Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pánikbeteg kismamák! Nem...

Pánikbeteg kismamák! Nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés

Három gyerkőcös anyuka vagyok a legkisebb 7 hónapos múlt.Pánikbeteg vagyok.Múlt héten pozitívat teszteltem,és rettenetesen örültünk a férjemmel.Az örömünk hamar elszállt,mert a pszichiáter doktornő azt tanácsolta,hogy vetessem el a babát!Mert hogy így nem tud beállítani semmilyen gyógyszerre.

Hozzáteszem,harmadik babám születése után lettem pánikbeteg,vagyis minden terhességem egészségesen hordtam ki.

A nőgyógyász már megerősítette a terhességet,most el kell döntenem,mit csináljak.

Aki szintén pánikbetegként lett kismama,annak is ilyet mondott a pszichiáter?

Milyen gyógyszert lehet szedni kismamaként?

Válaszaitokat köszi.


2011. máj. 9. 09:14
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
A pánikból ki lehet gyógyulni! Én is pánikbetegen kezdtem az első terhességem, de nekem sem volt végig egy rosszullétem sem, szinte mintha segített volna az egészen a kisbabám (pedig nem vártuk, csak becsúszott, tehát nem volt stresszmentes a dolog). Ne szedj gyógyszert, hosszú távon sokkal több mellékhatása van, mint amennyit használ (én már csak tudom, három évig szedették velem). "Egyszerűen" a gondolkodásodon kell változtatni, nekem legtöbbet az agykontroll és egy jó kineziológus segített. Minden reggel, este rászánsz egy negyed órát, hogy erősítsd magadban a pozitív gondolatokat, mondjuk, hogy napról napra egyre jobban érzed magad, egyre nyugodtabb vagy és próbálj meg ellazulni, olyan helyre képzelni magad, ahol biztonságban vagy és semmi rossz nem érhet. Egy idő után napközben is elég párszor elmondanod ugyanezt a mondatot és képes leszel megnyugodni tőle. Írta más is a helyes légzés megtanulását (mint a kisbabák, rövidet belélegezni, hosszan ki, ezzel elkerülhető a fulladozás és a túlzott félelem). Ha tényleg nem a gyerkőcök miatt vagy pánikos és szeretnétek is, ne vetesd el. Egyébként én is több orvostól hallottam, hogy csak jól kell megválasztani a gyógyszert, attól még lehet babád nyugodtan. De én tényleg azt ajánlanám, hogy saját erődből próbáld megoldani, hiszen benned van egy erős nő, csak tudatosan elő kell hívni! :)
2011. máj. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Voltam tegnap a védőnőnél és elmeséltem a pszichiáter viselkedését,elmondtam,hogy pozi lett a teszt,és tanácsot kértem.Közben több védőnő is bent ült a szobában szóval hallottak mindent.Nagyon kedvesek voltak,segíteni próbáltak és el voltak képedve a pszichiáteren.

Azt javasolták,hogy keressek másik dokit,nem egy kismamát ismernek akik pánikosak és be vannak állítva gyógyszerre,nem is állították le nekik a gyógyszereket a terhesség miatt.

Tehát szerintük egy normális,okos pszichiáterre lenne szükségem és ha beállít egy nekem jó gyógyszerre akkor simán ki lehet hordani a babót.

Sőt maga az egyik védőnő is pánikbeteg!

Kicsit ez megnyugtatott,és bizalmat adott.Legalább ők már nem néznek hülyének,és nem keverik össze a depressziót a pánikkal.

Szóval most ezerrel eresek egy jó pszichiátert ai minél elöbb segít és nem kell abortuszra mennem.

A védőnők inkább a mostani pszichiáteremet nézték depressziósnak,és az egyik védőnő még mondta is,hogy ez a doktornő valszeg vagy gyermektelen,vagy meddő vagy kiégett.Szóval ugyan azt mondta,amit én gondoltam.

2011. máj. 11. 08:37
 33/34 anonim ***** válasza:
Örülök neki, hogy még a védőnők is egyetértenek velünk. Jó babázást és mihamarabbi gyógyulást, boldogságot kívánok, remélem hamarosan én is átélhetem az anyaságot!!!
2011. máj. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

hogy vagy azóta ? a babát megtartottátok? a pánikkal hogy állsz?


üdv.egy érdeklődő

2016. márc. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!