Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babát várok, de magamra...

Babát várok, de magamra maradtam sok dologgal. Lelki támaszt várok, csak néhány jó szót. Másnak van ilyesmi tapasztalata? (Tudom, hogy nem egy sztenderd a mi ügyünk. Részletek lent)

Figyelt kérdés

A kisbabám édesapja nős. Régóta (évek óta) tart a kapcsolatunk, de nem vált el. Neki már van gyereke, eredetileg nem is akart babát.

Nekem nem volt kérdés (az én koromban), hogy nincs mire várni. Őt szeretem, és eszembe sem jutott volna mástól szülni.

Ő, amióta tudja, hogy babát várok, sokféle stádiumon ment keresztül. Most éppen ott tart, hogy egy kis "szabadságot" kért, hogy végig gondolja az életét ezek után.


2011. máj. 16. 11:35
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/172 anonim ***** válasza:
69%

Szia,

Egy ki lelki erőt szeretnék neked küldeni. Én is szerető voltam. A házassága akkor romokban hevert, tudták mind a ketten. A férfi vállalt, és döntött. Nagyon nehéz lehetett neki, hiszen volt közös gyere, ráadásul kicsi. Azóta a felesége vagyok és most várjuk a 2. közös gyerekünket. Minden nap hálát adunk a sorsnak, hogy egymás mellett kelhetünk fel, és hogy ilyen gyönyörű családunk van. Kívánom, hogy neked is sikerüljön megtapasztalnod, milyen, amikor nem kell bujkálni, és minden nap együtt vagytok, és arra kelsz fel, hogy: Szeretlek! És aztán jön a következő: Anya én is, nem csak apa! Kívánok Neked és a Babának nagyon sok erőt, valamint boldog életet! (lehet lepontozni)

2011. máj. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/172 anonim ***** válasza:
90%

Kitetted ide a nem is annyira egyszerű életedet, történetedet. Ne várd, hogy mindenki vállon veregessen, vagy elfogadja a döntésedet. Olyan helyre tetted ki, ahol jogot érezhet mindenki arra, hogy elmondja a véleményét, a csúnyát is.


Kívánok neked szép babázást és ne idegeskedj most a pasi miatt, koncentrálj a babádra!

2011. máj. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/172 anonim ***** válasza:
88%

Tisztelt Kérdező!


Engedje meg nekem, hogy egy 46 éves férfi szemével láttassam az Ön helyzetét.

Ön ennek a férfinek az áldozata.

Nem fog szint vallani a feleségének, ha Önnek ez nem tetszik, hát majd megzsarolja.Nem fogja látogatni a gyerekét, legfeljebb a gyerektartás erejéig foglalkozik majd vele, ha látni akarják, akkor maradnak a titkos találkák.

Ön nem akarja tisztán látni a saját helyzetét, minden porcikájával tiltakozik a valóság ellen, ennek pedig óriási csalódás lesz a következménye.

Inkább erőnek erejével trenírozza a lelkét is, hogy könnyebben fogadja el tényeket.

2011. máj. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/172 A kérdező kommentje:

Kedves 21:09:


Azért nem rossz, hogy 50 hozzászólásból Te vagy eddig a jó példa...

Persze, azt se felejtsük el, hogy a hozzászólók többsége nem valós történeteket írt le, hanem fikciókat, azt hogy szerinte így és így alakulnak MAJD a dolgok.

Nagyon jó még olvasni is a soraidat.

Tudod, nem 100%, hogy az ember boldog lehet azzal, akit szeret, de vágyni rá, és hinni benne, főleg az én állapotomban, szerintem nem bűncselekmény.

Természetes, hogy ha lelépne és szembesítene azzal, hogy csak játszadozott velem több, mint tíz évig, akkor biztosan máshogy állnék a dologhoz, de ne felejtsük el, hogy ez nem történt meg.

Őszintén remélem, hogy pár hónap múlva a Te soraid már az enyémek lesznek!

