Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pánikbeteg kismamák! Nem...

Pánikbeteg kismamák! Nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés

Három gyerkőcös anyuka vagyok a legkisebb 7 hónapos múlt.Pánikbeteg vagyok.Múlt héten pozitívat teszteltem,és rettenetesen örültünk a férjemmel.Az örömünk hamar elszállt,mert a pszichiáter doktornő azt tanácsolta,hogy vetessem el a babát!Mert hogy így nem tud beállítani semmilyen gyógyszerre.

Hozzáteszem,harmadik babám születése után lettem pánikbeteg,vagyis minden terhességem egészségesen hordtam ki.

A nőgyógyász már megerősítette a terhességet,most el kell döntenem,mit csináljak.

Aki szintén pánikbetegként lett kismama,annak is ilyet mondott a pszichiáter?

Milyen gyógyszert lehet szedni kismamaként?

Válaszaitokat köszi.


2011. máj. 9. 09:14
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Hú annyi mindent küldtél,hogy nem győzöm olvasni:)

Persze emellett a háztartást is csinálom meg a minimanó is ebédelt:)

Ennek a Gézának igaza van,persze betartani a tanácsait az nem könnyű.


Egyébként Te,hogy ennyire segíteni próbálsz,te is szenvedtél ebben a betegségben?Vagy ismersz pánikbeteget?

Ha gondolod,írhatsz privit is:)

2011. máj. 9. 11:50
 22/34 anonim ***** válasza:
Én is pánik beteg vagyok, most tervezzük a babát a párommal. Én magneb6-ot szedek, ami nagyon sokszor segít. Én nem vagyok képes elfogadni, hogy ezért egy babát ne lehetne megtartani, annyira felmérgelt ez a doktornő akiről írtál, mert tudom, hogy nincs igaza. Én is végigcsináltam ezt a Brandenburg Gézásat, csak azt a diétás részt nem tudtam még betartani, tényleg nem könnyű, de azért is másoltam be neked, hátha neked sikerül, vagy valaki másnak, aki ugyan ebben szenved. Sok sikert!!!
2011. máj. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Értem.

Leírnád,neked mik voltak a tüneteid?Vagy most mik vannak?

Mikor volt és hol az első rohamod?

Te szedtél gyógyszert?

Első baba lesz?

2011. máj. 9. 12:02
 24/34 anonim ***** válasza:
Tartsd meg a babat! En is panikbeteg vagyok, es mar 35 hetes kismama. Nem szedek gyogyszert, es elarulom, amiota babat varok, nem volt rohamom. Hidd el, a termeszet tudja a dolgat! :)
2011. máj. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Még valami:


a mentális egészségnél én írtam ki ezt a kérdést:pánikbeteg sorstársak a ti hétköznapjaitok hogy telik"

olvasd el,ott milyen válaszokat kaptam.


Azért vagyok ilyen sietős,mert ez még nekem nagyon új,nem tudom mit kezdjek ezzel a betegséggel,mikor soha életemben nem volt semmi ilyen bajom:S

2011. máj. 9. 12:19
 26/34 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 37 hetes vagyok,szintén pánikos.Gyógyszert nem szedek.Előzőekhez annyit,hogy szerintem most hagyd a Gézás dolgokat,mialatt várandós vagy (legalábbis a készítményeket,meg a diétát azt főleg)

Én azért nem értem a dokid,mert van olyan gyógyszer amit lehet terhesen is szedni,de nem is biztos,hogy szükség van rá.Ha így-ha úgy,attól még tökéletesen egészséges kisbabád lesz.Én pánikosan is megoldottam mindent a terhességem alatt (pedig nem igen volt segítségem,aki tudott volna kísérgetni) Voltak nehéz pillanatok,biztois lesznek is,de állítom,hogy megériu.A pszichiátert meg sűrgősen cseréld le!

2011. máj. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Első baba lesz. Nekem szédülés, halálfélelem, nehéz légzés szapora szívverés, meg szúrni is szokott a szívem. Kb. 20 éves voltam amikor előszőr jelentkezett( most 24 vagyok), a barátnőmnek volt a fodrászvizsgája én meg a modell voltam. Akkoriban 3-4 kávét megittam, a vizsgán is és akkor kezdtem el szédülni meg ájulás érzésem volt. Aztán anyuékkal elmentünk az ügyeletre, ott kaptam nyugtató és b6 vitamin injeciót, akkor egycsapásra elmúlt minden tünetem. Másnap újra jelentkezett, aztán voltam ekg-n szívultrahangon, nagyvérvételen, de azt mondták semmi bajom és a háziorvosom, akkor mondta, hogy szedjem a magneb6-ot. Sokat szokott segíteni, mert múlik a szorongásom meg a szédülésem. A boltba is bármikor elmegyek egyedül, még tescóba is, bár néha akkor is jön roham, de csinálom a hasi légzést és pillanatok alatt el is múlik. Tehát elég jól kordában tudom tartani csak ez a halálfélelem, ettől nem igazán tudok szabadülni.
2011. máj. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Semmiféle gyógyszert nem szedtem soha a magneb6-on kívül
2011. máj. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Kedves uccsó,köszi a választ!

Ahogy írtam is,nem a gyerekekkel van bajom,őket tökéletesen ellátom,persze vannak pillanatok amikor mind a három megőrjít egyszerre,de szerintem ez minden anyánál van:)

Van olyan,aki egy gyerek mellett is fáradt,lusta,panaszkodik,csapzott a haja,úszik a lakás stb,na én szoliba járok,fodrászhoz,a gyerekek tip-top járnak,a lakás patyolat tiszta.Van amikor hulla vagyok egy nap után,és persze ha még jön a pánik is:S

Én csak attól félek,hogy vajon terhesség alatt ha romlik az állapotom,akkor mi lesz?


Pszichiáter csere:hát azt kéne,annyira nem szimpi ez a doktornő!

2011. máj. 9. 13:39
 30/34 A kérdező kommentje:

Nekem is ilyen tüneteim vannak,a halálfélelem a legrosszabb.Nem kapok levegőt,izzadok,szédülök és félek.De persze a semmitől félek.És csak úgy jön.Otthon,tv elött,utcán,buszon,bárhol csak úgy a semmiből.Váratlanul és akkor én is gyorsan elterelem a gondolataimat,de nem mindig sikerül.

Volt,hogy a lányommal tanultam és ahogy a könyv fölé hajoltam,már jött is a pánik.

Amikor 18 éves voltam,egy pillanat alatt elhatároztam,hogy a spórolt pénzemből elmegyek Egyiptomba mert nekem látnom kell a piramisokat.Délután bementem az utazási irodába egy hét múlva meg már egyedül ültem a repülőn.Kint voltam Cairoban 18 évesen,szőke kislányként arab világban.

Görögországban 16-szor(!)voltunk családdal nyaralni minden esetben oda-vissza busszal.Oda az út 22 óra volt.

Ezeket azért írtam le,mert most például azért hagytam abba egy fősulit a szülés óta,mert nem tudok buszra szállni!

Na szerintetek?

2011. máj. 9. 13:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!