükséges tápanyagokkal!

Vannak csodák! Csak dobd bele a cilinderbe az elszántságot, a megtervezett, tudatos életvitelt, a kőkemény munkát és kijön belőle az EGÉSZSÉG!

Gondolkozz el ezen!

Étrend-kiegészítés 1. rész

Tisztelt Sorstársam!

Az ősembernek könnyű dolga volt. Ő nem szorult rá arra, hogy a mindennapi betevőjén kívül, még magába tömjön mindenféle étrend-kiegészítő tablettát,tinktúrát, kapszulát, oldatot.

Vadászott, halászott, a húshoz, meg a halhoz evett egy kis garantáltan bio gazdaságból származó zöldséget, gyümölcsöt, gyógynövényt, szóval kizárólag olyan dolgokat fogyasztott, amire a szervezetének igazán szüksége volt.

Tehát, azokat az élethez szükséges vegyületeket, anyagokat (vitaminokat, nyomelemeket, ásványi anyagokat), melyek nélkülözhetetlenek a szervezet kiegyensúlyozott, normális működéséhez, egész egyszerűen és "természetesen", magához vette a táplálkozása során.

Nem kellett félnie a rovarírtó, gombaölő, növényvédő vegyszerek, az édesítőszerek, az ízfokozók, az állományjavítók, a mesterséges színezékek, a tartósítószerek és a környezetszennyeződés káros hatásaitól és mivel nem volt még liszt, cukor és kávé sem, attól sem kellet félnie, hogy a szervezetébe bejuttatott tápanyagok nem, illetve rosszul hasznosulnak.

Csakhogy, azóta eltelt jó pár ezer év és a megváltozott táplálkozási szokásoknak köszönhetően, ez manapság már nem olyan egyszerű feladat.

Étrendünk kiegészült egy nagy rakás méreggel, melyek nagyon megnehezítik a szervezet normális működéséhez szükséges anyagok szinten tartását. Ezek a mérgek, sajnos fokozottan károsak ránk, mentális zavarokkal küzdő emberek számára, hiszen a mi idegrendszerünk születési adottságainknál fogva sokkal érzékenyebben reagál a zavart keltő anyagokra és a tápanyaghiányra, mint azoknak az embereknek az idegrendszere, akikben nincs erre genetikai hajlam.

Márpedig, a mai kávézós-piázós, csokis-sütis, hamburgeres, pizzás, felvágottas, "lájtos" és nem "lájtos" kólák, üdítők világában, szinte semmi mást nem juttatunk be a szervezetünkbe, csak ilyen, agyi allergiákat és tápanyaghiányt okozó anyagokat.

...és sajnos, ezeknek az elkorcsosodott, élelmiszeripar diktálta, profitorientált táplálkozási szokásoknak köszönhetően, olyan fontos szerepet játszó VITAMINOK VESZNEK EL mindennapi táplálékunkból, melyek nélkülözhetetlenül fontos szerepet játszanak a stresszel való megküzdésben, és az egészség megőrzésében.

Nézzük csak meg például mi történik akkor, amikor a nyelvünk ízlelő bimbóit oly lágyan simogató cukrot kezdjük el majszolni, mennyei mosollyal az arcunkon.

A cukor feldolgozásához a szervezetnek B vitaminokra van szüksége. Mivel a cukor ezeket a vitaminokat nem tartalmazza, a szervezetnek, a tartalékaiból kell előteremtenie azokat.

A cukor tehát egy a "B vitamin rabló" (a búzaliszttel együtt), amely a szervezetben nagy fokú B vitamin hiányt idéz elő.

De ha még csak ezt tenné!

Amikor ugyanis a cukor a vérkeringésbe jut és megemeli a vércukorszintet, akkor hasnyálmirigyünk az a kis drága, hősiesen beindul és gőzerővel elkezdi termelni az inzulin nevű hormont.

Az inzulin, a véráramba jutva, elkezdi szétosztani a vérben levő cukrot a máj-, az izom- és a zsírsejtek részére, hozzá járulva ezzel, a vérben levő cukor csökkentéséhez, tehát a vércukorszint normalizálásához.

