Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Békéscsabaiak! Dr. Baukó...

Békéscsabaiak! Dr. Baukó Attiláról mi a véleményetek? Bőv. Lennt!

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy miként rendel magánrendelésen, mennyi nála egy vizsgálat, és milyen mint orvos.
2011. szept. 12. 14:11
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:

Gratulálok a kis krapekokhoz! :)

Végül is nem próbálkoztunk régóta. Február 28-án volt az első "próba". De csak hébe-hóba tudtunk együtt lenni, nem is a peteéréshez igazítva. (most egyáltalán nem számítottam rá, hogy sikerül, mert nem a számított pé-kor voltunk együtt)Sajnos nem vagyunk házasok, csak jegyesek! Augusztusban volt az eljegyzés, és gyanítom, hogy akkor fogant a bébike! :)))

Folsavat még nem szedtem, de azt olvastam, hogy nagyon fontos már a kezdeti szakaszban gondoskodni annak beviteléről. A dióban, májban, friss gyümölcsökben sok folsav van, de ma megkérdezem a gyógyszertárban, hogy mit ajánlanak. Közben azt olvastam, hogy az Elevittől állítólag "nagy" babák születnek, de ezt még tudományosan nem tudták alátámasztani, hát nem tudom...

Természtesen mindegy milyen nemű lesz a kicsi, a lényeg, hogy egészséges legyen, ezért mindent megteszek!!! De ha választani lehetne, akkor kislányt szeretnénk! :) (remélem, nem balszerencse ennyire előre menni az időben, nagyon beleéltem már magam)

2011. szept. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 A kérdező kommentje:
Hát akkor elkezdem én is szedni a folsavat. Napi 1-szer. Majd megírod nekem, hogy a folsavból hányat lehet szedni? Mert a tájékoztatóm nincs meg. Az én babucim is augusztusban foganhatott. Mi két éve próbálkoztunk. Bár nem intenzíven, mivel a párom elég sokat dolgozik. De augusztusban voltunk egy hetet nyaralni a gyerekekkel szanába, bár nem volt kinnt sokat a párom, mivel dolgoznia kellett, de tuti hogy ott fogant a baba. Ha visszaszámolok akkor meg biztos. Jót tett nekünk a helyváltoztatás, és a levegő:)) Hány tesztet csináltál? én négyet csináltam, és mind erős pozi lett, de még így sem akartam elhinni. Csak mikor hétfőn elmentem dokihoz. Nekünk is jó lenne már egy kislány:)) báár.... fiúkhoz vagyok hozzászokva, nem is tudom, mit kezdenék egy kislánnyal:)) agyon kényeztetném:))
2011. szept. 14. 15:44
 13/65 anonim ***** válasza:

Azt hiszem én is agyon kényeztetném, ha kislány lenne! :)))

Most jöttem a gyógyszertárból. (ma már kétszer voltam, mert munka után elszaladtam gyorsan egy tesztért, ami megint csak erős pozi lett :))) aztán lementem a folsavért. 3 mg-osat kaptam, és azt mondták, hogy napi 1-et kell bevenni. A tájékoztatóban az áll, hogy napi 2-t kell bevenni, de mindegy, én egyet veszek be, ahogy a patikus mondta. (bár nem tudom, hogy miért nem egyszerre vettem meg a tesztet, meg a folsavat???:))

Biztos is, hogy a helyváltozás, meg a nyugodt körülmény segített a baba fogantatásában. Nálam az volt március óta, hogy baromira ráálltam agyban. Minden gondolatom ekörül forgott, terhességgel kapcsolatos dokumentum filmeket néztem, állandóan ezzel kapcsolatos oldalakat olvasgattam. Aztán múlt hónapban késett 2 napot, és akkor az ovu teszt szerint jókor voltunk együtt (egyszer használtam azt is) teljesen beleéltem magam, aztán hatalmas nagy pofára esés volt. Akkor eldöntöttem, hogy nem fogok rá gondolni, mármint ennyire mélyen, és sikerülni fog. Így is lett! :)

Úgyhogy remélem így is marad minden, mert olyan jó érzés fantáziálni, tervezgetni, gondoskodni már most a születendő gyermekről!:)

Gondolkodtatok már azon, hogy milyen nevet adnátok a kicsinek?

