Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babát várok, de magamra...

Babát várok, de magamra maradtam sok dologgal. Lelki támaszt várok, csak néhány jó szót. Másnak van ilyesmi tapasztalata? (Tudom, hogy nem egy sztenderd a mi ügyünk. Részletek lent)

Figyelt kérdés

A kisbabám édesapja nős. Régóta (évek óta) tart a kapcsolatunk, de nem vált el. Neki már van gyereke, eredetileg nem is akart babát.

Nekem nem volt kérdés (az én koromban), hogy nincs mire várni. Őt szeretem, és eszembe sem jutott volna mástól szülni.

Ő, amióta tudja, hogy babát várok, sokféle stádiumon ment keresztül. Most éppen ott tart, hogy egy kis "szabadságot" kért, hogy végig gondolja az életét ezek után.


2011. máj. 16. 11:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/172 anonim ***** válasza:
100%
A tudta nélkül estél teherbe?
2011. máj. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/172 A kérdező kommentje:

Természetesen nem. Közel egy éve bármikor "beüthetett volna a dolog", de valamiért csak most sikerült.

Ha annyira nem akart volna babát, nem minden védekezés nélkül lett volna velem... gondolom...

2011. máj. 16. 11:46
 3/172 anonim ***** válasza:
81%

Nézd nem akarlak bántani, de igazából nem tudom milyen jó szót vársz ezért a történetért...

Bíztatni nem igazán tudlak! Ha akart tőled gyereket akkor lehet hogy most téged választ, ha viszont fogtad magad és teherbe estél semmi esélyed szerintem... A férfinál otthon ki fog borulni a bili, hiszen nem lehet eltitkolni egy gyereket, gyerektartás stb, talán el is válik tőle az asszony, de a pasi garantáltam haragudni fog rád ha így lesz!

Mivel eddig sem vált el, gondolom ezután sem tervezte...

Jó szó? Lesz egy babád a férfitól akit szeretsz, örülj neki és szeresd nagyon... Kicsit azért sajnálom a csöppöt, nem egyszerű helyzetbe születik bele...

2011. máj. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/172 anonim ***** válasza:
80%

Tyű! ne csodálkozz,ha kapod majd itt az íveket!


Apasági nyilatkozatot mindenképpen csináljatok majd,és kérd a gyerektartást is,mert egy lurkót felnevelni egyedülállóként,nem lesz egyszerű!


Mint írtad,sok stádiumon megy keresztül. Idő kell neki,mire végig tudja gondolni,mihez is kezdjen! Neked biztosítani kell arról,hogy nem kéred,hogy váljon el,csak vegye a nevére a gyermeket. Nem ismerem a választottad,így azt tanácsolom,hogy a gyerektartást meg sem említsd,míg az apasági nyilatkozat nincs meg!


Sok sikert! Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


Üdv:2gyermekes,23h.km.

2011. máj. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/172 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz lesz, de nem fogod megbánni!
2011. máj. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/172 anonim ***** válasza:
95%
Nem vagy egy egyszerű helyzetben. Viszont, ha a gyerek miatt sem válik, és vállal fel, akkor semmi miatt nem fog- sajnos. Bocsi nem akarlak megbántani. A babát csak akkor vállald szerintem, ha elég erősnek érzed magad lelkileg, hogy egyedül neveld fel. Minden nő képes rá, hiszen erősebbek vagyunk, mint azt gondolnánk. Ott van a családod is, és a barátaid- feltételezem,- akik a nehezebb napokon is támogatni fognak. Ha így állsz hozzá, akkor innentől már csak kellemes meglepetés érhet, ha mégis meggondolja magát a párod. Remélem rátok talál a boldogság, és szertő családba érkezik a pici, de ha nem, akkor is ott leszel erős anyukaként, aki imádni fogja a gyerekét!! Jó egészséget kívánok! Fel a fejjel!
2011. máj. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/172 A kérdező kommentje:

Itt nincs szó pénzről. Harmincon túl van saját házam, autóm stb... Mind-mind a munkám révén. Mindenem megvan, nem megfogni akartam. Egyébként pedig mindenben segít. Csak arra nem voltam felkészülve, hogy ebben az érzékeny lelkiállapotban sokkal jobban meg fogom szenvedni az egyedüllétet.

Akitől pedig majd "kapom az ívet", nem érdekel. Nem azt kértem, hogy b*****tok már le, úgy Isten igazából, hanem olyanoktól várok választ, akinek ez nem maga az elképzelhetetlen rettenet, hanem látott, vagy hallott ilyet, Uram bocsá', már járt hasonló cipőben...

Okosakat én is tudok magamnak mondani, köszönöm, most nem erre van szükségem.

2011. máj. 16. 11:52
 8/172 anonim ***** válasza:
100%

szia kedves,


ha hamarabb kérdezel, azt mondom hagyd ott azonnal..


most: mint írod tőle szeretnél gyereket- és ez meg is történik hamarosan.


én ha nagyon nagyon szorult helyzetben voltam, akkor úgy fohászkodtam, hogy történjen az, ami mindenkinek a legjobb :)


türelmet kívánok neked kivárni, és biztató szóként ezt mondom neked: úgy lesz majd, ahogyan a legjobb lesz mindannyiatoknak! :))


(a "jó" fogalmát pedig ne definiáld, nem mindig tudjuk előre, hogy mi a legjobb)

2011. máj. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/172 anonim ***** válasza:
100%

Ha pedig akart volna téged igazán (és egy közös babát), akkor már ezer éve elvált volna - nem?


Tudom, jó szóra vágysz, de én részemről nem igazán tudlak mivel biztatni. Nem láttam még olyat, hogy ilyenkor a férfi visszajön a "szabadságból", elválik, a jó kapcsolata a "régi" családdal megmarad és boldogan élnek, míg meg nem halnak.

Készülj fel, mert ebből sehogyan se tudsz jó szájízzel kijönni.

2011. máj. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/172 A kérdező kommentje:

Bár nem tartozik szorosan a tárgyhoz, de tudnotok kell, hogy nem ott van a probléma, hogy engem nem akar, hanem onnan jön el nehezen. Mondta is, hogy szeret, meg az égvilágon semmi baja velem, és már ezerszer álmodozott arról, hogy milyen jó lenne vasárnap reggel velem ébredni, és jókedvűnek lenni, míg élünk... De a házassága ezer szállal köti. Főleg anyagi természetű, közös tulajdonok. Ilyenkor néha azt gondolom, mennyivel egyszerűbb egy két szobás lakótelepi lakást kettédobni... Sokszor a "jó" pont nem jó, ahogy az egyik kedves hozzászóló írta...

Nem hagy magamra, azt mondta, nem is lenne rá képes, nem is haragszik rám, erről is biztosított, és megérti, hogy ennyi idősen már nem várhattam tovább, csak még saját magát nem tudja hová tenni ebben az új szerepben, és fogalma sincs, hogy hogy tudná rendezni úgy az életét, hogy azzal a lehető legkevesebb sérülést okozza mindenkinél...

2011. máj. 16. 12:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!