Ez megy egy darabig, csak miután a megváltozott táplálkozási szokásoknak köszönhetően, a cukorbevitel magasan meghaladja azt a mennyiséget amennyivel el tud bánni ez a pici, ám de nagyon fontos funkciót ellátó szervünk, a folyamatos és bőséges cukorbeviteltől szerencsétlen hasnyálmirigyünk egy idő után bizony, elfárad.

Hogyan is nyilvánul ez meg? Első körben úgy, hogy meggyötört hasnyálmirigyünk, inzulintermelésben túllő a célon és jóval több inzulint indít útjára, mint amennyire valójában szükség lenne.

Mi történik ilyenkor?

Ilyenkor az történik, hogy a vércukorszint, a normális érték alá süllyed és cukorhiányos tünetek lépnek fel, melyek a következők (most figyelj):

Idegesség, fáradtság, zavartság, szédülés, remegés, ájulás, depresszió,

fejfájás, zajérzékenység, alvászavar, indokolatlan félelemérzet,

feledékenység, álmosság, emésztési zavarok, izomgörcs.

Na? Ehhez mit szólsz??? Azt ugye nem is kell mondjam, hogy ezek közül a tünetek közül, akár egy is elég egy csinos kis pánikroham kialakulásához ugye?

Miért is történik mindez?

Azért, mert amikor az inzulin-cukor szint nincs kiegyenlítve, a mellékvesék hormontermelése fokozódik, hogy a fennálló cukorhiányt a glukoztartalékból fedezze. Ez a természetellenes fel-le hintázás és a mellékvesék állandó aktiválása eredményezi ezeket a nem kívánt tüneteket.

Tehát, összegezve az eddigieket: Az elégtelen táplálkozás, létfontosságú anyagok hiányához vezet, ami növeli a szorongásra és a pánikra való érzékenységet, valamint megnehezíti, a megfelelő agyműködést. Ez idegességet, ingerlékenységet, az arra érzékeny embereknél pedig komoly mentális problémákat okoz.Mi a megoldás? A megoldás a következő!

NE EDD MEG A SZEMETET, MERT ELVESZI AZ ESZEDET!...és pótold ki az étrendedet, a szükséges vitaminokkal, ásványi anyagokkal, nyomelemekkel, gyógynövényekkel.

A számunkra legfontosabb tápanyagokról, a következő részben olvashatsz!

Étrend-kiegészítők 2. rész

Tehát, vannak bizonyos anyagok, melyek rendkívül fontos szerepet játszanak az idegrendszer normális működésében.

Befolyásolják kedélyállapotunkat,szellemi frissességünket, koncentráló képességünket.

FIGYELEM!

Hiányuk, zavaró gondolatokhoz, szorongáshoz, depresszióhoz vezet, ezért felettébb ajánlott odafigyelnünk arra, hogy mindig a megfelelő mennyiségekben legyenek jelen szervezetünkben.

Melyek ezek az anyagok? Ezek az anyagok vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek és gyógynövények, melyek közül elsősorban a számunkra legfontosabbakkal fogunk most megismerkedni.

A megfelelő agyműködéshez, elsősorban B-vitaminokra van szüksége a szervezetünknek.

De a C-vitamin (aszkorbinsav) és az E-vitamin (tocopherol) is kiemelt szerepet játszik a központi idegrendszer működésében. Ha ezekből a vitaminokból nem juttatunk eleget a szervezetünkbe, súlyos, visszafordíthatatlan neurológiai funkcionális zavarokkal kell számolnunk.

Fokozzák az agyi tevékenységet még egyes ásványi anyagok is pl: a vas, a magnézium, a cink, a kalcium és a vörösréz. Nélkülözhetetlen ezenkívül a kolin - a lecitin alkotórésze és az inositol, amelyek a B-vitaminokhoz tartoznak. Fogyasztásukkal javítható az agy teljesítőképessége.