Köszönöm, hogy írtál, Te vagy az első, aki a jószándékon túl személyes pozitív példával is tudott szolgálni!

2011. máj. 24. 08:43
 95/172 A kérdező kommentje:

Kedves 21:27:

Igazad van, kitettem ide a történetemet annak minden (majdnem minden) paraméterével együtt.

Én is szoktam itt hasonló dolgokat olvasni, de mivel én más vagyok, mint azok, akik nem akarnak "vállon veregetni" - ahogy te írod, soha nem jutna eszembe egy ilyen, vagy bármely hasonló élethelyzetben lévő/élő embernek divatos műszóval élve "beszólni".

Azzal, hogy ki mit mond egy éppen gyermeket váró nőnek, a lelkiismeretére van bízva, én igyekszem a bántásokat nem a szívemre venni, mert nem akarom a gyermekemet büntetni más érzéketlen taplósága miatt!

Ráadásul KÉRTEM, hogy támogassanak lelkileg azok, akik veszik a fáradságot, hogy írjanak. De úgy látom, hogy azok is veszik a fáradságot, ráérnek írni, akik csak a kritika hangján tudnak megszólalni.

Mint írtam, nem retardált hülye gyerek vagyok, felfogom a döntésem, a helyzetem súlyát, csak pár jó szót vártam, amit úgy látom, az itt megszólaló emberek 95%-ának sikerült is megtennie!


Írod, hogy ne idegeskedjek... OK...

2011. máj. 24. 08:49
 96/172 A kérdező kommentje:

Kedves Első Férfi Hozzászólóm!


Az első mondatával valahol egyetértek.

A többi hála a Jóistennek fikció, nem tudhatjuk, mi lesz a vége.

Ön még nálam is kevésbé ismeri ezt az embert, tehát még azt sem mondhatom, hogy a próféta szólhat Önből... Remélem, nincsenek ilyen adottságai! :)

Amit még nem tud:

Egy olyan városban élünk, ami nem kicsi, de ettől függetlenül mindenki ismer (majdnem) mindenkit.

Mi a munkánkból kifolyólag az átlagnál is több emberrel vagyunk napi kapcsolatban.

Kizárt, hogy előbb-utóbb ne jusson el a hír oda is, ahová az apuka egyelőre esetleg nem annyira vágyja eljuttatni...

Azt elképzelhetetlennek tartom, hogy huzamosabb ideig titokban tartható a baba érkezése, ha pedig megszületik, pláne...

Ezzel csak arra akarok utalni, hogy nem lesz szükség semmiféle zsarolásra (azzal eddig is élhettem volna, ha feküdne nekem ez a módszer, de mint az korábban már írtam, ebben a jelenlegi asszony olyan profi, hogy mellette én labdába sem rúghatok, úgyhogy meghagyom neki ezt a stílust).

Természetesen fel vagyok készülve a legrosszabbra is, csalódás már annyi ért, hogy mesterfokon kezelem, csak legfeljebb már megelégeltem, hogy eddig mindig én voltam az, aki csalódik.

2011. máj. 24. 09:03
 97/172 anonim ***** válasza:
56%

/amit Isten egybekotott ember szet ne valasza/

Sajnalom a feleseget is es sajnallak teged is. A pasi talal majd ujabb aldozatot, amikor neked mar nem lesz idod a gyereked mellett ra.

Kitartast a gyerek neveleshez, mert egyedul nem konnyu az ejszakazas, meg a nappalok se, foleg az elejen.De mindezek ellenere, minden jot nektek!

