Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babát várok, de magamra...

Babát várok, de magamra maradtam sok dologgal. Lelki támaszt várok, csak néhány jó szót. Másnak van ilyesmi tapasztalata? (Tudom, hogy nem egy sztenderd a mi ügyünk. Részletek lent)

Figyelt kérdés

A kisbabám édesapja nős. Régóta (évek óta) tart a kapcsolatunk, de nem vált el. Neki már van gyereke, eredetileg nem is akart babát.

Nekem nem volt kérdés (az én koromban), hogy nincs mire várni. Őt szeretem, és eszembe sem jutott volna mástól szülni.

Ő, amióta tudja, hogy babát várok, sokféle stádiumon ment keresztül. Most éppen ott tart, hogy egy kis "szabadságot" kért, hogy végig gondolja az életét ezek után.


2011. máj. 16. 11:35
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/172 A kérdező kommentje:

19:03-as Hozzászólónak:

Először, szerintem, mindenki őszinte volt, aki eddig hozzászólt, különben nem hiszem, hogy megtették volna, hogy akár két percet is a válaszadásra fordítsanak!

Csak lehet, hogy másképp látják, mint Te! Na, az lehet!

Nem is csodálom...

Te ezek szerint azt a személyt "képviseled", amit az én kedvesemnek a fia... megértelek. A gyerekek ezt mindig másképp látják.

Biztosan nem olvastad vissza a kommentjeimet, sem a hozzászólásokat, mert abból mindaz, amire rákérdezel, kiderült...

A feleséggel való viszonyt már kiveséztem, a fiát meg persze, hogy imádja, az élete egyik fő értelme!!! Jó a viszonyuk, bár amióta én "kiderültem", azóta persze kissé más lett... :(

Esetünkben szó sincs róla, hogy minden rendben lenne otthon. Erre lennének konkrét és durva példáim, de azokat nem citálnám ide, mivel az az ő magánügyük...

Igazából van némi ellentmondás abban, amit mondasz. Azt írod, hogy édesapád azt hazudta a barátnőjének/barátnőinek(?), hogy már csak miattatok és az anyagiak miatt vannak együtt anyukáddal. Szerinted ez nem volt igaz. De rögtön azután meg azt írod, hogy emiatt rengeteg volt otthon a veszekedés, és az ordítozás... "állandó jelleggel ezt kellett hallgatnunk" - írod.

Abban viszont teljességgel igazat adok Neked, hogy olyan, hogy KÉT CSALÁD, nem létezhet. Vagy ha igen, ez a férfi, az én gyermekem apja nem lenne képes erre. Már pusztán a tudattól majd' összeroppan, hogy "mit művelt", ahogy ő mondja, és most rajta van a világ szeme, most neki kell lépnie!


Egyébként alapvetően igazad van abban, amit írsz, ez vitán felüli. Köszönöm, hogy helyettem is kiállsz azért, hogy "ennyi mindenkinek jár". Köszönöm! :)

2011. máj. 16. 20:01
 52/172 anonim ***** válasza:
100%
Azért tűnik ellentmondásosnak amit írtam mert természetesen nem rögtön derült ki, hogy Édesapámnak szeretője volt. Később ... Na és utána lettek ezek az állandó viták, onnantól a bizalom megszűnt és a jó kapcsolat is, ennek pedig mi ittuk meg a levét. Én nem rosszat akartam Neked, ne érts félre, jár Neked is a boldogság és kívánom, hogy megkapd csak annyit írtam, hogy gondold át, hogy mennyit ér ez meg Neked! A Babához pedig jó egészséget és sok boldogságot kívánok Neked! :-)
2011. máj. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/172 anonim ***** válasza:
76%
delelottol kezdve kovetem ezt a kicsit sem egyszeru tortenetet...sokfele valaszt es elvi megoldast irtak de ki tudja melyik a jo...megertem a helyzetet, hogyan lenne konnyu egy szerelemmel teli kapcslatbol kiszallni, ilyenkor lenne jo ha az embernek csak esze lenne, de ott a sziv is. Nem lehet egyertelmuen kijelenteni, hogy vess veget ennek a kapcsolatnak bar az esz ezt diktalna. Ne cselekedj igy ha maskepp latod semmikepp de en amit tennek, rakerdeznek akkor most mi legyen...nem zarod ki az eletedbol de ha nem dont akkor el fog vesziteni. A valaszbol szamomra kiderulne fontos vagyok e es mennyire. Egyebkent ne halgass azokra akik azt mondjak te forgattad fel ezt a hazassagot. Ez nem igaz, ez miatt ne gyotorjon semmilyen lelkiismeret furdalas. Tudom, hogy szereted a parod de ez esetben a kialakult helyzetert o a legnagyobb felelos! Valaszt kell talalnod a kerdeseidre mihamarabb, mert ha nem, csak fajdalmasabb lesz ugyanis minel kesobbre halasztod annal tovabb orlod magad mi is lenne jo, hogyan is kellene......
2011. máj. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/172 anonim ***** válasza:
100%