Vitaminok

B1 vitamin (tiamin)

"Szellemi vitamin"-ként is ismerik, mert kedvező hatása van az idegrendszerre és a szellemi tevékenységre. Hiánya enyhébb formában fáradtságot, memóriaromlást, alvászavart, nyugtalanságot okoz. Súlyos esetekben viszont, idegrendszeri zavarokat és szívelégtelenségeket okozó betegségek fejlődhetnek ki.

B2 vitamin (riboflavin)

Közreműködik a szénhidrátok, zsírok és a fehérjék anyagcseréjében. Javítja a látást, mérsékeli a szem kifáradását. A B komplex nélkülözhetetlen tagjaként segíti az idegrendszer optimális működését.

B6 vitamin (piridoxin)

Számos anyagcsere-folyamat szabályozásában vesz részt, nélkülözhetetlen az idegrendszer működéséhez, a bőr anyagcseréjéhez és a vérképzéshez. Hiánya, idegességet, álmatlanságot, zsíranyagcsere zavart és bőrproblémákat okoz.

B12 vitamin (kobalamin)

A B12 vitamin a vörös vértestek képződésében és az idegrendszer optimális működésében játszik fontos szerepet. Növeli a szervezet energiáját,javítja a koncentráló-, emlékező és egyensúlyozó képességet. Mérsékeli az ingerlékenységet.

B5 vitamin (pantoténsav)

Az úgynevezett koenzim-A alkotójaként számos energia-felszabadító, vagy felépítő jellegű biokémiai reakciót szabályoz. Hiánya esetén fáradékonyság fejfájás, émelygés, alvászavar, súlyosabb esetben a végtagok zsibbadása és izomgörcsök léphetnek fel.

B3 vitamin (niacin)

A sejtekben folyó energia,- és ingerületátvivő anyagok termeléséhez szükséges. Származékai, elengedhetetlen szerepet játszanak a DNS hibáinak javításában. Hiánya zavartsággal és memóriazavarral járó negatív személyiségváltozásokat idéz elő.

Folsav

A folsav alapvető szerepet játszik a sejten belüli anyagcsere-folyamatokban, különös tekintettel a DNS láncot felépítő molekulák előállítására. Számos jó tulajdonsága mellett jelentősen javítja az emlékezőképességet, védelmet nyújt a születési rendellenességek ellen és növeli a tejtermelést. Mérsé

2011. máj. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Akarat + Hit + Elszántság = Győzelem

"Nincs különösebb taktikám. Csak el kell hitessem magammal, hogy győzni fogok." Steve Prefontaine hosszútávfutó. (Az összes táv, amerikai csúcsait sorra megdöntötte a kétezertől a tízezer méterig.)

Bevezetőképpen, egy régi levelemből idéznék, amit egy Sorstársamnak írtam még valamikor tavasszal.

"Fehér Józsefné szervezetében tombol a tápanyaghiány.

Fehér Józsefné szervezete, a helytelen táplálkozásból adódóan, tele van mérgekkel, allergénekkel.

Fehér Józsefnének ezért, nem működik normálisan az idegrendszere.

Fehér Józsefnének ezen az áldatlan állapoton kellene változtatnia.

Fehér Józsefnének valamilyen motivációt kellene keresnie.

Fehér Józsefnének hinnie kellene a gyógyulásban és Önmagában."

Ezzel elérkeztünk, lelki egészségünk visszaszerzésének egyik nélkülözhetetlen szereplőjéhez ami nem más, mint a hit gyógyulásunkban, egész-ségünkben, Önmagunkban.

Bár lehet nélküle is eredményeket elérni, azért sokkal könnyebb lesz a dolgod ha magadba szívod, ha elmerülsz benne, ha egyesülsz vele, ha magadévá teszed.

Mellesleg ugye most is hiszel valamiben, csak éppen nem abban amiben kellene!

Most, a betegségedben hiszel, az egészséged helyett, tehát, "csak" ezen kell egy "kicsit" változtatnod. Hidd el, menni fog, tapasztalatból tudom!

