Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki vállalna gyereket szegényen...

Ki vállalna gyereket szegényen szülői támogatás nélkül?

Figyelt kérdés
Huszonkettő vagyok, felelőtlen, meggondolatlan, nincs semmi anyagi javam, de kismama vagyok! Jó az, h később vállalnám amikor felelősség teljes vagyok, biztos anyagi hátérrel, megbízható férfival az oldalamon?
2011. júl. 10. 12:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 anonim ***** válasza:
Írtam privátban.
2011. júl. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/80 anonim ***** válasza:
100%

24 éves.3. babáját váró vagyok.


Nem volt mindig ilyen sz-r a helyzet! Februárban kezdtünk lecsúszni a süllyesztőbe, addig relatíve jó volt. Nem éltünk akkor sem királyként,de minden megvolt,amire szükségünk lehetett-igaz,akkor sem kellett ruhákat vennünk. Ezért is döntöttünk,hogy bevállaljuk a 3. babát,akit decemberben hoztunk össze. Eszem ágában sem volt,hogy azért,mert ilyen körülmények közzé csúsztunk,elvetessem a kicsit!


A 2. lányunk még csak most 2 éves,csak egy érettségim van, míg én itthon voltam gyed-en,addig a munkahelyem megszűnt. Egy érettségivel,gyakorlat nélkül,még wc-t takarítani sem vennének fel,mert ma már ahhoz is gyakszi kell! (az út mellé pedig nem megyek!) És ha lenne is hova mennem dolgozni,akkor sem tudnék,mert a gyerekeket nem tudom hova tenni addig! Senkink nincs itt,aki vigyázna rájuk! Jelenleg még az is kérdéses,hogy szeptemberben ki lesz a lányainkkal,míg én kórházban leszek a kicsivel...

Na,hát ez az én kis történetem.


üdv Mindenkinek!

2011. júl. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/80 A kérdező kommentje:
15:16 Azaz Fehér Mamba! Amikor majd napok óta nem tudok mit adni a gyereknek enni, Te segítsz enni adni Neki? Vajon Te az Én bőrömben megtennéd amire biztatsz? Amennyiben megtartom Te felelsz azért hogy miken megy keresztül? És amikor megkérdezi tőlem hogy anya miért is tartottál meg ha enni sem tudsz adni? Vállalod érte a felelősséget? És eljössz hogy személyesen is támogass a nehéz pillanatokban? Vagy lakjuk majd jól a szeretet teljes szavakkal? Ez még senkinek sem ment! Azok akik tudják mi a szegénység és még benne élnek értik a félelmeim de azok akik biztos anyagi és nyugodt életben élnek azok akarják hogy megtartsam! De Én aki a mai napon is keveset eszik és mint kismama kívánósan mindhiába mert ez senkit nem hat meg hogy Én valamit megkívánok! Így Én tartok a megtartástól! Igen Kismamának nevezem magam és meg is tartanám szívesen! Sőt a nevét is tudom! De nem szívesen tenném ki éhezésnek és hogy lássam ahogy szomorú, mert napok óta nem evett pl. ...
2011. júl. 10. 15:35
 24/80 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek hogy ír! Sokat jelent ez Nekem hiszen nehéz lelkiekben számomra! Továbbra is várom a véleményeket.
2011. júl. 10. 15:51
 25/80 anonim ***** válasza:
9%
Miért nem adod örökbe egy nyílt örökbe adáson keresztül még a leendő szüleit is megismerhetnéd, akik még elképzelhető, hogy támogatnának is téged (étel, vitaminok, stb)? Én megértem, hogy nehéz de a kérdés adott miért nem védekeztetek?
2011. júl. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/80 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem ez a kérdés kamu.


Miért? Mert egy kismama sem ír így, aki állítólag annyira sajnálja az elvetendő gyerekét. Véleményt kér, de szemmel láthatóan neki mindenről határozottan megvan a saját véleménye. Hatásvadász, összeugrasztó, provokatívnak szánt kérdés.


Szerencsére az összeugrasztás nem sikerült, így ő maga próbálja kiprovokálni a dolgot. Ne dőljetek be neki...

2011. júl. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/80 A kérdező kommentje:
16:00! Nem vagyok kamu! Igazad van már valóban van döntésem csak gondoltam valaki ír hogy ugyan így járt de jóra fordult minden, talán csak szerettem volna olyan választ kapni ami támogat kérdésemben, döntésemben! Isten ments attól hogy valaki miattam összeszólalkozzon bárkivel is! Feleslegesen tennék! És mi értelme lenne? Mit gondolsz miért csinálnék ilyet???
2011. júl. 10. 16:10
 28/80 anonim ***** válasza:
54%

Nézd, én elmondtam a véleményem, aztán megakadályozni úgysem tudlak benne, hogy megtedd. Értem én a gondolatmentedet, de továbbra is az a baj vele, hogy akkor ennyi erővel, ha később kerülnél váratlanul ilyen helyzetbe, akkor a csecsemődet is leszúrhatnád, és tehetnéd ezt anyai szeretetből, mert jobb úgy neki, mert csak éhezne. Lényegi különbség a kettő között nincs. Igen, nem lennék képes leszúrni az éhező gyermekemet sem. És nem gondolom, hogy bármelyik szülő helyesen teszi, aki ilyet tesz, függetlenül a törvényektől. Ami azt illeti van egy etetőszék lenn a pincében,meg talán egy babakocsi is(nagyobbnak való, nem az a fekvős fajta) nem tudom merre laksz, ha kell, esetleg ennyit tudok én is segíteni, de alapvetően a Te gyereked, és Neked kell megoldanod, de akkor sem helyes széttrancsírozni egy szívócsővel/leszúrni egy konyhakéssel , ha esetleg úgy érzed, hogy ez nehezen fog menni. Az a pici elsősorban élni szeretne, és igenis a legfontosabb, hogy szeresd. Hogy a helyzet milyen irányba fog változni, nem tudhatod előre. Változhat jó irányba, akkor is, ha most rossz, meg rossz irányba is, akkor is, ha most jó. És szerintem sokkal normálisabb felnőttek lesznek a szegény, de szerető családban felnövő gyerekekből, mint a gazdag családban felnövő, elkényeztetett gyerekekből, akik aztán mindent megkapnak, csak épp a szeretetet nem. Ja, és mi sem vagyunk gazdagok, Édesanyám pedig engem fiatalabban szüt, mint amennyi Te vagy, és még érettségizni is velem a hasában érettségizett.


Fehér Mamba

2011. júl. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/80 A kérdező kommentje:
És ha már megszülném biztos hogy képtelen lennék arra hogy oda adjam valakinek, akkor kapnék csak agyinfarktust ahogy ezt végig gondoltam láttam mi lenne amikor el akarnák vinni a "szülők" Kitépném a kezükből és amíg bírnék futnék!!!! Erre nem lennék képes!!!
2011. júl. 10. 16:14
 30/80 anonim ***** válasza:
16%
De megölni képes lennél. Szerintem a valódi anyai szeretet az, hogy azt nézed, hogy mi az Ő érdeke, nem az, hogy Neked mi a könnyebb.
2011. júl. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!