2011. szept. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 A kérdező kommentje:
Szia. Na akkor én is elkezdem szedni a folsavat, de csak napi egyet. Attól szerintem semmi bajom nem lesz. Bár a dokim azt mondta, hogy ha majd megyek vissza hozzá akkor megbeszéljük a többit. Mit szedjek meg ilyesmi. Gondolom azért, mert akkor már lesz a kicsinek szívhangja. Hát mi is nagyon rágörcsöltünk erre a babaprojektre két évig, de utána én is azt mondtam, hogy jó, ebből elég, majd jön amikor jönnie kell. Pont tervezgettem, hogy ha a fiam betölti a 3-at, okt.1-én megy oviba, utána keresek valami munkát. És amikor nem számítottam rá, akkor lett pozi a tesztem. Bár nekem a két év alatt, rengeteg csalódásom volt ilyen téren. Volt hogy csináltam két tesztet, halványan látszódott mindkétszer a második csík, és utána pedig szépen megjött. A párom már elújságolta a nagy hírt a melóhelyén, hogy ismét apa lesz, utána meg pofára esés volt mindkettőnk részéről. Csak nem értettem, hogy akkor miért volt mindkét tesztem pozi. Most mikor megcsináltam, mind a négyet, és erős pozi lett, még akkor sem akartam elhinni, mondtam is a páromnak, hogy ne is mondja senkinek addig, még el nem megyek dokihoz. Neked mikor volt meg utoljára a menzid? A neveken még nem gondolkoztunk, bár már a kisfiamnál azt mondtam, hogyha lányom lesz, akkor Jázmin Lilien lesz a neve. Hát ezt még nem tudom. A nagyfiam Adrián, a kicsi pedig Ármin Krisztofer. Nekem fiúba tetszik a Benett, a Dorián, a párom vezetékneve pedig Bálint. Hát valami olyasmit kell választanunk ami passzol hozzá. Nem akarok még így előre gondolkozni, addig, amég a doki nem fogja hallani a szívhangját. Nagyon bele sem merem élni magam. Ezért is félek, hogy mit fog mondani majd okt.3-án. Nektek mi lesz a neve? Tudjátok már?
2011. szept. 15. 11:42
 15/65 anonim ***** válasza:

Az tényleg durva, hogy 2 teszt is pozitív volt, aztán megjött. Szegénykém, biztos a pokolban érezted magad! De most ne is rágódj ilyenen! Ez már tuti biztos!! Ha világra hoztál 2 egészséges gyermeket, a harmadikkal sem lesz gond!!! Meglátod, amikor mész október elején, akkor ott fog dobogni a kicsi szíve! :)))

Igyekszem én is ilyen pozitívan gondolkodni, és hinni!!

A Jázmin Lilien név gyönyörű. Nézted már a kalkulátort, hogy milyen nemű lesz? [link]

Nekem az jött ki, hogy kisfiú! :)

Ha így lesz, akkor Zentének fogják hívni, ha lány, akkor Bianka.

Apropó! Neked mi a keresztneved? Én Edit vagyok!

2011. szept. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 A kérdező kommentje:
Hát elég durva volt mit ne mondjak a két pozi tesztem:( Megnéztem, kislány:)) de én ebbe nem hiszek:)) Vagy majd megnézem a fiaimnál is, hogy bejött volna-e. Szép név a Zente, és a Bianka is. Amugy Anita a nevem. Hol dolgozol, megkérdezhetem? és a párod?
2011. szept. 15. 19:13
 17/65 anonim ***** válasza:

Párom, és én is nyomdában dolgozunk, de nem ugyanabban.

