Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki vállalna gyereket szegényen...

Ki vállalna gyereket szegényen szülői támogatás nélkül?

Figyelt kérdés
Huszonkettő vagyok, felelőtlen, meggondolatlan, nincs semmi anyagi javam, de kismama vagyok! Jó az, h később vállalnám amikor felelősség teljes vagyok, biztos anyagi hátérrel, megbízható férfival az oldalamon?
2011. júl. 10. 12:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 A kérdező kommentje:

13:38 Megértelek, Én is ezért vagyok bizonytalan hiszen számtalanszor nélkülöztem az élelmet a meleget...

Én nem tudok venni házat se a párom csak hitelre. miből etetem a babát? Kéregetek? kitől?

2011. júl. 10. 14:07
 12/80 anonim ***** válasza:
Ha ezzel így tisztában vagy, akkor nyilván a helyes döntést is tudod..
2011. júl. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/80 A kérdező kommentje:
12:59 Igazad van! Nincs is valójában kérdés!? Azt gondolom nem tehetek tönkre egy ártatlan életet. És amennyiben megfontolt vagyok az abortusz mellett döntök. Ez tűnik jobbnak...
2011. júl. 10. 14:19
 14/80 anonim ***** válasza:
93%
Így van. Ami innentől jöhet az csak egy meddő vita az abortusz ellen/mellett. Felesleges. Nem vagy még érett az anyaságra, úgyhogy a pénztelenség, kilátástalanság csak hab a tortán.
2011. júl. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 anonim ***** válasza:
Bocsánat, de ennyi alapján, amit leírtál én nem merném bevállalni :( Tudom sokan élnek szar körülmények között boldogan, éhezve, de nem hiszem, hogy ez lenne a követendő. Valamiből enni kell, rezsit fizetni, albérletet, pelenka stb. A gyes erre édes kevés. Sajnállak nagyon, hogy ilyen nehéz helyzetben vagy! Én nem tartanám meg, de ez én vagyok, neked kell dönteni.
2011. júl. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/80 anonim ***** válasza:

12:59-es vagyok!

Szerintem a legtöbb ember hitelre veszi a házát. Sajnos mostanság másféle képen nem nagyon lehet. Aki a szülői segítségre támaszkodik az lényegében nem nagyon tud elszakadni onnan. 26 éves vagyok és tudom, hogy még 23 évig fizetnem kell a ház törlesztő részleteit, mégis erőmön felül mindent megteszek, hogy jussunk valamire. A férjem se jószántából hagyott itt engem és az alig 1 éves gyerekünket! Több mint fél év Koszovóban istentelen nehéz volt. Nem provokációból, de azért megkérdezem, hogy miért nem védekeztetek?

Nagyon nehéz lehet neked! Remélem minden rendbe fog jönni!

Egy 26 éves anyuka

2011. júl. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/80 A kérdező kommentje:

A párom is iskolázatlan tehát ha elmenne dolgozni kb. kapjon 100 ezer ft. ebből fenn tartani a babát, fizetni a 7 Milliós hitelt, a számlákat és még mi is együnk persze ja és a váratlan kiadásokról nem is beszélve! Kilátástalannak látom!

Máshol lennék amennyiben lennének lehetőségeim.

2011. júl. 10. 14:56
 18/80 A kérdező kommentje:
12:59 Na igen saját kecóban könnyű!Meg ha adnak ruhát az ismerősök! Vajon miért nem talál az önkormányzat vagy mi titeket rászorulónak?
2011. júl. 10. 15:02
 19/80 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem keresünk több százezret, de megértem az álláspontod. Akkor marad a doki és az abortusz. Sajnálom, hogy így alakult. Nekünk azért annyival könnyebb, hogy normális főtt étel mindig volt az asztalon. A gyereknek anno havi 14000 Ft volt a tápszer mert nem akart szopizni. Összeszorítottuk a fogunk és megoldottuk. A számlák is be voltak fizetve sose kapcsoltak ki semmit. Így tényleg relatív, hogy kinek mi a szegénység. Sok erőt kívánok!

A 26 éves anyuka

2011. júl. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/80 anonim ***** válasza:
Bocs az előzőekben 13:24 voltam csak a 12:59-nek is szerettem volna írni és véletlen ez maradt benne. Szóval én sem értem, hogy minek vállaltok 3. gyereket ha 2-vel is nehéz. És ha nincs több segélycsomag és támogatás, elfogynak az ismerősök kölcsön ruhái, nem kaptok több támogatást? Akkor mi lesz a gyerekekkel?
2011. júl. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!