Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki vállalna gyereket szegényen...

Ki vállalna gyereket szegényen szülői támogatás nélkül?

Figyelt kérdés
Huszonkettő vagyok, felelőtlen, meggondolatlan, nincs semmi anyagi javam, de kismama vagyok! Jó az, h később vállalnám amikor felelősség teljes vagyok, biztos anyagi hátérrel, megbízható férfival az oldalamon?
2011. júl. 10. 12:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/80 anonim ***** válasza:

"El sem tudom képzelni egyesek hogyan képesek odaadni a gyermeküket, akit 9 hónapig hordtak a szívük alatt idegeneknek. Abban a tudatban leélni az egész élérezni magát, hogy van egy megszületett gyerekük, akit eldobtak maguktól"


Mert embert ölni sokkal jobb.



"és ez milyen hatással lesz arra a gyerekre is. Felnőhet egy szerető családban, de ha megtudja, hogy örökbefogadott, hogy fogja magát érezni, nem kellett az anyjának... Akkor inkább ezerszer egy abortusz."


Hát igen, ha ez lelkileg megterhelő neki(Ahogy mindenkinek az életében vannak lelkileg megterhelő dolgok, csalódások.), akkor már meg kell ölni, ha amúgy jó élete van is. Hát én meg inkább hálás lennék a biológiai anyámnak ilyen esetben, hogy nem megölt, hanem esélyt adott nekem az életre, és egyáltalán nem haragudnék rá.

2011. júl. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/80 A kérdező kommentje:
18:09 Te biztos azért írsz így mert sajnos nem lehet gyereked csak örökbe fogadással. Gondold végi Te megtennéd? Amennyiben megszülöm biztos hogy Én nevelem fel! Nem adom oda egy vad idegennek!
2011. júl. 10. 18:20
 43/80 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak írom még nem tudni hányadik hétben vagyok mert olyan kicsi hogy még nem látni az ultrahangon. Számításaim szerint kb 2-3 hetes vagyok!
2011. júl. 10. 18:22
 44/80 anonim ***** válasza:
"2-3 hetes" ,akkor még nem is biztos, hogy terhes vagy, csak sejted ezek szerint. (az első pozitív teszt 4-5. héten valószínű, már ha így értetted). Akkor remélem most nem jön be a megérzésed, és nincs kisbaba.
2011. júl. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/80 A kérdező kommentje:
4 pozitív tesztem van elmaradt a menzim. Voltam uh.on ahol még nem látták de azt mondták biztos az vagyok! Ki gondolja még azt h nem vagyok?
2011. júl. 10. 18:38
 46/80 anonim ***** válasza:
Utolsónak. 2-3 vagy 4-5 hetes. Ugyanaz mindkettő csak az egyik a terhesség korát mutatja a másik meg a baba korát.
2011. júl. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/80 anonim ***** válasza:

"18:09 Te biztos azért írsz így mert sajnos nem lehet gyereked csak örökbe fogadással."


Nem nyert.



"Gondold végi Te megtennéd?"


Azt nem tudom, de hogy meg nem ölném a saját gyermekemet, az biztos. Ennyi erővel le is szúrhatnád később is, ha rosszra fordul a helyzet, ezt már megbeszéltük. A különbség annyi, hogy Ő még kevesebb ideje él, ezért nem kötődsz még hozzá annyira erősen, de attól még már most ember,ugyanaz, akit később már Te sem ölnél meg, és-jogosan-komoly bűntudatod is lesz, ha megteszed. Tele a gyk. ilyen kommentekkel. Barátnődnek a másik kérdésben össze is szedtem egy csokorral, talán a harmadik oldalon, ha jól emlékszem, majd olvasd el őket.



"Amennyiben megszülöm biztos hogy Én nevelem fel!"


Tedd azt.


"Nem adom oda egy vad idegennek!"


Oda nem adod, esélyt nem adsz neki, de megölni megölöd. azért mert Neked az egy kicsit könnyebbnek tűnik, úgy gondolod, hogy nem tudnál a tudattal élni.(Majd térjünk rá vissza amikor éjszakánként a jól megérdemelt rémálmaidtól nem fogsz majd tudni aludni.) Valódi anyai szeretet ez, vagy van benne azért egy nagy adag önzőség is?

2011. júl. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/80 anonim ***** válasza:

18:09


Nem garantált a jó élet. Mi van ha egy olyan családba kerül, ahol verik? Vagy ha nem is kerül családba, hanem intézetben kell felnőnie? Igen, ebben az esetben örülnék, ha nem élnék.

2011. júl. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/80 anonim ***** válasza:

Akkor ha kimaradt a mensid, minimum 4 hetes vagy, mert az utolsó menstruációtól számítják a heteket. De ennek igazából semmi jelentősége nincs a kérdésed szempontjából. Nem kötözködni akartam, ne értsd félre :)


Utolsónak. Igen a kötődés a lényeg!! Amit nem érzel még egy 4-6 hetes terhességnél, de egy 9 hónaposnál, vagy egy 1 órás csecsemő mellett viszont igen. Meddő vita megtartani, abortálni.

2011. júl. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/80 anonim ***** válasza:
Én vetettem fel az örökbefogadást. Én egy 2 éves gyönyörű szőke, göndör kék szemű, rendkívül intelligens kislány anyukája. Nem mellesleg egy 13 hetes várandós kismama. Én az vagyok Te kedves kérdező nem vagy kismama. Nem akarod megtartani így csak terhes vagy. Én nem adnám oda a gyerekeim senkinek, soha nem adnám örökbe őket. Nos nem elhanyagolható, hogy mindketten házasságban születtek, születnek! Soha senkivel nem feküdtem le védekezés nélkül amikor nem akartam gyereket. 2 komoly kapcsolatom volt az egyik 5 és fél évig tartott a másodikból házasság lett. Csak akkor feküdtem le velük amikor komollyá fordult a kapcsolat. Én értem miért siránkozik az aki nem védekezett és terhes lett (anyámék is ugyan ez a kategória). A jobb elvetetni (megölni), mint másnak adni (esélyt az életre) szerintem butaság, az ismerősöm hálás a szülő anyjának, hogy hagyta élni és örökbe adta. Egykeként egy szerető anyával és apával nőhetett fel, nemsokára ő is anya lesz. A hölgy aki azt írta, hogy sajnos neki nem lehet gyermeke (biológiailag) és 1500-an várnak ma gyermekre mit szól vajon ehhez, hogy inkább elvetetem, mint örökbe adjam?! Nekem elvetették az egyik testvérem, a húgomról tudomást se vett anyám 8 és fél hónapig végig itta és végig dohányozta a terhességét. Ma sem törődik vele jobban.... Jobban szereti a gyerekét az aki örökbe adja egy jobb élet reményében, mint aki a könnyebb utat választva megszabadul tőle!
2011. júl. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!