Én a munka mellett elkezdtem főiskolába járni (vidékre), télen fogok államvizsgázni. Emiatt nagyon félek, mert baromira izgulós vagyok, és az nem tesz jót a babunak.

Hogy vagy ma? Hányinger, valami?

Nekem a melleim fájnak olyannyira, hogy napok óta nem tudok aludni.

Szép hétvégét! Egyél sok gyümit, meg zöldséget, és ne idegeskedj! :))

2011. szept. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 A kérdező kommentje:
Szia. Az egyik barátnőm is dolgozott nemrég egy hetet a nyomdában, de nem tudom, hogy melyikben. Mi a neve a nyomdának? Akkor talán beugrana, hogy ő melyikben volt. Hát ma reggel semmi hányingerem nem volt, csak nagyon-nagyon éhes vagyok mindig. De rám is fér a kajalás, hisz nagyon vékony vagyok. Pedig mindkét terhességemnél 20kg-ot híztam. 46kg-val kezdtem mindkettőt, és 66-al mentem szülni. Utána ugyanolyan vékony lettem. Biztos a genetika:)) Semmi csíkozódás nincs rajtam, és remélem most sem lesz:) A hasam ugyanolyan szép feszes, mint volt. Bár majd most elválik, hogy milyen lesz:) Az én melleim is fájnak, főleg este mikor hason alszom. Meg is nőtt rendesen!:) Valamikor ugy érzem, mintha szúrkálnák belülről valamivel. Te nem szoktál ilyeneket érezni? Már a pocakom sem szúrkálódik. Olyan mintha nem is lennék terhes. A másik kettővel szenvedtem mint a kutya az első 12 hétben. Nem félsz a szüléstől? Apás szülés lesz? Vigyázz te is magadra és a kis pocaklakóra, ne idegeskedj, pihenj amennyit tudsz, és egyél te is sok gyümit:) majd írj. szia
2011. szept. 16. 11:10
 19/65 anonim ***** válasza:

Szia!

Bocsi, hogy csak most írok, de elég zűrös volt a hétvége. Anyósomék állandóan kikészítenek, sikerült párommal is összeveszni, úgyhogy kafa! :(

Hogy vagy/tok? :)

Én egyre jobban félek a csütörtöktől! Mi van, ha nem fog látni semmit? Mi van, ha nem is vagyok terhes? Kész vagyok teljesen!! Neked nincsenek ilyen negatív érzésied?

Ti elmondtátok már valakinek?

2011. szept. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 A kérdező kommentje:
Szia. Ne idegeskedjél mert árt a picinek. Ilyenek az anyósok:) Még jó, hogy én nem ismerem:) pedig látod, több mint 4éve vagyunk együtt, és már közös gyerek is van. Ő nem jön, én meg mondtam páromnak, hogy én sem megyek. A helyébe nem fogom vinni az unokáját. Így legalább problémamentes minden. Hát én is félek nagyon. Mindig azon kattog az agyam, hogy mi van ha nincs szívhang? tegnap is görcsölgetett a hasam, a mellem majd szét durran, ráadásul előjött ismételten a hányinger, meg minden nyavaja. Pedig már kezdtem magam jobban érezni, és tessék. Ne gondoljál arra, hogy nincs picike? Ha pozi lett a teszted, akkor tuti, hogy van babyke. :)) Próbálj megnyugodni, ne stresszeld magad, mert az kihat a babára. Jó mi? Én próbállak nyugtatni, miközben én is tiszta idegbeteg vagyok ez miatt. Nem baj, legalább egymásba öntünk egy kis lelket. Min veszekedtél anyóssal meg pároddal? Ha nem szeretnél rá válaszolni, nem muszály. Vigyázz magadra, és írj ha van időd!
2011. szept. 20. 10:31
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!