Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Na most vegkepp osszezavarodta...

Na most vegkepp osszezavarodtam es ideges vagyok. Tudnatok tanacsokat adni?

Figyelt kérdés
A helyzet a kovetkezo. Kulfoldon elek, az itteni kiiras szerint 41 hetes kismama vagyok. Az otthoni orvosok szerint eppen 43 hetes lennek ma...mivel az otthoniak 2 hettel elobbre "irtak ki", mikor a 4d-t csinaltak(MO-on). Most magas a vernyomasom magamhoz kepest, nagyon vizesedem es az elmult napokban ehhez fejfajas is parosult. DEE nem fektetnek be, mert nincs OKA!!!! Nagyon aggodom, vki irna vmi biztatot?? Esetleg hasonlo cipoben jart vki??
2011. okt. 20. 11:14
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
kedves utolso, ertekelem, hogy segiteni akarsz, de akkor sem igy mukodik, attol meg nem fektetnek be, hogy odarohanok es kovetelozok. Mar megvolt, beszeltem tobbszor is a szulesznovel, semmi, orvos sem fogad a korhazban, mivel nem veszhelyzetrol van szo. Nincs verzes, nem folyt el a viz. Igy ha hiszed ha nem LESZ...NAK hiaba kovetelozol. Egyebkent az uh szamit allitolag, mert biztosabb mint a peteeres es utolso mensi idopontja allitolag, ezt ok mondtak. Kb 100 per 60 as volt a vernyomasom mikor terhes lettem.Most mindig 140 per 80, 90, pulzus mindig 90 es 120 kozott. Az atlaghoz nem magas, de magamhoz kepest igen. Gondolom ezert ez a nyomo fejfajas. Ezert nem indokolt a korhaz....
2011. okt. 20. 18:56
 12/23 anonim ***** válasza:
Akkor én megjátszanám hogy baj van,mondanám hogy véreztem otthon és ordítanék hogy iszonyúan görcsöl a hasam.Még össze is esnék ha kell.
2011. okt. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Figyelj kérdező, bocsi az arroganciáért, de akkor mégis mit szeretnél hallani, milyen tanácsot tőlünk innen a távolból?

Vázoltad a helyzeted, akkor mit tegyünk?

Ne haragudj, most komolyan. 140/80-as vérnyomás még éppen határon van, kárt nem fog okozni. Egyszerűen nem hiszem el, hogy nem lehet orvossal konzultálni. Akár vizsgálat nélkül is. Nem hiszem el! Hogy 5 percre nem hallgat meg.

Max azt mondja ő is, hogy várjál még egy kicsit.

2011. okt. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
nem kertem senkitol, hogy tegyen vmit, pusztan arra lettem volna kivancsi, hogy ki jart hasonlo cipoben es esetleg lehet e ebbol gond. A biztatast pedig azert mert a tiz kormomet leragtam mar, mivel nem tudom mi lehet a kovetkezmenye ennek, mire szamithatok tulhordasnal ilyen "korulmenyek" kozott.. Az otthoniak azt mondjak mar regen korhazban lennek, es nem csak a vernyomasom az oka.... Na ezert az aggodalmam.
2011. okt. 21. 09:31
 15/23 anonim ***** válasza:

Mért nem mész be azzal hogy véreztél otthon és iszonyú görcseid vannak meg összeestél és hánysz reggel óta?

Nem létezik,hogy nem vizsgál ki orvos.Így nem lesz jó hogy ennyivel túlhordod,veszélyes én még ilyet nem halottam pedig sok ismerősöm van Angliában.

A párom biztos leütné az orvost ha nem nézne meg!

2011. okt. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Mar en is gondolkodtam ilyen dolgokon, de nem szeretem az ilyet, nem tudnam magam megjatszani, raadasul gyorsan megnezik a baba szivhangjat meg a vernyomast vizeletet es hazakuldenek....nem inditjak akkor sem, es nem is tartanak bent, holott en kivancsi lennek a magzatvizre is mar, de nem nezik. A parom is nagyon merges, viszont a szuleszno csak azt hajtja, hogy meg csak 8 nappal leptem tul a kiirt napon (az itteniek szerint) hiaba megyek barhova, raadasul ezek (vizesedes, magasabb vernyomas, fejfajas) nem "komoly" okok. Nekem is vannak ismeroseim itt, akik nemreg szultek, szerencsere ok a kiiras elotti napokban, viszont a szomszedom tulhordta es ugy kuldtek haza, (azzal az indokkal), hogy nincs szabad agy, (orvos es nem szuleszno)hogy a baba nem mozgott 10-12 kozott mar eloz nap sem...majd a szuleszno kijott hozza es nem volt szivhangja a babanak. Ekkor azonnal mento es inditottak. Na en ezt akarom elkerulni. Nagyon figyelem a mozgasat de meg az nem jelenti azt, hogy minden ok. Szoval mar nem tudom, en vagyok tul turelmetlen, vagy tulsagosan aggodom, de meg idopontom sincs mikor kene befekudnom pedig jovo heten betoltom a 42 hetet.
2011. okt. 21. 10:48
 17/23 anonim ***** válasza:

Én megfenyegetném a szülésznőt, hogy beperelem, ha bármi baja esik neked, vagy a kicsinek! Ez kellő határozottsággal (párod csinálja lehetőleg) hatékony szokott lenni külföldön is. Azt is mondanám, hogy konzultáltál itthoni orvossal, aki teljesen ki van ezen az eljáráson akadva.

Soha nem szülnék Angliában, annyi rosszat hallottam arról a rendszerről.. Jobban teszed, ha a következőt itthon vállalod.

2011. okt. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"vizesedes, magasabb vernyomas, fejfajas) "


Ha nincs fehérje a vizeletben, akkor még nincs nagy gáz sem ebből a szempontból. A vérnyomi pedig még elfogadható. Ne stresszeld magad, mert az felviszi.

2011. okt. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
igen en is gondoltam erre, nem perelesre, de megmondom neki, hogy innentol kezdve irjon le mindent a konyvembe, azt is en miket kertem, mi volt ra a valasz stb...ez jo otlet szerintem is. Utolso koszi ez megnyugtato azert :) es ha feherje is van, az minek a jele? Ebben nem vagyok tajekozott. Egyebkent ma nem igazan mozgekony a babam...:SS
2011. okt. 21. 12:01
 20/23 anonim ***** válasza:

Ha fehérje is van magas vérnyomás mellett, az a terhességi toxémia, ami mindenképpen veszélyállapot. De ezt nálatok is nézik, mármint a vizeletet. J ötlet, amit írsz, de én akkor is megmondanám, hogy ne számítson jóra, ha bajotok lesz.

Bár abban is van igazság, hogy a szülés akkor az igazi, ha magától indul be, nem indított.

2011. okt. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!