Egyik közeli családtagom volt, ugyan abban a szituban mint te. Okosat nem tudok mondani, csak 1-2 észrevételem volt nála. Rengeteget sírt mert a gyerek születése után "apuka" ugye nem lakott velük. A máshol természetes napi rutinok nem voltak közösek, pl esti fürdetés ,játszás a gyerekkel. A vasárnapi ébredések, együtt töltött hétvégék. Ezek néha-néha meg voltak ugyan, de ahogy nől a kisgyerek nemsokára 3 éves, nagyon-nagyon hiányzik neki az igazi apakép. Nagyon keresi a férfiak társaságát, és imád a férjemmel is játszani. Hiába érzed, úgy, hogy nem volt más választásod,a pasi nem fog soha annyit törődni veletek, mint te elvárnád, és a gyereknek hidd el hiányozni fog egy APA. Persze fel lehet nevelni -e nélkül is, csak úgy gondolom a ti gyengeségetek végett fog hiányt szenvedni a gyerek , mert nem szakítottatok, és nem próbáltál független apa jelölttel, férjjel , élettárssal családot vállalni. Ne ítéllek el ne érts félre, a te életed, és mindenki ott szúrja el ahol akarja, de ez sajna így van. Ezek az indokok a pasi részéről mind-mind kifogások. A szeretőségben töltött státuszért "fizetni kell"... néha túl sokat. Családtagom se gondolta, hogy ennyit, és ilyen nehéz lesz. Ezek nem anyagi dolgokról szólnak, és ezek megfizethetetlenek.

Azért sok sikert.

27+4 km.

2011. máj. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/172 A kérdező kommentje:

21:01-es Hozzászólónak!

Azt írod, hogy az ész azt diktálná, hogy vessek véget ennek a kapcsolatnak. De bárhogyan is alakul, én ezt már soha nem tehetem meg. Nem pusztán egy nő vagyok innentől kezdve, hanem anya, akinek elsősorban a gyermekének az érdekeit kell szem előtt tartani. Neki pedig az az érdeke, hogy ismerje és szeresse az apját és fordítva. Én nem állhatok ennek útjába, bárhogy is alakul a sorsunk.

Sok "anyukát" ismerek, aki a gyerekkel fenyegeti és zsarolja a férfit, de én ezektől undorodom, ráadásul a zsarolás a feleség módszere, azt meghagyom neki...

Abban is igazad van, hogy jó lenne tisztán látnom, hogy mi lesz ezután, de egyelőre túl korainak tartom nekiszegezni a kérdést, mert azzal csak még jobban elriasztanám magamtól.

Azt nem hiszem, hogy az "el fogsz veszíteni" szlogen esetünkben működne, mert az is pusztán manipulációként hatna, hiszen tudja, hogy szeretem, és vele akarom leélni az életemet! Egyébként is elég hihetetlen, hogy egy anyuka a gyermekeke születése körüli időben azon mesterkedne, hogy hogyan találhatna magának mielőbb új pasit... Ezzel inkább csak kinevettetném magam... azt hiszem...

2011. máj. 17. 10:56
 56/172 A kérdező kommentje:

Kedves 8:09-es Kismama társam! :)


Minden szavad igaz lehet. Sőt!

Biztos, hogy ha úgy alakulna, hogy nem marad velünk, akkor én is többet sírnék, mint nevetnék, de egyelőre nem készülök erre.