Hiszen, ha nem hittem volna a gyógyulásomban, akkor nem kutakodtam, nem tanultam, nem kísérletezgettem volna hónapokon, éveken keresztül (még a mai napig is), akkor bizony nem jöttem volna rá arra, hogy az étkezésnek, az életmódnak és a szervezet tápanyag ellátottságának milyen hatalmas szerepe van a lelki egészség helyre állításában és akkor most valahol lelkivilágom üszkösödő romjai között bolyonganék mázsás súlyokkal a nyakamban pánikrohamoktól, búskomorságtól és a többi nyavalyától elgyötörve, ....ha élnék még egyáltalán.

Egyszerűen csak hidd el, hogy meg fogsz gyógyulni és kész. Mondok erre Neked egy egyszerű példát.

Volt idő, amikor állandóan a vérnyomásomat méricskéltem. Borzasztóan idegesített, hogy nem akar 140/90 alá menni, arról már nem is beszélve, ha egyszer el kezdtem méregetni, akkor általában egyre csak magasabb és magasabb lett. Nem volt ritka, hogy felment egészen 180/100-ra, vagy még magasabbra is.

Amikor feltettem a csuklómra a vérnyomásmérőt (általában naponta min. tizenötször), már előre láttam lelki szemeimmel azokat a rettegett értékeket és ilyenkor persze, a vérnyomásom a valóságban is az egeket verte.

Aztán egyszer, olvastam valahol, hogy vannak bizonyos légzéstechnikák, amelyek komoly segítséget jelentenek ezekben az esetekben és elkezdtem tanulmányozni ezt a témát. Természetesen, elkezdtem végezni a gyakorlatokat is naponta többször, becsülettel, DE! Ami nagyon fontos volt még azon kívül, hogy a légzőgyakorlatoknak jótékony hatásait tudományos kutatások is igazolják az az volt, hogy én hittem is bennük.

ELHITTEM, HOGY A GYAKORLATOK HASZNÁLNI FOGNAK! HITTEM, HOGY AMIT CSINÁLOK, AZ HELYRE ÁLLÍTJA A VÉRNYOMÁSOMAT!

...és így is lett.

Nem mondom, hogy az érték egyik napról a másikra ment le az álmaimban szereplő120/80-ra, de nem kellett nagyon sok időnek eltelnie ahhoz, hogy a készülék kijelzője ne mutasson magasabbat a kívántnál.

Na szóval! Beszéltünk már a MOTIVÁCIÓ, a hozzá párosuló ELSZÁNTSÁG és KITARTÁS fontosságáról, melyek óriási szerepet játszanak lelki egészségünk helyre állításában.

Most arról az óriási erőről van szó, ami összekovácsolódik belőlük, egy hatalmas erőről, ami ha beindul, megállíthatatlanul repít a gyógyulás felé.

Ezt az ERŐT úgy hívják, hogy HIT! HIT ÖNMAGUNKBAN, A GYÓGYULÁSUNKBAN!

Egy olyan varázspálca ez, ami valósággá változtatja az álmaidat.

Sok mindenben különbözünk egymástól. Más az életkorunk, a nemünk, a foglalkozásunk, eltérnek nézeteink és persze a természetünk is. Ebből adódóan, az útjaink sem azonosak. Egy dolog azonban, mindannyiunknál ugyanaz. Ez pedig nem más, mint a CÉL!!! A nyugodt, szorongás és félelem nélküli, kiegyensúlyozott, jó kedélyállapot.

A LELKI BÉKE!

Vannak közöttünk olyanok, akik még az út elején járnak, vannak akik menetelnek rajta és vannak akik már elérték a hőn áhított célt. Én nagyon sok szeretettel, tiszta szívemből kívánom Neked, hogy minél hamarabb elérd ezt a célt és abban a reményben, hogy egyre több Sorstársunk ízleli majd meg a szabadulás édes gyümölcsét, kívánok Mindenkinek rengeteg kitartást, akaraterőt és

TÖRETLEN HITET!.

Ez volt az Öngyógyító Tanfolyam utolsó része remélem tetszett!!!

2011. máj. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Remélem sikerülni fog, sok sikert és babázást, ha mellette döntötök!!!
2011. máj. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!