Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki vállalna gyereket szegényen...

Ki vállalna gyereket szegényen szülői támogatás nélkül?

Figyelt kérdés
Huszonkettő vagyok, felelőtlen, meggondolatlan, nincs semmi anyagi javam, de kismama vagyok! Jó az, h később vállalnám amikor felelősség teljes vagyok, biztos anyagi hátérrel, megbízható férfival az oldalamon?
2011. júl. 10. 12:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 anonim ***** válasza:
Én a 24 éves anyukától kérdezném, hogy miért volt annyira fontos a 3. gyerek ilyen fiatalon? Miért nem mentél el dolgozni, mielőtt bevállaltátok a következőt? Nem akarok pálcát törni a fejetek felett, mert nincs jogom hozzá, de szerintem rettentő felelőtlenek vagytok. Már mióta tudni lehetett a világválságról.
2011. júl. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/80 anonim ***** válasza:
De arra igen, hogy elmenj abortuszra? És akkor jobb lesz? Talán abból a szempontból, hogy nem lesz még egy éhes száj, de lelkileg hogyan fog menni a feldolgozás? A szomszédunknak úgy végezték el, hogy többet nem lehetett gyereke. Nem lelkiismeret furdalást akarok kelteni, de mindenre számolni kell. A miért nem védekeztetek kérdés nyitott maradt!
2011. júl. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/80 A kérdező kommentje:
Fehér mamaba! megható volt amit írtál!El is pityeregtünk rajta anyuval, de attól tartok egy babakocsi vajmi kevés hozzá habár nagyon szépen köszönöm Neked! Bízok abban hogy jóságodért megfizet a sors Téged!!!
2011. júl. 10. 16:23
 34/80 anonim ***** válasza:
66%
Szóval gyakorlatilag nincs mit enni, de internetetek van?! Furcsa kettősség én inkább lemondanék a netről az ételért. És ha besikerül még egy baba (gondolom nem védekeztetek) őt is mész és elveteted? Ha tudod, hogy fogamzóképes nő vagy és lefekszel egy fogamzóképes férfival akkor miért nem védekeztek? Olcsóbb és lelkiismeret furdalás nélküli 1 doboz gumi! Bocs az őszinteségért, de így van... 18 éves korom óta élek nemi életet amikor nem akartam sosem estem teherbe!
2011. júl. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/80 A kérdező kommentje:
ja van internetem de vajon meddig mert hogy hónapok óta nem fizettem, hmm ja és usb amit könnyen odavágnak az emberhez! Írtam meggondolatlan voltam a védekezés szempontjából, legalábbis erre értettem!
2011. júl. 10. 16:46
 36/80 anonim ***** válasza:
Akkor nincs mit tenni ha meggondolatlan voltál, vállalni kell a következményeket. Remélem ebből tanultál igaz ez valószínűleg egy gyerek életébe fog kerülni, de reméljük megtanultad. Senki sem lehet biztos abban, hogy holnap jut e még lesz e még, de akkor sem szabad a lehető legkönnyebb utat választanunk. Van ismerősöm akit örökbe fogadtak és jó élete volt. Te miért fosztod meg a gyereket attól, hogy éjen és szeressék? Lenne aki mindent meg tudna adni neki. Nyilván ezek a mondatok már semmin nem változtatnak de talán máskor meggondolod egy egy tetted előtt, hogy mik lehetnek a következményei!
2011. júl. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 A kérdező kommentje:
Hidd el ezentúl ebből a szempontból nagyon megfontolt leszek mert már tudom mit jelent!
2011. júl. 10. 17:07
 38/80 anonim ***** válasza:

Kicsit én sem értem a dolgot..inkább megölni egy magzatot, mint odaadni leendő szerető szülőknek..elég elkeserítő.. Ha beteg volna még megérteném..de így megszakad a szívem. Ma Magyarországon 1500-an várnak örökbefogadásra, mert valamilyen okból nem lehet saját gyermekük..sajnos köztük vagyok én is.. Lehet azt mondod önző vagyok..de azt hiszem egy évtizedes kín után talán már ez nem lehet rám igaz.. Megértem, ha nem tudod felnevelni, azonban azt nem igen értem, hogy miért kell ezért megölni.


Sajnálom, ha így döntesz.. Kitartást kívánok és a felelőtlenséged ellenére minden jót kívánok. Remélem meggondolod magad és esélyt adsz legalább a gyermekednek a boldog életre.

2011. júl. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/80 anonim ***** válasza:
90%

Kedves Anyukák! Ti, akik már szültetek, és tudjátok mit jelent világra hozni egy babát, és tudjátok milyen 9 hónapig hordani a szívetek alatt. Éreztétek a mozgását, és láttátok az élete első pillanatait. Ti valóban azt gondoljátok, hogy aki ezen végigment képes lenne örökbe adni? Kizártnak tartom. Nem akarok senkit megbántani, de aki azt írta, hogy hordja ki és adja örökbe, az szerintem nem szült még gyereket, vagy legalábbis bele sem gondolt abba, hogy mit írt ide, /vagy esetleg nem lehet gyereke/. Nem akarok vitát ezzel, és nem kívánok egyik táborba sem beállni. Csak nem mehettem el mellette szó nélkül.


Remélem, sikerül Kedves Kérdező a legjobb döntést hoznod!

2011. júl. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 anonim ***** válasza:

Tökéletesen egyetértek az utolsóval. El sem tudom képzelni egyesek hogyan képesek odaadni a gyermeküket, akit 9 hónapig hordtak a szívük alatt idegeneknek. Abban a tudatban leélni az egész élérezni magát, hogy van egy megszületett gyerekük, akit eldobtak maguktól és ez milyen hatással lesz arra a gyerekre is. Felnőhet egy szerető családban, de ha megtudja, hogy örökbefogadott, hogy fogja magát érezni, nem kellett az anyjának... Akkor inkább ezerszer egy abortusz.

Mondom ezt úgy, hogy nekem is 3 évet kellett várnom a babámra.

2011. júl. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!