Tudom, hogy egy gyereknek apa kell, nem is akármilyen. Nekem szenzációs apám van, tudom, hogy milyen normális családban felnőni... Ő pl. naponta kétszer-háromszor felhív és megkérdezi, hogy hogy van a kicsi... meg persze én is, de engem mindig másodjára kérdez.:D

Szóval itt él bennem a normális család modell, a szüleim harmincnégy éve boldog házasságban élnek. Nem erről álmodtak, amikor én megszülettem, de az is biztos, hogy most azt mondták: most ne foglalkozzak semmivel, a bab és én a lényeg a többi meg majd kialakul. Apukám szerint az apai érzések is előjönnek előbb-utóbb, ha meg nem, akkor óriási dolgokról fog lemaradni, sajnálnám...

2011. máj. 17. 11:01
 57/172 anonim ***** válasza:
53%

hat...sztem te nem ertetted igazan mit is akartam irni.... egyebkent azt irod, "túl korainak tartom nekiszegezni a kérdést, mert azzal csak még jobban elriasztanám magamtól." MAr bocsi de meg hany evet akarsz varni??szerintem eleget vartal, te tudod...

a masik azt irod "Egyébként is elég hihetetlen, hogy egy anyuka a gyermekeke születése körüli időben azon mesterkedne, hogy hogyan találhatna magának mielőbb új pasit... Ezzel inkább csak kinevettetném magam... azt hiszem..." ezt nem tudom melyik reszeben olvastad a reagalasomnak...na mindegy gondoltam hatha segithetek tegnap ota en is gondolkozom mi lenne a legjobb neked...ne haragudj de akarmit irunk ugy tunik neked semmi sem igazan megfelelo...erre a helyzetre IGY nincs megoldas mert csak te tudsz kiutat talalni.Sem elengedni nem akarod sem kerdorevonni, akkor nem ertem...mindenesetre sok sikert kivanok neked kivanom minel hamarabb labalj ki ebbol a helyzetbol!

2011. máj. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/172 A kérdező kommentje:

De igen. Teljesen megértettem, amit írtál, szerintem inkább Te nem értettél meg engem!

Nyilván nem éveket akarok még várni, de ha ő maga kérte, hogy hadd gondolja át ezt a kérdést, akkor én most szerinted mit érek el a sürgetéssel. Fordítva is kérdezhetném: ha már eddig vártam, pár hét már mit számít?!

Arra írtam azt, amit nem értettél, hogy hol olvastam, hogy hiteltelen lenne "elvesztéssel" kapcsolatban riogatni (ami ugye egyet jelent azzal, hogy lesz nekem valaki más...) akkor, amikor pontosan tudja, hogy eszembe sem jut más... Hogy is juthatna, amikor a gyereke is ficánkol a hasamban?! Egyetlen másodpercre sem tudom őt elfelejteni...! Pléne, ha meglesz a baba és az ő kiköpött mása lesz, amire az UH alapján komoly az esély.

Ne értsd félre, én tényleg nagyon méltányolom, hogy foglalkozol az esetemmel, még ha nem is tűnt úgy valamiért!

Való igaz, hogy nem akarom elengedni, de kérdőre vonás már volt, meg is kaptam, hogy egyelőre nem látja, hogy hogy fog kimászni ebből úgy, hogy mindenkinek jó legyen.

Erre én mindig azt mondom, hogy olyan nem lesz, erre ne is számítson. Valakinek itt rosszabb lesz egyértelműen, mint a másiknak, ez anélkül már nem megy...

2011. máj. 17. 11:25
 59/172 anonim ***** válasza:
nem hiszem hogy az elvesztes egyet jelent feltetlenul egy masik ferfival, de ezek szerint biztos en gondolom rosszul. Sajnalom ha nem ugy tunt hogy segiteni szeretnek neked, de a nem szamodra pozitiv tanacs is tanacs es ebbol nem az kovetkezik hogy valaki nem erti meg a helyzeted....csak ugy latom ha vki olyat ir ami rad esetleg negativ fenyt vet, rogton kezdodik az hogy nem latja jol, es stb, pedig hidd el igazuk van meg ha faj is olvasni. En reszemrol ennyit tudtam neked tanacsolni tegnap ota mert volt jopar hozzaszolasom meg ha "nem is ugy tunik" sok sikert a tovabbiakban, majd a tobbiek ellatnak tanaccsal!udv
2011. máj. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/172 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy megsértődtél. Nem kellett volna.

Az pedig, hogy kinek van igaza, majd csak később derül ki, mert egyelőre mindenki csak a saját elképzelését írja le, ami vagy egyezik az eljövendő eseményekkel, vagy nem. Erről majd beszámolok pár hét/egy-két hónap múlva!

2011. máj. 17. 11:58
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!