Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babát várok, de magamra...

Babát várok, de magamra maradtam sok dologgal. Lelki támaszt várok, csak néhány jó szót. Másnak van ilyesmi tapasztalata? (Tudom, hogy nem egy sztenderd a mi ügyünk. Részletek lent)

Figyelt kérdés

A kisbabám édesapja nős. Régóta (évek óta) tart a kapcsolatunk, de nem vált el. Neki már van gyereke, eredetileg nem is akart babát.

Nekem nem volt kérdés (az én koromban), hogy nincs mire várni. Őt szeretem, és eszembe sem jutott volna mástól szülni.

Ő, amióta tudja, hogy babát várok, sokféle stádiumon ment keresztül. Most éppen ott tart, hogy egy kis "szabadságot" kért, hogy végig gondolja az életét ezek után.


2011. máj. 16. 11:35
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/172 anonim ***** válasza:
100%

Fél napomba telt mire elolvastam a sok hozzászólást, kommentet. De hát egy 7 hónapos kis felfedező mellett... :)

Először úgy gondoltam nem fogok írni, hisz nincs a témában saját tapasztalatom. Azt kell mondjam szerencsére. De mire a végére értem két dolog jutott az eszembe.

1. Egy közeli ismerősöm aki immáron legalább 7 éve él hasonló "kapcsolatban" egy nős férfival. Igaz nincs baba a történetben és nem is lesz, de a férfi minden évben előáll valamivel, hogy miért nem válik. Ilyeneket mond: majd, ha a fiam leérettségizik (megtörtént), majd ha a lányom leérettségizik (megtörtént). Most az újabb válási dátum 2012. május. Persze ő is boldogtalan a feleségével, bla bla. Szóval én nem hiszek a tündérmesékben.

2. pedig az, hogy kb 50 (nem néztem, nem tudom a pontos számot) hozzászólásból egyetlenegy sem szólt arról, hogy: én is így jártam, de elhagyta a feleségét és most boldogan élünk! Ez elgondolkodtató...

De kívánom, hogy Te és az én kedves ismerősöm legyetek a kivételek!

2011. máj. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/172 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi, hogy velem együtt reménykedsz! :) Rám fér... :)

Persze, hogy megírom a fejleményeket, bízom benne, hogy nem is kell már olyan sokat várni!!! :)

2011. máj. 23. 15:07
 83/172 anonim ***** válasza:
100%

13:30-as vagyok! Nem érted jól a mondatokat, vagy nem akarod jól érteni.

32 éves vagy és tizenévet egy szeretői viszonyra áldoztál? Úgy, hogy most azt hiszed, tizenév után hirtelen fogja magát és máshogy dönt?

Szállj le a földre, jobban jársz!

Könnyebben el fogod tudni engedni és esélyt adsz magadnak egy új kapcsolatra, amely teljes lesz, nem ilyen felemás.


Egyébként pár sorig azt hittem, egy barátnőm írta ezeket a sorokat, mert baromi hasonló volt a helyzete. A különbség annyi, hogy 40 évesen (10 év szeretői viszonyban) úgy döntött, hogy gyermeket vállal ebből a viszonyból. Kislánya született, de a férfi nem hagyta el a családját érte/értük. Szereti a kislányt, jár is hozzájuk nagy ritkán, de a hétköznap egyedül telnek mind a barátnőm, mind a kislánya számára, jobban mondva apuka nélkül. Ma már a kislány 9 éves. A szeretői viszony pedig úgymond megszűnt barátnőm és a pasi között.

2011. máj. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/172 anonim ***** válasza:
21%

Hát Kedves Kérdező lehet okosnak tartod magad, de hatalmas butaságot csináltál.

Azt gondolod, hogy összeillettek, de nem. Ossze-vissza hazudik épp annak, akinek kell, hogy az széttegye neki a lábát.Nem apának való az ilyen. Ha vállaltad a gyereket, egyedül fogod nevelni. Itt nem csupán arról van szó, hogy neki gyereke lesz mástól, hanem arról is, hogy hazug és valószínűleg nagy szoknyavadász. Ilyen nem férj, apa alapanyag. Semmibe sem fog nézni, te csak egy leszel a sok kozul sajnos. Az ilyenek nagyon tudják, hogy mit kell mondani, hogy attól jól érezd magad.

2011. máj. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/172 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok az aki a testvéres történetét írta!


Ha netalántán nem jönnétek össze és eltudtad engedni egy jó tanács. Ne csináld azt, mint a testvérem, hogy minden egyes férfiban azt a férfit keresi. Nem tudatosan ugyan de amikor rá kérdeztem, hogy miért nem volt jó akkor olyan dolgokat kezdett el mondani ami a szeretőjében megvolt.