2011. máj. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/172 anonim ***** válasza:
69%
Ne is haragudj, de már-már nevetséges ez az egész történet. A reagálásaid meg főleg... Te 'NEM AKAROD' tisztán látni a helyzetet és ez itt a lényeg. Nem is értem milyen tanácsot vársz ha minden hozzászólónak kifogásolod a véleményét. Mi véleményeket és tanácsokat írunk ide le, hiszen ezért van az oldal. (Kérdések és válaszok, vélemények oldala)Örülhetnél neki, hogy ennyien adnak, vagyis próbálnak adni valamilyen tanácsot vagy véleményt. Egyébként nem tudom milyen alapon kritizálod a mások által leírt sztorikat, de ha valaki téged kritizál az derogál ugye? Most pedig jöhet a tőled jól megszokott nagyon ügyes körmondatokban megfogalmazott mások véleményét lealacsonyító válaszod... Jó szót vártál és hogy az is legyen hát tessék: SOK SIKERT!
2011. máj. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/172 A kérdező kommentje:

Szegény, Te annyira cinikus vagy... "SOK SIKERT!"

Neked is...

2011. máj. 24. 10:05
 100/172 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Egyik elöző válaszadó vagyok! (Nem tudom már melyik) de akkor gondoltam nem irom le a sztorinkat mert nem hasonló.. De az utóbbi oldalak válaszai igenis rádöbbentettek hogy hasonló!Szóval:25éves vagyok,1éves lányom van.

Érettségi után elkerültem egy suliba,ugy hogy volt egy egész jó első!kapcsolatom. Ez már akkor 2-3éve tartott.Ezalatt volt nekem és a páromnak egy nagyon jó barátunk ill barátnőnk,akik szintén pár lettek időközben.

A barátunk és én,ill még 13fő kijutottunk uniós támogatású utra Németországba. Itt egyik este kicsit többet ittunk és összejöttünk,azt hittem ilyen 1éjszakás buli lesz. De azután mindehová együtt mentünk és minden éjjelt együtt töltöttünk és beszélgettünk. Olyan kényeztetést kaptam tőle mint a barátomtól soha!Testileg lelkileg... Hazajöttünk azt hittem vége de nem.

Ugyanugy találkozgattunk és egyebek:) Az osztálynak egy idő után leesett még a tanároknak is... Az egész osztály utált h én miért veszem el a lánytól a barátját(ő kicsit duci,de aranyos lány;én magas/abb vékony de nem valami jó csaj szemüveges; a srác is olyan gizda/volt mint én...

S ezután májusban kellett vizsgáznunk,elötte 1hónap szünet a suliban.A szünet alatt minden este chateltünk MSN-eztünk; Ezalatt a srác ráébredt h igenis kellek neki,továbbra is tartottuk a kapcsolatot. Nehéz volt.Találkozgattunk,s egyik este amikor ment haza felhivta a csaj h hol van,mondta a metrón mert tőlem jön haza. Ekkor szakitottak. Május 6án kimentem hozzá és a nyakmaba ugrott hogy igenis szeret és h bocsássak meg neki. Megbocsájtottam,hisz fogytam miatta vagy 10kilót(eredeti 55kilómból... gondolhatod-175 magassághoz..)mondjuk a másik csaj is fogyott de rajta nem látszott.. volt vagy 75-80kiló...

S vizsgára már ugy mentünk h mi együtt vagyunk,hát azt látni kellett volna miket kaptunk:D:D:D Most voltunk idén májusban 5évesek,ebből a kapcsolatból van 1 13hós lányom mint irtam. Bosszuból..vagy nem is tudom miből a csaj ráhajtott az én exemre. Az én volt barátom is azóta vőlegény,4 éve van egy sokkal jobban hozzá illő barátnője,anyukájával azóta is tartom a kapcsolatot. A srác barátnőjének szintén van pasija.. Ja és a srác ma már a férjem. S imádom és a tanáraink is örülnek hogy együtt vagyunk. Pedig mindenki hogy leszólt minket hogy mit akarok, hisz én csak "szerető"vagyok. S 3 hónap van köztünk csak..

Igaz nem teljesen olyan a sztorink de leirtam neked,kiváncsi vagyok a vélemnyedre:)Egyébként sztem a 17 év felnöttek esetében már nem olyan nagy különbség. Ha mondjuk te 18 lennél ugy nagy különbség lenne...

Sok boldogságot s kivánom hogy akár vele,akár nélküle legyél boldog:))

2011. máj. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!