Remélem nem lesz igazam de ha idáig nem hagyta ott a családját lehet, hogy nem fogja most sem. Ha csak beszélgetni szeretnél valakivel akkor nekem nyugodtan írj privát üzenetet. Majd meséld el milyen volt a szülésed hol szültél stb.

Azt hittem egyébként, hogy fiatalabb a babád :).

Ha a párod elmondja a feleségének és ő számon kéri rajtad akkor próbálj nyugodt maradni és nem idegeskedni a bab miatt.

2011. máj. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/172 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Egy régebbi 16:47es vagyok:)Sokat jártál az eszembe,hogy mi lehet most veletek,ezért gondoltam,hogy írok,merre halad a sorod?Hogy vagytok?Hány hetesek vagytok pontosan?Én 30.
2011. máj. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/172 A kérdező kommentje:

Kedves "Régi 16:47-es":


Köszönöm szépen, jól vagyok, bár úgy helyes, hogy hol jobban, hol rosszabbul...

Ma pontosan 28 hetes vagyok Uh szerint... :)

Még akár az is lehet, hogy egy napon fogunk szülni.. :)

Ezeknél a babáknál soha nem lehet tudni, hogy mikor akarnak kibújni. Talán ebben az állapotban nem is kellene olvasgatnom a "minden mindegy, tegye, ahová akarja, amit írok" hozzáállású emberek írásait, ahogy tette azt az előtted vagy utánad szóló, már nem is emlékszem pontosan.


Sok mindent tudnék írni, de nem sok kedvem lett ettől a korábbi hozzászólástól, ami arról szól, hogy a párom kergetné a csajokat, meg annak hazudik, akitől azt várja, hogy széttegye a lábát...

Még akkor is felfordul a gyomrom ezektől a szavaktól, ha tudom, hogy semmi valóságtartalmuk nincs.

A válaszoló sztereotípiákkal könnyíti meg a saját, és nehezíti meg az én életemet...

2011. máj. 23. 19:36
 88/172 A kérdező kommentje:

15:59:

Bárcsak már ott tartanánk, hogy elmondja, és a nő "számonkér"... hát, kérjen...

Már alig várom...

Azt azonban aligha, hogy az apukának ez régóta dédelgetett vágya lenne... :S

Én nem hiszem, hogy meg tudnám állni idegesség nélkül, de tény, hogy kb. olyan jólesne vele beszélni ŐSZINTÉN, mint durva lakodalmas menü után a rókázás... :D

Bocs, ha vulgáris voltam...

2011. máj. 23. 19:40
 89/172 anonim ***** válasza:
32%
Azért elég nagy pofátlanság, hogy még félvállról is veszed, hogy hát hagy kérjen számon már alig várod. Nem kellene, hogy még Neked álljon feljebb hiszen ne felejtsük el h Te vagy a felesleges harmadik ... Inkább szégyellned kellene magad mint harciasan várni, hogy számon kérjenek. Belemásztál egy házasságba ami akár milyen legyen is de házasság! De tényleg, eleinte én is okos nőnek tartottalak de látom h nem vagy az mert aki leírja az igazat Neked azzal nem foglalkozol, nem veszel róla tudomást pedig igazuk van aki pedig sok szerencsét kíván ehhez a férfihez az a "jó". Ennek nem így kellene lennie.
2011. máj. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/172 A kérdező kommentje:

"Azért elég nagy pofátlanság, hogy még félvállról is veszed, hogy hát hagy kérjen számon már alig várod."

(így használd: hadd)

Szó sincs róla, hogy nekem állna feljebb, hiszen semmi jelét nem mutatom...

El tudod képzelni, hogy milyen érzés 11 évig árnyékban élni? Hagyd csak, költői volt a kérdés, ha el tudnád képzelni, nem írnál ilyeneket. Bíráskodni nagyon nagy "bátorságra" vall, de benne lenni egy helyzetben erőt és kitartást követel...

Lehet, hogy szerinted felesleges vagyok, még szerencse, hogy nem rád van bízva a sorsom...

Mégis, mit gondoltál, hogy majd pironkodva állok, és tűröm (én is, ahogy a férje évtizedekig) a számonkérést?!

SZÉGYELLNEM KELLENE MAGAM?!?!?!

Az pedig, hogy nem foglalkozom azzal, aki leírja az igazat, egyszerűen nem igaz, mert ennek bizonyításra csak vissza kellene olvasnod...

Ha pedig azáltal jobban érzed magad, hogy innentől hülyének titulálsz, lelked rajta! Úgy látom, rajtam éled ki korábbi sérelmeidet.

Fogalmad nincs a helyzetemről, semmit nem érzel át, abból, amiben vagyok, segíteni nem tudtál, pedig támogatást kértem a kérdés feltevésekor... Akkor?!

Szia.

2011. máj. 23. 19:55
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!